EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

Орлин Вълчанов

Потребител
Колеги,някой ще сподели ли как се разглобява зареждащата група-дотиквач и страничния болт за зареждането на Reinstorm SB.

Ето така изглежда.13406810_1174286775925415_1468509752919875328_n.jpg
 
Последна промяна от модератор:

Sen

Редовен Потребител
Колеги,някой ще сподели ли как се разглобява зареждащата група-дотиквач и страничния болт за зареждането на Reinstorm SB.

Ето така изглежда.View attachment 62822
В тубата никъде не видях видео, което да е само преглед дори на този точно модел - масово има видеа на модела със сайд левър SL, само едно видео видях с кратък преглед на модел с болт RB.
Може би не е лоша идеята да пишеш и на двата мейл адреса за контакти, посочени в сайта на Еваникс. Понякога отговарят...
 

andi

Редовен Потребител
Някои преди време беше питал същото - отговор нямаше .
Нз дали са успели да го отворят тогава .
Всички които са минали през мен са основно SL и неколко купени от ВИПа със заден болт.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Е този някой съм пак аз...едва ли във форума има някой друг с точно такъв модел на Еваникс :) Все още не съм го разглобил...нямам и зор до го разглобявам всичко по пушката си работи ,просто събирам информация :cheers:
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Понеже доста колеги си взеха вече новите Еваникси , ще кача няколко мои снимки на полезни "пипвания" .
Почвам с барабаните , защото са общи за всички модели - индикация от светеща боя . Оказа се страхотна хрумка . 20160912_121314.jpg
 

andi

Редовен Потребител
IMG_6585.JPG IMG_6582.JPG Последна доставка имаше няколко пушки с поръчкови прилкади .
Това е приклад за стрелец с ляво рамо . Води се универсален , но е с допълнителен изразен реверанс за лявата ръка .
Уникална шарка и пефектен финиш . Опитах се да хвана с апарата благородното излъчване . дано съм успял . IMG_6585.JPG
 

Attachments

  • IMG_6578.JPG
    IMG_6578.JPG
    270.7 KB · Прегледи: 42
  • IMG_6586.JPG
    IMG_6586.JPG
    147.5 KB · Прегледи: 39
  • IMG_6587.JPG
    IMG_6587.JPG
    145.2 KB · Прегледи: 38
  • IMG_6590.JPG
    IMG_6590.JPG
    180.1 KB · Прегледи: 37

andi

Редовен Потребител
Нов модел за България ( засега е и единствен по нашите ширини ) и за Европа :
EVANIX REX FA 35 cal .
Тествах го метан ( имах само 170 бара) и на въздух ( тук имах 245 бара) . Съчми JSB 5.25 grama , и плътни 8,2 грама
На метан при 170 бара започна от 316мс с 5,25г (262дж) и 273мс с 8,2г (305 дж) .
На въздух при 245 бара започна от 325мс с 5,25г(277дж) и 292мс с 8,2г (350 дж)
Много добре направена , ергономична , лека .
Сравнително тиха - очаквах сериозен звук и бях си приготвил антифоните . Разгледах модера - ако си поиграя с него , ще млъкне още доста . 20170104_152336.jpg

фдф
 

Attachments

  • 20170108_135313.jpg
    20170108_135313.jpg
    267.1 KB · Прегледи: 86
  • 20170108_211810[1].jpg
    20170108_211810[1].jpg
    583.3 KB · Прегледи: 85
  • 20170108_211912[1].jpg
    20170108_211912[1].jpg
    787.9 KB · Прегледи: 82

ToHKa

Редовен Потребител
Най-накрая :) Цена можеш ли да обявиш ?

Сега очакваме и BA версията,по-къса и по-готина изглежда, скоростите би трябвало да са същите.

 

cilindura

Редовен Потребител
Някой търсеше американски Тексан, който няма да намери и за което не си струва да се дават една камара пари.
Така че това е една добра алтернатива. Ако на това "чудо" му се побае малко, може да бъде намален разхода на въздух и да се постигне плато.
 

amazonkata

Потребител
На първи поглед се вижда доста малоумно техническо решение за зареждане .
Ще има доста изпуснати изтрели !
А как са похабили обема на шрауда с тези дупки не е истина , много ще загрява цевта май ...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Зареждането е на принципа на Тексана - не виждам причина за изпуснати изстрели. Направено е така за да може да стреля директно от клапана - няма проходни отвори, няма трансферпорт, няма мъртъв обем и излишно губене на въздух. Шраудът е достатъчно добре изчислен щом при тази мощност не се чува почти нищо на клипа. Когато заглушителят е достатъчно широк не е нужно да е по цялата дължина на цевта - важни са и камерите и конструкцията им. А как ще загрява цевта ??!! Това да не ти е огнестрелно или автомат ? Наясно ли си че при изстрел на ПЦП всъщност се получава охлаждане на системата ?
 

ToHKa

Редовен Потребител
amazonka се изрази иронично за загряванеето Ники,спокоо :)


Иначе този "правотоков" принцип е най-простичък, надежден и мощен.
Спусковата система е с 2степенен режим на на сила,и лесно се отзарежда при отказ от изстрел.
Мисля,че ще е истинско удоволствие да се стреля с това нещоо, искам гооооо :p
 

andi

Редовен Потребител
Досега отговарях на лични - няколко човека я искат .
Но както написах е единствена бройка и е купена . Ако беше за продаване нямаше да я пробвам на метан - сега собственика каза да я тествам . Има само още един РЕКС ФА за продаване , но той е в 7,62мм .
При ФА няма дупки по щрауда , при другия модел РЕКС Реиндж който беше при мен също нямаше .Всъщност изглеждат много елегантно и хармонично . Рейнджа тежи точно 2,3кг и е с 50см цев и е около 190дж , ФАто е 3кг и е с 70см цев , 350дж и е по тихата от двете . На едната снимка е хронотеста на метан от 170 бара с JSB 5,25г. , днес ще правя на въздух. Ако измисля как да съм на топло ще направя и клип .
Зареждането е много удобно и бързо ( във сравнение с Биг Боретата е класи отгоре) , има вградена защита ако натиснеш спусъка докато порта за зареждане е отворен .
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Баххх, искам такова нещо в 9мм , имаш ли си представа кога може да се случи?
от този модел или от PA (само да има).

?
 

andi

Редовен Потребител
Баххх, искам такова нещо в 9мм , имаш ли си представа кога може да се случи?
от този модел или от PA (само да има).

?
След истерията , обидите и псувните които отнесе незаслужено вносителя по тази поръчка , не мога да кажа кога ще следващия внос .
Имаше много сеирджии , дето наливаха масло в огъня , за да си правят шоу, без дори някога да са си помисляли да си купят Еваникс .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Анди докато се чудех еваникс или хатсан да си купя и разглеждах инфо на сайта на сотис има налични такива еваникси или се бъркам.

Пп. Замислям се за такъв еваникс в 7.62мм но наистина това долно зареждане е отврат. Или поне така ми изглежда.
 

sts1969

Редовен Потребител
След истерията , обидите и псувните които отнесе незаслужено вносителя по тази поръчка , не мога да кажа кога ще следващия внос .
То какво стана всъщност тази поръчка, пристигна ли все пак...или чака на някоя митница? ???
 

andi

Редовен Потребител
Има само 1 брой в 7,62мм .
А за зареждането или питай Йонко , или ела да го видиш на живо . Според мен е много по-удобно, бързо и ергономично от Биг Борето . Еднакво удобна за левичари и десничари .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Е да ти като левичар ще му се кефиш на макс. На мен ми е странно и ми се вижда неудобно.
Със сигурност ще я видя някой ден на живо, но ще изчакам да бъде по топло времето.
 

andi

Редовен Потребител
То какво стана всъщност тази поръчка, пристигна ли все пак...или чака на някоя митница?
Още преди коледа . Всъщност само 4 дена след емоционалните събота и неделя бяха взети от летището в София . Почти всички Еваникси са вече при собствениците си .
 
Нагоре