EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

angelmr

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Сайд левера е конструктивно по-ПРОСТИЯ механизъм. С по-малко детаили изпитващи напрежение и подложени на триене. С две ръце гласувам за тази система. Практически всеки болт който съм виждал( не говоря конкретно за еваниксите) при истрел изпуска въздух и има заключващ детаил от чието прецизно изработване зависи много работата на пушката. Докато при сайдлевера заключването е опростено чрез лостова система и липсва специфичен детал, от чието фино напасване да зависи работата на затвора( примерно валтера ми се заключва с магнит). И най-важното е че ако на болта ти се изяде ръбчето на което се заключва затвора трябва да сменяш цялата цевта кутия. При сайдлевера такава "екстра" няма. :bravo: Да не забравяме че повечето съвременни цевни кутии са от алуминуй или цам.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Здравейте!
Изчетох темата и продължавам да търся отговор на въпроса относно материала на цевната кутия на еваникс близард.
Ако някой има информация, моля да я сподели.
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

алуминий ;)за сега износване нямам :p
А относно двата вида зареждане аз не си избрах Side lever защото не ме кефи,но и двата вида са направени доста здрави :lol:
 

niko

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

angelmr написа:
Сайд левера е конструктивно по-ПРОСТИЯ механизъм. С по-малко детаили изпитващи напрежение и подложени на триене. С две ръце гласувам за тази система. Практически всеки болт който съм виждал( не говоря конкретно за еваниксите) при истрел изпуска въздух и има заключващ детаил от чието прецизно изработване зависи много работата на пушката. Докато при сайдлевера заключването е опростено чрез лостова система и липсва специфичен детал, от чието фино напасване да зависи работата на затвора( примерно валтера ми се заключва с магнит). И най-важното е че ако на болта ти се изяде ръбчето на което се заключва затвора трябва да сменяш цялата цевта кутия. При сайдлевера такава "екстра" няма. :bravo: Да не забравяме че повечето съвременни цевни кутии са от алуминуй или цам.
Да се твърди че всеки болт изпуска въздух е малко тъпо.Също и че сайд-левъра е конструктивно по-прост.
Предимството на сайд-левъра е,че зареждането е по-комфортно при по-силна бойна пружина.И не съм чул някой да си е сменял цевната кутия заради износване.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Не съм твърдял че всеки болт изпуска въздух. Просто всеки болт който съм наблюдавал достатъчно отблизо изпуска въздух. :) Още не съм разглобявал сайдлевера на хатсана, но този на валтера е по-прост от един болт поне според мен. Вярно е че има няколко детаила повече но при него отсъства зъбчето на цевната кутия. А точно проблеми със това зъбче съм имал и с перилската пушка която беше 2 месеца при мен и с чз-то в периода когато се счупи стоперния болт който заключва точно за това зъбче и не бях напаснал много добре болта с който го замених.
Не знам дали е лесно да се износи цевната кутия при болтово зареждане. Но при сайдлевера е по-трудно. :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Аз пък не мога да разбера какво общо има изпускането на въздух със затворната система? ??? И в двата случая има дотиквач с О-пръстен на него. И този дотиквач изобщо не го е..е какво го дотиква. Ако има изпускане на въздух, то може да се дължи на износен О-пръстен, а не на система за заключване. И си мисля, че фундаментални изводи не е коректно да се правят на база лично притежаваните пушки.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Не, нямам предвид че самата система е така измислена че да изпуска въздух. Това което имам предвид е че болтовата система е по-предразположена към проблеми от този тип. А да се правят изводи единствено по притежаваните пушки съм съгласен че не трябва. Но когато реших че CZ-то ми има нужда от леко доизкосуряване с цел да се премахне това изпускане и поразпитах тук там експертите( имена няма да разпространявам), това което научих е че "всички пушки са така" и този проблем не може да се премахне. А ако не може да се премахне то при сайдлевера може относително по-лесно да се сложи под контрол. Поне при него го няма финото напасване на механични компоненти които да заключват болта и които в един момент да започнат да го изпускат. Обърни внимание някой път на бама дали при истрел лоста на болта не трепва и не застава в различно положение от това в което си го оставил. :) Не твърдя че това е проблем докато си остава еднообразно. Но все пак си остава компонент, който е натоварен и може да дефектира. Което не може да стане при сайдлевера понеже там натоварването е по-малко и се разпределя върху далеч по-масивни компоненти. Всъщност ако се позамислим малко човек, заключващия механизъм на болта, леглото на удърника и бойния клапан са единствените места в едно ПЦП където има забележими механични натоварвания. Та какво по-добро от идеята един от тези компоненти да се премахне? :) Не знам какъв е процента на дефектиране сега, но ако помниш прди почти 2 години от 4 или 5 ПЦП-та в пловдив за няколко месеца дефектира заключването на болта на 3 от тях. Или поне за 3 случая аз знам може и повече да е имало. :) За това точно съм привърженик на сайдлевера.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Да, при износен О-пръстен се получава именно това за което говориш, но пак казвам - при такова износване дори да си със сайд-левър, въздуха ще ти лъха перчема. Специално при БАМ-а се добавят два О-пръстена на самия болт след месинговата ръкохватка и се прави нов щифт с малко по-голям диаметър от оригиналния и работата заспива- заключва повече от сигурно. А колкото до ЧЗ-то, там проблема ти беше в детайла, който се беше счупил. Ако болта с който го беше заместил повтаряше съвсем точно формата на оригиналния детайл пушката ти нямаше да се отключва при изстрел.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Първо, здравейте на всички във форума. Отдавна го чета (и другия), но не съм писал щото без пушка кво да пиша :pardon:, с пружините се разделих преди време. И така, наскоро си закупих "пневматичният инструмент" BLZD S10 Sidelever- така прецених баланса цена/мерак/изълнение. Нямам никакъв практически опит с ПЦП, донякаде и на теория :-[. Помпана е 5-6 пъти, веднъж я напълних от вечерта, на сутринта-около 12часа време, налягането беше паднало от 200 на 150 бара. Явно издиша отнякаде, НОРМАЛНО ли е това? При пълнене не изпуска както при kamenist, държи налягане няколко часа. Повторих опита-пак така, но за 24ч, може би не е сработена ??? Под 140 не пада. Скорости, плата и групи не съм мерил, щото още нямам хроно и оптика. Сори, че почвам с просия за помощ, но нали това е част от форума! Мисля, че в близко бъдеще бих могъл да бъда полезен в друга част от конструкцията на оръжието като цяло. 10х.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

По пътя на логиката.
Най-вероятно, заряден клапан. Мръсотийка. Намирал съм косъм. Някой дори се изказа, че е от китайска брада. ;)
Ако беше бойния е нелогично да държи на ниското налягане, а да не държи високото.
Сещам се още една вероятна причина.
Прехапан О-пръстен на предната тапа или около клапанното тяло на БК.
Малко вероятно е да е нещо друго.
Поне на тоя етап не се сещам.
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

1 Отвий цилиндъра и си подмени О- пръстените.
2 Направи леки фаски на рамата за де не се режат.
3 Преди сглобяване намажи О-пръстените с масло или някаква смаска.
Направи и тунинга които не е труден и съм написал по горе в темата и си готов ;)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/zoome ... el_id=1876

Това нещо има ли регулатор на мощноста?Качественни ли са цевите на еваникс в общи линии интересува ме става ли пушката и за състезание освен за еко туризъм?
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Има регулатор на пружината на ударника, редуктор за въздуха-не. Май никой от по-знаещите не е писал точно за този 10-зарядния, освен в барабана може би има някви разлики с 6-зард. близард. Аз я имам от месец но нямам никво време дори да пострелям с оптиката, камо ли да прая тунинг, и поне още месец :'( Незнам защо, но като че ли Еваникса е пренебрегван навсякъде- няма и една схемица из нета, май ше трябва да ползваме тая в главата на Рашко ;) Освен неговите снимки в руския форум не намерих нищо.. ако некой знае :write: Мисля, че пушкалото хич не е лошо, има някъв англииски стил за разлика от все по- популярната в наште ширини и мозъци Суматра, която може и да стреля но за мен е пълен ташак :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

В неделя ходих с Еваникса малко из един язовир и направих 1-2 видеота имам и малко снимков материал, но за съжаление са в разрез с правилата на форума не мога да ги постна тук, тези които имат желание да ги видят да пишат на ЛС, ще им ги пратя по скайп.
С една дума страшно съм доволен от пушката!
3 кутийки ми отидаха за отрицателно време :rambo:
Просто с тея барабанчета не усещам кога заминават чашките ;)
За сега задоволява идеално нуждите за които съм я взел ;)
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

От края на Май съм горд собственик на Корейското чудо "Evanix_Blizzard S10",
като начало плато няма, ей това е :wall:

185 до 100 - 31-05-2009

01 - 306,8 11 - 281,9 21 - 258,1
02 - 304,1 12 - 279,1 22 - 254,0
03 - 299,7 13 - 276,9 23 - 252,0
04 - 299,2 14 - 275,7 24 - 248,9
05 - 294,6 15 - 271,8 25 - 247,4
06 - 295,8 16 - 273,7 26 - 243,5
07 - 290,9 17 - 267,9 27 - 241,2
08 - 288,5 18 - 266,8 28 - 237,4
09 - 287,2 19 - 263,8 29 - 210,0
10 - 286,7 20 - 258,8 30 - 230,8

иначе казано трябва си ремонт.
Пушката е разглобена и това са снимките


Със заглушена цев е, на третата снимка е цевта със края на заглушителя,
той е изработен от пластмасови чашки, няма ги на снимката.
Ударника е 38.83 г
Пружина на ударника вътрешен размер 9 мм тел 1,3 мм дължина 78 мм
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Защо не наду на 200 бар?
Чашките предполагам са баракуди?
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Предполагам, не си я взел от БГ, не съм виждал тука заглушена цев. Колко J е фабрично, мойта е на 80 и посмъртно не може да направи 30 изстрела с квито и да е чашки без доработки, които все още мамка му неам време да почна, но съм решил да я избарам (с малко помощ), към средата на юли най-вероятно :( Все пак под 130 бара не я издухвам, как ти е точността? Ще съм в течение. А м/у другото манометъра е скапан, кажете моля къв и откъде да взема- стандартни ли са като резба? Тея за пейнтбол стават ли-кофти им е скалата- само в PSI.
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Да чашките са баракуда, ей от тука я взех, http://www.pyramydair.com/p/evanix-bliz ... ifle.shtml
от средата на март ги чаках, а са най големият доставчик.
И моят манометър нещо се гъби, когато заредя, докато отчете минават няколко мин. и отчита май по малко, интересното е че когато изпуснах въздуха, и го извадих показваше 50 - 60 бара и падна след 5-6мин. Така че ако намериш от някъде свиркай.
Не мога да сваля клапана, мисля че се развива тялото (големият месингов чарк на втората снимка) тапата е от алуминий, и се притеснявам да не се повреди.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Тази пушка Ив си я внесе сам от Щатите.
Тя е 60Дж фабрично и е 10 зарядна.
Манометри се предлагат с различни резби. Не всички са еднакви и в болшинството си , тези поставени на китайските и корейски пушки и скуба рефили са с ниско качество и много бързо дават фира.
За сега не съм чувал някой да се оплаква от манометри поставени на Вайраух, Дейстейт, Ер армс, FX.
Добър манометър може да си заръчаш от Англия. Гледай само да не ти пратят накое китайче, но ако се избира на цена вероятно ще е такова.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Е, тва с твоя мнмтр мисля е нормално заради Т на въздуха при зареждане, при моя стрелката хлопа с 2-3 деления накъдето си иска постоянно, та понеже имало масови оплаквания, от МСА щели да внесат резервни- па от тея... май няма да рискувам и ше поръчам отвън хубав, освен ако не го сменят гаранционно и на късмет... :pardon:
 
Нагоре