EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

А трябва ли да мисля , че Суматра е по-по-най?
Защо да не предпочета да речем http://www.evanix.com/blizzard.htm съвсем хипотетично, понеже темата е за Еваникс.
Аз лично Суматра не бих си купил.
Не, че не мога.
Не, че не ми стигат паричките за нея.
Не, че е лоша пушка, но просто това не е моята пушка.
Само собствениците на тия пушки да не мислят , че ги обиждам на пушка и да се засягат от написаното.
Не искам да налагам на никого каква пушка да си купи, просто дискутирам по темата.
То и за това , толкова много и различни пушки има.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

моля помогнете имам еваникс близард като го пълня с въздух пуска през цевта въздух. Някой имал ли е такъв проблем и как е решен и евентуално от каде може да се купи полиамидното уплатнение. Пробвал съм всички варианти не задържа въздух
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Изпуска ти бойния клапан.
Или е застанало нещо на него, или е счупен.
И в двата случая трябва да се разглоби.
В първия да се почисти, във втория да се направи нов, или ако не е счупен да се обработи клапана и леглото му.
На колко време е пушката?
Стреляла ли е до сега или това и е първото пълнене?
Не пишеш откъде си , но мисля , че си от Варна.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

какво разбираш под боен клапан леглото или тефлоновото уплатнение
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

В пушката има два клапана. Единия е зарядния , а другия е бойния.
Тефлонови уплътнения по пушката няма.
Бойния клапан е една желязна клечка и на нея има набито едно парче полиамид.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

знам какво има разглобена е пред мен полиамида с пръчката от каде може да се вземе или какъв е заместителят
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Пробвай да я заредиш и след това помпай ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

kamenist написа:
знам какво има разглобена е пред мен полиамида с пръчката от каде може да се вземе или какъв е заместителят

Заместеля е полиамид марка ПА- 6 и не е заместител. Просто клапана се изработва от него.
Дали може да се вземе от някъде ...сигурно може , ама в някоя от другите по-бели страни от нашата.
Изработва се.
Послушай колегата rashko.
Зареди ударника и тогава помпи.
Така ударника няма да натиска върху щока на клапана и да се опитва да го отвори.
След като влезе достатъчно налягане зад клапана , може и да сработи.
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

а бе хора не четете ли пробвал съм знам за какво става въпрос някой сменял ли е го този полиамид и ако да от каде го е взел
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Колега, нещо се нервиш май?
И човека , който не чете си ти.
Отговори на всичките си въпроси получи.
Какво още очакваш?
Както не можеш да получиш рецепта по телефона от доктора , така и за твоя проблем готов отговор няма.
Когато пушката я види човек който разбира, тогава може да се прецени точно какво има нужда да се направи.
Да, някой е правил клапани и не се сменя полиамида, просто се прави нов клапан.
Написах ти и марката на полиамида.
Аз го купувам от Русе.
Клапани правят няколко души във форума .
За сега обаче никой не е изявил желание да ти направи.
 

petkof

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

kamenist написа:
а бе хора не четете ли пробвал съм знам за какво става въпрос някой сменял ли е го този полиамид и ако да от каде го е взел
Колега ти ако знаеш за какво става въпрос няма да питаш хората! ;)
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Пич другият вариянт е хубата заминали са ти о-пръстените на месинговият детайл,развий го и отиди с тях в хубата.
За да не се получава при зглабянето да се прецакат пак направи си леки фаски ти ще видиш къде и загледай проходния отвор дали няма нужда от фаска.
Това е от мен другото е от теб ;)
 

valenti

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

ЗДРАВЕЙТЕ! Имам ГОЛЯМА МОЛБА! Някой може ли да покаже EVANIKS BLIZZARD -6 заряден в разглобен вид ? искам да се запозная с устройството му детайлно! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Бих желал да науча също редът на разглобяване на тази пушка! първо на теория,после ще пристъпя към практиката! :yes:

Не пускай поредни постове.
Запознай се с правилата на форума.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=5
 

Termina4

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

  най добре е да се срешнеш с варненската група там ще ти помогнат с разглобяването аз потърсих схеми но ненамерих Но гарантирам че в Варна има специалисти в тази област
                                            Поздрави  :cheers:
 

valenti

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

БЛАГОДАРЯ ти rashko, и това което видях ми беше в голяма помощ! БЛАГОДАРЯ и на termina4 за съвета,но още никой не познавам от варненската група,и не зная към кого да се обърна за помощ! АКО ИМА НЯКОЙ ОТ ВАРНА КОЙТО МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА НАУЧА РЕДЪТ НА РАЗГЛОБЯВАНЕ,моля да се обади/gsm 0885518765!
 

rashko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

По принцип не обичам да пиша какво съм постигнал защото в форума постоянно има заблудени пубери и пишат разни глупости,за разни пушки и разни резултати на разни метри,а практиката ми е показала че те не са верни :p и се дразня,предполагам не само аз ;)

Постигнати резултати от мен и Вего 289-299 с баракуда 35 зависи то времето може и 30 изстрела от 200-140 атм като средната скорост е 295
Клапан ф 9 мм уригинален
Пружина на клапана не е зла средна хубост но доста пъргава според моя опит не е важна за тези настройки на този модел пушка.
Свободен ход на удърника 10-12 мм
Пружина на ударника зла вътрешен размер 9 мм тел 1,8 или 2,0 мм дължина 60 мм има я в кутийте на Вюрт и техните
предсавители.
Тегло на ударника 52гр.
Като за начало собствениците на въпросната пушка трябва да махнат оригиналните пружини
1.Отиват при стругар правят клапана външно ф9-9,5 мм не е от значение,челото му трябва да е право не конус,и водач за пружината според тази която имат.
2.Намаляват удърника с 6-7 мм. в задния край от към пружината,но да знаят че е адски кален.
3.Отрязват водача на задния болт и правят такъв който да влиза в ударника и да докарат поне 50 гр. пакет пружина,удърник и водач.
4.Махат о-пръстените на осморката правят и два отвора в долния край от към дебелите части те ще ме разберат,нарязват и завиват скрити болтове М5 мм,ако цевта опира някъде по осморката регулира се да не опира от двата болта които я държат,ако трябва се разширява до хлабина 0,2-0,3мм
За тези които не са разглобявали Ебаникс отвива се леко манометъра оставя се да изтече въздуха,сваля се осморката развива се резервоара,развива се болта на клапана и се правят въпросните промени,не казвам че е оптималното но поне е най добро за момента.
След това който свърши пръв и е доволен отива в някой магазин за Вего бургас 63,а за мен узо Пломари ;)

Вего сигурно ще ме очисти за това побързайте с ракията :p
 

valenti

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

ВЧЕРА БЯХ ПРИЯТНО ИЗНЕНАДАН от bilzzardа ,много мощна тояга/80j/ на изпитанията на новите проектили,които МАXИ донесе ,на хроното показа 289м/сек за 2 грама проектил! ;) много добра точност! на 40м поразявах мишена 4x4 см./не съм много сигурен за размера/ от 6 истрела 6 попадения :bravo:! като се има в предвид че оптиката не е на нужната висота! много шумна :rambo: на всяка цена си требе заглушител ;),инъче ще слагам антифони!!!
 
A

Anonymous

Гост
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Моницийте с които си пробвал от MAX "ELAY MAGNUM" ли са ? Ако е така ниакакви впе4етлениа ако може
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

VALERI написа:
Моницийте с които си пробвал от MAX "ELAY MAGNUM" ли са ? Ако е така ниакакви впе4етлениа ако може
Мунициите са на Kachika.
 
Нагоре