EVANIX - Hunting Master AR6, Blizzard, Venom-S10 и т.н.

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

rashko написа:
По принцип не обичам да пиша какво съм постигнал защото в форума постоянно има заблудени пубери и пишат разни глупости,за разни пушки и разни резултати на разни метри,а практиката ми е показала че те не са верни :p и се дразня,предполагам не само аз ;)

Постигнати резултати от мен и Вего 289-299 с баракуда 35 зависи то времето може и 30 изстрела от 200-140 атм като средната скорост е 295
Клапан ф 9 мм уригинален
Пружина на клапана не е зла средна хубост но доста пъргава според моя опит не е важна за тези настройки на този модел пушка.
Свободен ход на удърника 10-12 мм
Пружина на ударника зла вътрешен размер 9 мм тел 1,8 или 2,0 мм дължина 60 мм има я в кутийте на Вюрт и техните
предсавители.
Тегло на ударника 52гр.
Като за начало собствениците на въпросната пушка трябва да махнат оригиналните пружини
1.Отиват при стругар правят клапана външно ф9-9,5 мм не е от значение,челото му трябва да е право не конус,и водач за пружината според тази която имат.
2.Намаляват удърника с 6-7 мм. в задния край от към пружината,но да знаят че е адски кален.
3.Отрязват водача на задния болт и правят такъв който да влиза в ударника и да докарат поне 50 гр. пакет пружина,удърник и водач.
4.Махат о-пръстените на осморката правят и два отвора в долния край от към дебелите части те ще ме разберат,нарязват и завиват скрити болтове М5 мм,ако цевта опира някъде по осморката регулира се да не опира от двата болта които я държат,ако трябва се разширява до хлабина 0,2-0,3мм
За тези които не са разглобявали Ебаникс отвива се леко манометъра оставя се да изтече въздуха,сваля се осморката развива се резервоара,развива се болта на клапана и се правят въпросните промени,не казвам че е оптималното но поне е най добро за момента.
След това който свърши пръв и е доволен отива в някой магазин за Вего бургас 63,а за мен узо Пломари ;)

Вего сигурно ще ме очисти за това побързайте с ракията :p

Човека го е написал дет се вика черно на бяло - четете и дерзайте . . . купили сте си "продуктите" а това ви е "рецептата" ;) темата е за Ейваникс има друга за избор на пушки . . .
 

vanko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Така, че запретвайте ръкави... (и аз не бих си взел Суматра)
Аз пък съм доволен от Суматрата :exclaim: Пушката си :rambo: повече от добре, а дали е ретро,метро, всеки си има начин на мислене..
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

vanko написа:
Така, че запретвайте ръкави... (и аз не бих си взел Суматра)
Аз пък съм доволен от Суматрата :exclaim: Пушката си :rambo: повече от добре, а дали е ретро,метро, всеки си има начин на мислене..
Не ме разбирайте погрешно- не съм върл фен на Еваникса, нито го защитавам- просто носи на тунинг, което ме устройва- замесено тесто, ама требва да се опече добре :exclaim: :) Суматрата си е опечена- къде по- сурова, къде по-препечена, но става за консумация направо от хлебарницата :) и ако беше с традиционен дизайн като ААрмс, Раух, Еваникс и тн, щях веднага да се кордисам при Яшо... (а и като го копувах Суматри в БГ немаше)
 

vanko

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Taka e koлега Loki,прав си в случая.Еваникса наистина се нуждае от тунинги точно заради зверския преразход.Преди Суматрата имах Еваникс и го продадох точно поради тази причина.Иначе всеки си хвали стоката и на всеки му се иска да има АА или Раух но Суматрата за мен е малко по добра от Еваникса особенно заради регулатора на мощноста и по големия резервоар.Да си стреляме и да се кефим кой с каквото има,да няма крайни исказвания пък другото е лъжа :cheers:
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Миналата неделя си разглобих Близарда до последното винтче и уплътнениице- е толкова стружки не бех виждал :exclaim: :eek:... клапана е съсипан, три съдрани пръстена- а почти не е :rambo: маслото направо се лееше... Явно алчните жълтури за нищо ни немат, само и само да стане поръчката бързо... като виетнамеца дето ми "слага" едни плочки- изгоних го с шутове, от 21г в БГ още не моеше да говори (само да псува копеленцето) :crazy:...
 

Iv

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Моята е "Evanix_Blizzard S10" със заглушена цеф взета е от Пирамид, разглоби се леко и всичко беше чисто, Loki явно не са виновни точно жълтурите, търси някъде по близо ;) малко по назат съм сложил снимки, в реда на разглобяване.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Iv написа:
Моята е "Evanix_Blizzard S10" със заглушена цеф взета е от Пирамид, разглоби се леко и всичко беше чисто, Loki явно не са виновни точно жълтурите, търси някъде по близо ;) малко по назат съм сложил снимки, в реда на разглобяване.
Абе то е ясно, че не са само жълтурите, ама не го написах... нали трябваше да сме първи у Европа внесли "корейското чудо" че и 80дж :exclaim:- е на сега, пушките си стоят в магазина... :-\
(има и като на Iv)
 

VъL4o

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

lynx написа:
Не видях предимства пред модела Близард, даже е 50 джаула а и не пише дори че е заглушена. :(

А има разлика прелича ми на Walter 850 Bolta ДЕ , и заглушена цев ще има и ТН приклад даже!
 

azzaro

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Аз като лаик искам все пак да попитам:колко от АР6 ренегад са имали проблеми със съосието на барабана с цевта?Освен този проблем има ли и друга причина да не харесвате този модел?Според мен ако това че духа проектилите от барабана беше недомислица за първите АР 6 и се установи четова е голям проблем ,просто нямаше да има има нов модел(ренегад)с тази система!ПИтам като човек които се колебае между суматра и ренегад! предварително ви благодаря за мненията!
 

HellBoY

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Колега , а защо не това http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1164. +-ве - дотиквач ,10 заряден , голям резервуар , предостатъчно джаули (ако бяха 50 щеше да е перфектно), страхотен приклад , дълга цев и перфектен външен вид(особено при болтекшан) . Естествено лично твой си е избора , но навсякъде пише че чашката трябва да стартира от нарезите което при пушка която издухва чашката от барабана никога няма да стане ???

За съжаление големия недостатък си остава цената :) Яшо беше споменал че може да вкара на цена 900лв. , но няма развитие по въпроса :(
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

На пича му трябва револверен принцип за максимално бързо изстрелване на всичките чашки от барабана.
За сега това го има само в моделите на АР6 , а при тези версии на Близарда /болт екшън и сайт левъра/ , това не може да се постигне. Там зареждаш за всеки изстрел.
А това че се губело съосието между барабана и цевта, мисля че при по-новите пушки е максимално подобрено. А може и да има разлика в заводската настройка от една пушка до друга.
Аз преценявам моята пушка като много точна, може би защото е Renegade и засега е само 54J .
Ще го разбера, като скоро ми поставят 80J пружина и ще тествам дали ще се наруши точноста.
А за заглушителя не го приемам като огромно предимство заради това че Renegade си има резба на цевта /половин инч/ и може да се ползува всякакъв модел заглушител.
Другото което ми прави впечатление е , че при Близард барабана е много тесен и не може да се ползуват по-дълги проектили. При АР6 го няма този проблем.
 

Loki

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

GTD написа:
нещо много замря темата бе колеги защо така :'(
Еми то с тея перфектни пушки... ;)
Който ше взима Еваникс, да е Близард С10 :exclaim:, заглушената цев е супер- стрелях с тази на Ив на Узана :yes:; пушката е устроена сравнително лесно и позволява доработки, но май всяка партида се различава от другата- примерно в пружините, а последните са с много хубав клапан- плосък и с метален кожух (аз си го взех като резервна част); Що се отнася до новия модел трябва да се изчакат отзивите... :cheers:
 

azzaro

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Даите един линк или статия където пише за това, от къде трябва да тръгват проектилите(просто ми е интересно ,без да смятате че се заяждам) ?Според мен са важни четири неща:
1.точност на истрела
2.мощност на истрела
3.темп на стрелбата
4.брои истрели с едно зареждане с въздух
Кое от тези изброени неща се влошава от това от къде тръгва чашката? :wall:
 

lynx

Редовен Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

Такава информация можеш да намериш само в по-големите ревюта за пушките.
Но всичко на куп едва ли ще намериш в една статия.Трябва доста ровене.
Ето тук има за АР6, що годе подробна информация
http://www.americanairgunhunter.com/ar6.html
Също и в сайта на производителя има доста данни
http://www.evanix.com/ehmar.htm
 

GTD

Потребител
Re: EVANIX - Hunting Master AR4 / AR6 , Blizzard - Side lever, Venom-S10

вместо да се чудите коя пушка от двете е по добра направете така:
 

Attachments

  • 06102009466_h.jpg
    06102009466_h.jpg
    558.8 KB · Прегледи: 418
Нагоре