Effecto

Jorom

Редовен Потребител
Тази фирма ли ни е критерия, та нея даваш за пример и други да не гледаме? Та тя няма нищо по-тежко от 36 грейна 2,3 гр) в 6,35 чехите и те същата работа
Защо да не погледнем и турските слъгове, които са доста разновидности в 6,35 Спотон Херкулес с които много хора от форума стреляме, новия модел 2,5грама Зевс също. Бета солид имат доста различни слъгове от 44 до 60 грейна( 3,9 гр) и са на достъпна цена от 14-15 лв на кутия най-скъпите а и са леснодостъпни. И да ги няма в Бг, при комшиите има, една екскурзия до там и заедно с баклавата, праха и тн се снабдяваме и с евтини тежки слъгове.Screenshot_20220405-173920.png
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Jorom, чета форума и гледам на всякъде наежваш перките. Малко се съобразявай че ми е писнало да участвам а вече дори и да чета спорове и караници в тоя форум.
Не ме интересува ти какви пушки имаш, на какви джанки стреляш, с какви проектили и т.н.
Темата е за Effecto, имаш ли да напишеш нещо за тая пушка, ако не, моля да прекратиш цапането.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Тази фирма ли ни е критерия, та нея даваш за пример и други да не гледаме? Та тя няма нищо по-тежко от 36 грейна 2,3 гр) в 6,35 чехите и те същата работа
Защо да не погледнем и турските слъгове, които са доста разновидности в 6,35 Спотон Херкулес с които много хора от форума стреляме, новия модел 2,5грама Зевс също. Бета солид имат доста различни слъгове от 44 до 60 грейна( 3,9 гр) и са на достъпна цена от 14-15 лв на кутия най-скъпите а и са леснодостъпни. И да ги няма в Бг, при комшиите има, една екскурзия до там и заедно с баклавата, праха и тн се снабдяваме и с евтини тежки слъгове.View attachment 98429
Темата за Зеон не е в централните новини на държавата,но е интересна за много хора от форума.Не разбирам какъв ти е проблема с тази пушка?
 

llcoolj

Редовен Потребител
В този калибър има най- голямо разнообразие от слъгове, вкл такива на достъпни цени(турските Spoton, Beta Solid), HN.
Тази фирма ли ни е критерия, та нея даваш за пример и други да не гледаме? Та тя няма нищо по-тежко от 36 грейна 2,3 гр) в 6,35 чехите и те същата работа[ ATTACH]98429[/ATTACH]
Аз ли съм дал за пример слъговете H&N , че ми задаваш отговори! Да се върнем на темата за Effecto!
 

Jorom

Редовен Потребител
Има една стаааара ловна поговорка: По добре с 50 джаула в окото, от колкото със 100 в опашката.
дБеров, каквото имах да го кажа за Зеона, го казах...а ти нищо конкретно не ми отговори, а за да ме уязвиш ми отговаряш с няква поговорка. И да не ви харесва на вас - поклонниците на Зеона, аз си казах с аргументи мнението за тази красива, но скъпа и слаба пушчица, с малък ресурс за тунинг.
дБеров чета че си бил точен, Ок. Ако и сам си правиш пушките с които си толкова точен, ще е супер, щото иначе....
ПС ....ами иначе не е толкова голям кефа, както ако си я направил сам пушката си
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Е, опитът учи, че турско и изпипано не се връзват много в едно изречение, но дано поне кусурите да са отстраними и цевите да са с по-добро и постоянно качество!
 

Jorom

Редовен Потребител
От 6500 до 7500 в зависимост от фейса.
www.kralstore.com.tr/kral-arms-knight-pembe-combo-pcp-havali-tufek-4-5-mm
www.kralstore.com.tr/kral-arms-knight-w-combo-pcp-havali-tufek-4-5-mm
www.hatsanstore.com/hatsan-hercules-bully-qe-pcp-havali-tufek-pmu3682
www.hatsanstore.com/hatsan-hercules-bully-qe-lw-pcp-havali-tufek-pmu3912

Тези пушки са по-евтини или на близка цена до Зеона, и са се доказали че държат на тунинг 90+дж а зеончето милото, с тая тръбица с 275 цц изскача с няква яка цена дето доказани модели не си позволяват, но няма проблем парите са си ваши!

www.aksuav.com.tr/urun/reximex-throne-pcp-havali-tufek
Трона е на същата цена, а сега де! Колкото и да не го харесвам, мисля че по-добрия избор е трона, поне е с прилично голяма бутилка
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
дБеров чета че си бил точен, Ок. Ако и сам си правиш пушките с които си толкова точен, ще е супер, щото иначе....
Тук нещо не схванах, какво щото иначе...., какво искаш да ми кажеш?
Имаме един колега, е така с високо самочувствие беше, който редовно ходеше на състезания и винаги беше в челната тройка, та веднъж ми се подигра.
На следващото състезание се явих, наказах го с 16 точи и 10Х-са повече, взех първо място а това момче приключи състезателната си дейност.
Та не се изхвърляй много. Тук има толкова точни стрелци дето ще те бият до 101 и обратно ама хал хабер си нямаш за каква прецизна стрелба ти говоря.
Вземи си пушката и на състезание, там се доказва можеш ли го или не, другото е бла бла.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Тези пушки са по-евтини или на близка цена до Зеона, и са се доказали че държат на тунинг 90+дж а зеончето милото, с тая тръбица с 275 цц изскача с няква яка цена
Това са много по-дълги пушки, с грозна дебела водалазна бутилка, направени от евтина ръждива стомана, груба изработка и тежат над 5 кила.
В случая се обсъжда съвсем друга категория изделие и никой, освен теб, не иска да го сравнява с въпросните тояги... Комшиите вече няколко пъти правят заявка да се качат един сегмент нагоре, да ги видим дали ще с тоя 'зеон" ще успеят...
 

Jorom

Редовен Потребител
На теб тоя Зеон ще ти пасне много....спомням си че не харесваш широки пушки( с голяма бутилка) а такива с тръби за резервоари като Пунчера, и 4,5 мм...идеална е за твоите изисквания. Всеки луд с номера си са казали хората...е, аз съм от другите, дето искат пушката след като се произвежда и в 6,35 и да няма необходимата сила фабрично, то да има ресурс за тунинг в 6,35, ама няма, и на всичко отгоре е по-скъпа от утвърдените модели на Крал и Хатсан които дадох за пример и които стават без проблем на 90+ дж Иначе и на мен ми харесва дизайна но цената и е абсурдна за потенциала който има с тая тръбичка 270цц и затова не я приемам. Логиката при комшиите е най-силните пушки да са най-скъпите, а в този случай е обратното...тя е по-скъпа от Були с ЛВ цев!Не го приемам за нормално това ценообразуване на Зеона. Ама щяла да бъде с по-високо качество от Крал ...че какво му е качеството на Кнайт-а с дървен приклад, да не би да е ниско? пластмасовия приклад обаче определено сваля качеството...пластмасовия на Пунчера е по-добър от на Кнайт, което не е нормално! Имам Були, не го харесвам, но в сравнение със Зеона , Булито е пушка и половина, и винаги ще го предпочета. Всъщност Були с отрязан излишния участък от шрауда и с муфа за модератор е 81 см....никаква тояга не е! Knight-а е 87см ...това ако е тояга...
 
Последна промяна:

niki 67

Потребител
Що се дърляте бе колеги, нека пазим добрия тон. Колега Jorom, чета постовете ти и ми приличаш на шопа който стоял пред клетката на жирафа, тупал с крак и казвал, е такова животно нема! Бранда ефекто е нов за нас и тепърва ще се види и доказва кое как и колко може да носи на тунинг. Постоянно натякваш, че била с малък цилиндър, е и... Просто ще прави по малко изстрели, но ще бъде и по лека. Ефекто се правят от доказала се фирма в производството на огнестрелно оръжие, може пък да са се постарали за да наложат бранда си, може наистина качеството на изработка да е по добро от на крал и хатсан. Съгласен съм, че дума няма за сравнение с фх, щаер или дестейт, но както беше написал колега по назад в темата, за тия пари толко.:cheers:
 

llcoolj

Редовен Потребител
Логиката при комшиите е най-силните пушки да са най-скъпите, а в този случай е обратното...тя е по-скъпа от Були с ЛВ цев!
На Effecto моделите винаги са били по скъпи от останалите турски производители. Това не е от днеска или от вчера. Ти май разлика не правиш от Хатсански LW (правен по някакъв турски патент) и немска LW цев.
 

kosmev

Редовен Потребител
На теб тоя Зеон ще ти пасне много
Форм-фактора ми допада, преден взвод, цилиндъра твърдят, че е от алуминий, надявах се и цевната кутия да е от същото... но като погледнах теглото му, едва ли... 4 кила, това си е колкото пънчер брейкър-а с дървен приклад.
А китайците отдавна правят същия габарит пушка почти два пъти по-лек - SPA/Artemis P-10, P-12 , P-15, като цената е същата ако се купува от Европа и се плащат мита и ДДС...
 

DGman

Редовен Потребител
Един колега беше казал че на хартията /мишената/ и е се тая с каква скорост ще я дупчиш.
 
Нагоре