Effecto

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Лоши за мен новини!Обадиха ми се от магазина и ми съобщиха да чакам пушката най рано след две седмици!Те ще ми се обадят.Разчитах по рано да я взема,но нищо.Освен това казват ,че засега само 5.5 са поръчали.За 4.5 ще трябва да се почака още.Поръчал съм и чакам!Може би има поръчали преди мен?
 

Pixma

Потребител
Цевта на PX4 e полигонална и харесва слъговете, при PX5 вече не е полигона, предполагам същата ще бъде и в зеона. Трябва да има опитно зайче, за да каже. Няколко колеги проявяват интерес към зеона, включително и аз, така че ще чакаме да го пуснат в турската търговска мрежа
 

niki 67

Потребител
До колкото можах да разбера от написаното в сайта им за зеон, 6,35 е с полигонал, 4,5 и 5,5 са нарезни LW цеви.
 

dberov

Редовен Потребител
Най сетне комшиите турили редуктор, жива да не бях.
Барабана копиран от Дейтстет - браво, заглушена цев, предпазителя скрит в долната част на приклада, отпред вградена релса за монтиране на уивър или антабка....тая е интересна. То само чантата и струва едни 100лв, но си личи че материалите не са като на класна пушка, но за тази цена толкова.
2022-04-05_111952.png 2022-04-05_112118.png 2022-04-05_111900.png 2022-04-05_111156.png 2022-04-05_111101.png
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
От 6500 до 7500 в зависимост от фейса.
Гледам го тоя булпап и ви се чудя какво толкова ви залепнаха релетата по него! Има фаца, да, и дотам....с тая смешна 275 цц тръбичка и мощност от няма и 60 дж в 6,35, удушена с регулатор...та това и да му махнеш регулатора, каква мощност ще има и какво плато с 275 цц?! Ако го купувате, поне го взимайте в 4,5 и 5,5 мм, за 6,35 няма вътък и едва ли ще се намери колкото и да му се бае. А цената....6500-7500 тл...айде нЕма нужда! Конкуренцията на Трона дойде, и тя на абсурдна цена, и с посредствена мощност! Аз щото съм прост, и явно недостатъчно модерен, си поръчах отново Кнайт 6,35... кеф ми 90, кеф ми до 107 дж и с хубаво плато....неща невъзможни за този Зеон!
 
Последна промяна:

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Този булпап щее атрактивен в 4,5 или 5,5. Аз лично бих си го взел в 5,5. Ако изкара около 40-45 дж щее добър и евтин аналог на крикета, макар че доакто не видим изработката …..
 

dberov

Редовен Потребител
Гледам го тоя булпап и ви се чудя какво толкова ви залепнаха релетата по него! Има фаца, да, и дотам....с тая смешна 275 цц тръбичка и мощност от няма и 60 дж в 6,35, удушена с регулатор...та това и да му махнеш регулатора, каква мощност ще има и какво плато с 275 цц?! Ако го купувате, поне го взимайте в 4,5 и 5,5 мм, за 6,35 няма вътък и едва ли ще се намери колкото и да му се бае. А цената....6500-7500 тл...айде нЕма нужда! Конкуренцията на Трона дойде, и тя на абсурдна цена, и с посредствена мощност! Аз щото съм прост, и явно недостатъчно модерен, си поръчах отново Кнайт 6,35... кеф ми 90, кеф ми до 107 дж и с хубаво плато....неща невъзможни за този Зеон!
Има една стаааара ловна поговорка: По добре с 50 джаула в окото, от колкото със 100 в опашката.
 

Jorom

Редовен Потребител
Има една стаааара ловна поговорка: По добре с 50 джаула в окото, от колкото със 100 в опашката.

Нещо си се объркал! Тая поговорка няма отношение нито с мен, нито с Кнайт-а ми!
Цитирам:
При това положение (107J), от 65 метра по далекомер, от двунога, легнал, прави групи със слъгове Спотон Херкулес 2,9 гр и Зевс 2,50 гр с размера на монета от 1лв. ЖСБ 2,2 е с по- лоша група но това слабо ме интересува. Трябва да пробвам как стреля със HN Slug HP, щото от резултатите с турски слъгове само не мога да вадя заключение.

От 65 метра, 107 дж, турски слъгове и групи с размера на монета от 1лв. a ти ми говориш за опашки...ХАХАХХАХАХАХХА!!!
Майтапчия!

forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/page-88#post-316753
 

llcoolj

Редовен Потребител
Гледам го тоя булпап и ви се чудя какво толкова ви залепнаха релетата по него! Има фаца, да, и дотам....с тая смешна 275 цц тръбичка и мощност от няма и 60 дж в 6,35, удушена с регулатор...та това и да му махнеш регулатора, каква мощност ще има и какво плато с 275 цц?! Ако го купувате, поне го взимайте в 4,5 и 5,5 мм, за 6,35 няма вътък и едва ли ще се намери колкото и да му се бае. А цената....6500-7500 тл...айде нЕма нужда! Конкуренцията на Трона дойде, и тя на абсурдна цена, и с посредствена мощност! Аз щото съм прост, и явно недостатъчно модерен, си поръчах отново Кнайт 6,35... кеф ми 90, кеф ми до 107 дж и с хубаво плато....неща невъзможни за този Зеон!
Хора и вкусове най различни ;) Качеството и материалите при изработка на Huglu Effecto са на доста по високото ниво от тези на Крал и Хатсан. Другият фактор за по скъпата цена е , че цевта е на LW , а не е правена от бай Сали ;) Според мен Зеон ще може да се издокара до 60-65 джаула в 5.5мм , което е достатъчно за леки и средни по тегло слъгове в този калибър.
Нещо си се объркал! Тая поговорка няма отношение нито с мен, нито с Кнайт-а ми!
Цитирам:
При това положение (107J), от 65 метра по далекомер, от двунога, легнал, прави групи със слъгове Спотон Херкулес 2,9 гр и Зевс 2,50 гр с размера на монета от 1лв. ЖСБ 2,2 е с по- лоша група но това слабо ме интересува. Трябва да пробвам как стреля със HN Slug HP, щото от резултатите с турски слъгове само не мога да вадя заключение.

От 65 метра, 107 дж, турски слъгове и групи с размера на монета от 1лв. a ти ми говориш за опашки...ХАХАХХАХАХАХХА!!!
Майтапчия!

forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/page-88#post-316753

Въпросния "майтапчия" , както го наричаш , може да ти преподава уроци по точна стрелба на разстояния над + 100 метра в калибър 5.5мм ;) Май не си му гледал клиповете :)
 

Jorom

Редовен Потребител
А, след като е такъв спец, да каже кво общо има Кнайта ми и опашката...точно майтапчийско изказване!
Не съм му гледал клиповете...5,5 изобщо не ме интересува вече този калибър, минах на 6,35, това е калибъра за мен! Универсален!
 

Asen123456

Потребител
А, след като е такъв спец, да каже кво общо има Кнайта ми и опашката...
Не съм му гледал клиповете...5,5 изобщо не ме интересува вече този калибър, минах на 6,35, това е калибъра за мен! Универсален!
Относно “Универсален” я уточни в какъв смисъл?На 22кал.кое не е “Универсалното”?
 

Jorom

Редовен Потребител
Относно “Универсален” я уточни в какъв смисъл?На 22кал.кое не е “Универсалното”?
6,35 става и за мишени, особено за далечни дистанции, по-малко се влияе от вятъра. Става и за лов дори ( Медиум). Има избор на проектили от 1,3 грама , до 3,5+ гр . В този калибър има най- голямо разнообразие от слъгове, вкл такива на достъпни цени(турските Spoton, Beta Solid), HN.
Имам няколко пушки в 5,5...като ходя да стрелям, ходя само с по- големи калибри....5,5 не ми е интересен вече.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
В този калибър има най- голямо разнообразие от слъгове, вкл такива на достъпни цени(турските Spoton, Beta Solid), HN.
На мен също ми допада повече 6.35мм , но това е въпрос на личен избор. С това твърдение не съм съгласен. Само H&N имат 9 различни вида слъгове в кал. 5.5мм , а в 6.35мм имат 5 вида. Останалите проиводители няма да ги сравнявам.
 
Нагоре