EDGUN

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Голям компот си забъркал. :D Стреля се само с един вид чашки от началото до края (от началното до крайното налягане). Иначе всички сметки отиват по дяволите - ни плато да сметнеш, ни разход, ни мощност.
 

C/E

Потребител
MAD MAX написа:
Голям компот си забъркал. :D Стреля се само с един вид чашки от началото до края (от началното до крайното налягане). Иначе всички сметки отиват по дяволите - ни плато да сметнеш, ни разход, ни мощност.

Дай свестни чашки тогава... :D
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
C/E написа:
MAD MAX написа:
Голям компот си забъркал. :D Стреля се само с един вид чашки от началото до края (от началното до крайното налягане). Иначе всички сметки отиват по дяволите - ни плато да сметнеш, ни разход, ни мощност.

Дай свестни чашки тогава... :D

Защо не стреляш с JSB 1,175 гр.? Мисля, че пушката много ги харесва.
 

C/E

Потребител
Нямаше никакви ЖСБта при Бисерка. Изкупих последните Баракуди, а и те свършиха почти... :(

Бай-дъ-уей...мисля, че по закона за запазване на енергията биха могли да се ползват резултатите от първите и последните замери с Баракудите....или не е така ???

:cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
C/E написа:
Нямаше никакви ЖСБта при Бисерка. Изкупих последните Баракуди, а и те свършиха почти... :(

ЖСБ-та сега се продават в Магнум. За съжаление Стоян вече не ги продава.
 

ангел иванов

Потребител
изобщо не е така.пробеаи с дйесби.пушката е правена за тях,повярвая ми.
Хора извинете меза правописа на болкоуспокояващи съм в Стоян Киркович
 
A

Anonymous

Гост
Измама? При кена би могъл да го направи, както е писал, а с картофа? Дали не е решил, че е сглупил, показвайки клипа, и се опитва да излъже? ???

ЕДИТ///

@Пеко
Не искам да влизам в спор, но нещо достатъчно близко до хидравличен удар се получи в пластмасова халба за еднократна употреба (сещаш се - като прозрачна чаша за кафе/сок, само че половин литър), пълна с вода и простреляна с Кроу Магнум в 6,35. Не беше запушена с нищо. Водата излетя нагоре, а "халбата" се нацепи на ивици. И още се чудя къде е пиропатрона в картофа?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В коментарите си признава, че е искал да "изследва" мнението за подобни чашки, затова е манипулирал клипа. Замислете се, кена е отворен, и дори и пълен с вода, няма как да стане хидравличен удар(всеки може да се пробва отблизо даже, за да няма загуба на енергия в чашката). Пробвал съм различни(3 модела) "гърмящи" чашки. Нищо особено, енергията от гърмежа в зависимост от веществото отива или за шум или за чернилка по мишената, в най-добрия случай - повърхностни поражения. Не знам защо, но не се получава да отдаде допълнителна енергия вътре в мишената.
 

andro

Потребител
Що се отнася до веществото Х,имам някакви спомени за куршуми снарядени с гърмящ живак,сол на фулминоловата киселина.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
този маркуч имитира едно нещо наречено мисля depinger което служи за премахване на звука от вибрациите предадени от ударника към резервоара
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Еми поне да беше стрелнал преди и след слагането на този мaркуч, че да се види (чуе) защо прави това нещо и какъв е ефекта ???
 
A

Anonymous

Гост
Интересно. Но Матадорът оригинално е с болтов затвор. Какво ще успее да вкарва чашките в цевта с тази скорост? ??? Скорострелността е като на модифициран Дрозд, той се справя, но стреля с ББ-та, които се вкарват в цевта от иглата на БК...
 

C/E

Потребител
Промяната на настройката на спусъка на моя Матадор R3 се оказа, че е различна от указанията в паспорта на оръжието. Изпратих запитване до Едуард и той отговори кратко, без да коментира разминаванията между действителния и паспортния дизайн на пушката :pardon:

"Hi, Rosen,

You should use the screw which is closer to the axis of the trigger, if you screw it up you have shorter and lighter trigger, if out -- longer and harder.

Ed"

С две думи: за по-къс и по-мек спусък се завива болта разположен до спусъка, за по-дълъг ход и по-твърд спусък трябва да се развие :)

EdgunTrigger.jpg


:cheers:
 

C/E

Потребител
Вчера правихме хроно тест на Едгъна с новото ми Хроно от "Митака" :)
Сега имам време да покажа само само черновата:

ChronoTestEdgunR316Dec2012001_zpscce82e27.jpg



Изстрел No.51 беше с две съчми и затова е зачеркнат :D

:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз си го обяснявам, че пушката се влияе много от температурата.
В началото на замерването е дошла от топло помещение и в течение на замерването със спада в температурата, пада и скороста.
 

petkof

Редовен Потребител
lynx написа:
Аз си го обяснявам, че пушката се влияе много от температурата.
В началото на замерването е дошла от топло помещение и в течение на замерването със спада в температурата, пада и скороста.
И аз съм на същото мнение.Особено като се стреля с малък интервал между изстрелите/за замерване на платото/.
 
Нагоре