DIANA

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз я оставих в Сафари-Бургас, от там я купих. Те ще я закарат в Заримекс. Естествено в магазина не могат да кажат кога ще е готова, но пък си има законов срок и той е еди месец.Пък телефона ми е на талончето с което я пращат в Заримекс.
 

batnan

Редовен Потребител
Днес бях до Сафарито и някой връщаше една Диана дето не зареждала доколкото подслушах , значи си бил ти;).
 

sess84

Редовен Потребител
Ей човек да не се пошегува;).на лайв едва ли ще използваш точно гъз ама хайде:D
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Четох някъде по въпроса, но сега като ме интересува, няма откриване. Та за това питам тук, какво мога да направя. Пушката е 32 джаула и си има добър откат и вибрации при стрелба.
Производитела изрично споменава, че оптиката която ще слагам не е предназначена за въздушна пушка.
Screenshot_2020-03-05-17-10-06-055_com.UCMobile.intl.png
Така или иначе аз ще я сложа, пък каквото стане. Взел съм дампа монтаж на Спортсмач. Ако не се лъжа се препоръчваше утежняване на приклада. Мога ли да направя още нещо за да дам по-голям шанс на оптиката да остане жива.
 

bleu81

Редовен Потребител
Четох някъде по въпроса, но сега като ме интересува, няма откриване. Та за това питам тук, какво мога да направя. Пушката е 32 джаула и си има добър откат и вибрации при стрелба.
Производитела изрично споменава, че оптиката която ще слагам не е предназначена за въздушна пушка.
View attachment 82179
Така или иначе аз ще я сложа, пък каквото стане. Взел съм дампа монтаж на Спортсмач. Ако не се лъжа се препоръчваше утежняване на приклада. Мога ли да направя още нещо за да дам по-голям шанс на оптиката да остане жива.

Намаляваш хода и теглото на буталото и ако си по смел и диаметъра на трансфер порта. Скъсяваш пружината и получаваш една по приятна за стрелба пушка около 20-24 джаула със значително по слаб откат. За по драматичен ефект можеш да намалиш диаметъра на цилиндъра на 25мм и да ползваш бутало от лгв/у... И тн но едва ли ще го направиш. След горните интервенции се справяш и с вибрациите като правиш нов водач на пружината и шапка. Смазваш правилно и умерено и слагаш смело оптиката.

За по лесно си купуваш една по слаба пушка за стрелба с оптика а тая я оставяш на механични.

Има и един моноблок деана з-нещо си които редуцират значително отката към оптиката но не знам до колко са прецизни и дали държат прострелва.

П. П. Сега видях че пушката ти е с газова пружина т.е нещата писани по горе няма да станат без радикален тунинг.
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
В крайна сметка на онзи Липърс имаше ли му нещо,че си решил да изнасилиш пиладчето.И как се развиха там нещата,че ми е любопитно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Лъпърса се оправи. Как и защо, незнам. Имам чувството, че му се наместиха чаркалъците. Не държеше прострелка, сега е добре.
ПП Имаше и празни кликове. Там как е сега, незнам.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител

За тия монтаж и говоря, но не съм ги ползвал и не мога да дам мнение. Отзивите са смесени но ако не друго вероятно ще опазят оптиката.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Разбрах те за какво говориш. В темата за оптики питах за тези монтажи и тоя беше категорично отхвърлен. Препоръките бяха за дампата на Спортсмач. За това и него взех.
 

bleu81

Редовен Потребител
https://www.ctcustomairguns.com/hec...-speed-analysis-of-the-way-the-zr-mounts-work

Една тема от бога на Хектор. Сигурен съм че тоя монтаж не е перфектен но щом спасява оптики на Диана 54 значи върши някаква работа. Човека е доста сериозен тунер и съм склонен да му вярвам. Казва че първото поколение монтаж и работи добре а второто не.

Иначе ще ти дам още една тема на размисъл. Доста Деани имат наклонена надолу спрямо равнината на монтажа цев което означава, че ако искаш да я простреляш на по далечно разстояние развиващ доста елевацията и съответно пружината на еректора остава хлабава. Това може да е причината предната ти оптика да не е държала прострелка. За тия деани има наклонени бази от 11мм към уивър които компенсират наклона на цевта и ти позволяват да нулираш оптиката блозо до оптичния и център където всички оптики работят по добре. Аз ползвам такава на фвб300 и ми позволява да стрелям с 7 джаула на 50м без да ми свършва корекцията по вертикала. Не твърдя че при теб е така но си струва да огледаш и да го премислиш.

И последно нещо. Може би е добре да съхраняваш пушката с цевта надолу. Обяснението звучеше логично.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Във форума няма много такива пушки, аз лично се сещам само за 2.
Ако искаш пиши лично съобщение на колегата Слави Станчев:
https://forum.airguns.bg/index.php?members/shstanchev.630/
Той имаше такава пушка и не беше особено очарован от качеството и, на фона на цената.
Страшно много дефекти излязоха в процеса на ползване?! Счупи спусък, счупи пружина два пъти, стержена на буталото се изтръгна от него... оптика не понася.
Не я препоръчвам!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
На 13 м оптиката я прострелях като всеки тумблер съм го завъртял с по около 20 клика. Аз си мислех, че самата пружина е мека и за това се получават тия аномалии, ноооо... какво е било си нямам идея. Другото за мен странно нещо. Пушката е простреляна на 13 м. На 25 м стреля един дот нагоре. На 50 м - там където се целя. На 75 м горе долу един дот надолу. А според Стрелок нещата са съвсем различни. А сега де.
 
Нагоре