DIANA

petkof

Редовен Потребител
Последната мишена, дето качих и дето толкова и се радвах, май е плод на някаква случайност. Вярно, че от тогава нататък само във вятър стрелям, амааааа... Нещо друго има тук. По хоризонталата горе долу са събрани попаденията но по вертикалата е страшно. Почвам по ред.
Скоро четах тема за фаските и днес се сетих да погледна моята. Страшна работа.
View attachment 81863
Ето как застава чашката.
View attachment 81864
Направих нещо като дотиквач да го наречем. Дълъг е 4.6 мм. Вкарана с него чашката застава така.
View attachment 81865
Дотиквача.
View attachment 81866
И какво става на практика. Като вкарвам чашката се усеща едно като щракване и чашката застава като на първата снимка. Ще се оптитам точно да обясня. Вкарвам чашката с ръка така, че да остане да стърчи към 2 мм. С дотиквача натискам леко и чашката стига до показаното положение.
Целя се в кръста. Попадението 1 е с чашка вкарана като на първата снимка. Попадение 2 е с чашка вкарана като на втората снимка.
View attachment 81867
За да вкарам чашката като на втората снимка натискам с дотиквача докато челото му опре в челото на цевта.
Отзад цевта е 5.52 а отпред е 5.45.
Някой може ли да даде решение на проблемите?
Всъщност въпроса дали проблема е в пушката или в стрелеца още е висящ.
При пружинно буталната пневматика най-голямо значение за скоростта на проектила има налягането образувано в момента на потеглянето му, през цевта. Величината на налягането умножена по площта на калибъра, най-общо казано, дава началната енергия на проектила. Колкото по-голямо е налягането в момента на потегляне на проектила през цевта, има толкова по-голям шанс за увеличение на мощността. При положение, че дотикваш проектилите в цевта с дотиквач дълъг 4,6 мм, ти увеличаваш паразитния обем на камерата преди изстрела, като по този начин намаляш налягянето действащо върху полата на чашката. От там идва и спада на скоростта.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Той дотиквача е 4.6 ама чашката е дълбока 3.5 та реално само 1. 1 мм по-навътре я вкарвам чашката. Въобще не съм и допускал, че тези 1.1 мм могат да окажат такова влияние върху енергията.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Имаме уговорка със Саундмакс да погледне пушката. Само чакам да каже, че времето в Казанлък се е оправило и да отида. Че наистина главата ми пуши и какви ли не бръмбари летят из нея.
Не съм те забравил спокойно, просто и аз си имам разни други ангажименти, ще видим тази неделя как ще съм и може да се разберем, но и дано времето да е хубаво да не се разкарваш само да седим по кафенетата :D
 

6tangata

Редовен Потребител
Всичко е относително. Пример имах ИЖ 53 М от първите. Начална скорост 80 м/с....мъка....чашка с по-широка пола не излиташе....само изсвистяваше налягането и съчмата не мърдаше....натъпкваш сачмата 1 см и излиташе...т.е ако диаметъра и твърдоста на проектила е твърде голяма за възможносите на дадена пушка, ако помогнеш с нарязването на проектила скороста се вдига....всичко е относително ;)
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
И такаааа, Дианата умря. Днес покрай пикника си направих и една хубава стрелба. Даже останах доволен от себе си. Тръгнахме да се прибираме, ама пуста краста, спрях да си пострелям още някоя чашка. След две три чашки, стана тя каквато стана. Чупя цевта и без малко да я изтърва. Чува се щракването но цевта не се застопорява в сгънато положение - връща се. Затварям цевта, натискам спусъка и той щраква но пушката не е заредена и изстрел няма. Моля помагайте.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И такаааа, Дианата умря. Днес покрай пикника си направих и една хубава стрелба. Даже останах доволен от себе си. Тръгнахме да се прибираме, ама пуста краста, спрях да си пострелям още някоя чашка. След две три чашки, стана тя каквато стана. Чупя цевта и без малко да я изтърва. Чува се щракването но цевта не се застопорява в сгънато положение - връща се. Затварям цевта, натискам спусъка и той щраква но пушката не е заредена и изстрел няма. Моля помагайте.
Намирисва ми на счупен елемент в спусковия механизъм без разглобяване няма да се мине, за да се разбере, другото е разхлабен винт за регулировка на спусъка и да изтърва., но пък какво е това щракване при не заредена пушка при натискане на спусъка не знам ( освен ако нещо не се чупило или разместило) Лично аз само гадая сега, но няма страшно всичко може да се оправи!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ами явно спусъка се "зарежда" но просто няма какво да освободи.По-скоро освобождава нещо, като това нещо би трябвало да е вързано към свитата ГП. Така го усещам.
Всъщност се съмнявам за нещо развито, защото и мерника и мушката ми се разхлабиха и без малко да ги загубя.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ами явно спусъка се "зарежда" но просто няма какво да освободи.По-скоро освобождава нещо, като това нещо би трябвало да е вързано към свитата ГП. Така го усещам.
Всъщност се съмнявам за нещо развито, защото и мерника и мушката ми се разхлабиха и без малко да ги загубя.
Ако имаш винт за втвърдяване на усилието на спусъка, навърти го 1-2 оборота и пробвай да заредиш.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Може и да имам, но си нямам идея къде са тия винтове и кой за какво е.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Може и да имам, но си нямам идея къде са тия винтове и кой за какво е.
При повечето спусъци този винт се намира зад спусъка,и не бараш тези който се намират на самия спусък ако има такива! Я го снимай спусъка така, че да се види какви винтове има по него ако не си сигурен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
diana-rws-48-air-rifle-32.jpg

ето една схема на спусък - търсиш винт 3 и го завий малко както писах и пробвай
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
IMG_20200301_203205.jpg
IMG_20200301_203055.jpg
Едното от двете на втората снимка е доста по-развито от другото, но дали е било така или се е саморазвило...
Винтовете са точно като на схемата която си показал.
Сега ще врътна задния (3) и да видим какво ще стане.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Първо завий задния (от схемата номер 3) с 1 оборот може и 2 и зареди да видиш ще захапе ли, ако ли не завий и този развития отпред, но пак с малко. И да се надяваме от там да е проблема!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Завих 3 но нищо не стана и като завъртях пушката изпадна това
IMG_20200301_204838.jpg
Явно някаква пружина се е счупила.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Даа за съжаление първото ми предположение се оказа вярно, има схеми в интернет разглоби механизма и виж коя е пружината. Вариант 2 е да ходиш в магазина от който си я купил и да ти я оправят, до колкото си спомням скоро я взе.
 

6tangata

Редовен Потребител
Да, ако е нова аз не бих барал много...в магазина и гаранция...колкото по-правиш самодел е по-зле...може да не ти признаят гаранцията...иначе майстора на Заримекс ще ти я е оправи 100%, ама трябва опция доставка до СФ. Снимай цялата спупена пружинка с размери ако я вадиш.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В интерес на истината по ми се ще някой от форума който се занимава с пушки да я оправи. Има колеги с много добри отзиви за работата им.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
diana-350-magnum-classic_1739427308_large.jpg
Като гледам схемата и това което изпадна май 123 е счупена.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
View attachment 82079
Като гледам схемата и това което изпадна май 123 е счупена.
Тя твоята Дианка не беше ли АР 8 с газово бутало? Възможно е да има разлика в спусъка.
Иначе - да прилича на 123 и най вероятно е това. Въпросът е - какъв зор е видяла, че да се счупи....Имаш ли спомен да е имало затруднено зареждане и да си я напънал нещо?
 
Нагоре