DIANA

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нищо необичайно не съм усетил. Говорих с Гадняра и ще приеме пациента. След прегледа ще стане ясно какво и защо.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Прегледах схемата и ми се струва, че може да се наложи подмяна на счупения детайл. Това е пружина, която повдига и фиксира шепталото, което зацепва ГП-то. Струва ми се, че при това положение е по-удачно да се говори с продавача. Най-малкото, защото ако пушката се отвори, ще отпадне гаранцията, а може да се наложи и поръчване на оригинална част. Според мен най-удачна е подмяната с такава. Иначе, по принцип може да се изработи, като се използва тел от пружина от матрак или автомобилна седалка. Много здрави и жилави са. Предлагам да пипаме, само ако продавачът не може да се справи.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Пружинката е с фи 0.6 мм на тела.И изпадналото парче прилича да е долния край на пружинката. Ама аз само гадая де. На живо спусък не съм виждал. Само тая схема гледам.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Щом е толкова тънка, няма да стане от пружинна тел. Моят съвет е, първо да опиташ да се разбереш с търговеца, относно осигуряването и подмяната на тази част.
 

6tangata

Редовен Потребител
Интересна тема. Добре разглобява се пушката и се намира телта (имам идея), закалена тънка тел...трудна за намиране, но не инневъзможно...подобна държи един зъб (и не само) на Хайнел 312. (за 20 години съм виждал само една счупена и 2-3 сам строших от незнание, мале от какво се правят днешните ;) ) Всичко ОК. Доволен си. Утре ти се троши друга част...дано не.....тука вече си трябва баш оригинална....гаранцията обаче е заминала на село........ако частта я няма налична...става сложно....поръчка от Диана..месеци...ако стане....та....ако нещо има гаранция аз бих се възползвал от нея...като и ако взимам Диана ще вземам от Заримекс...защо..ами защото проверено признават гаранцията....поне в моя случай без грам мрънкане и шикалкавене, и най-важното...имат си техен майстор.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Преди около 20 г купих едни макари Дам. И на трите им се счупиха пружинките които са на скобата. Направих си пружинки от стоманена (пружинна) тел и това беше. Повече проблеми никакви.
Около петата минута показват едно зъбче на спусъка което застопорява буталото. Не съм сигурен, ама май при незаредена пушка спусъка се клатеше. Като се върна от работа ще натисна и задържа спусъка в предно положение и ще пробвам да заредя.
 
Последна промяна:

Krasikam4o

Потребител
Да се включа в темата на Диана и аз , вече горд собственик на Диана 350 н-тек магнум премиум . Първо впечатление доста масивна и хубава изработка , изпипани детайли , перфектни мерни прибори . След прострелка мога да кажа , че е доста точна , като се има предвид , че ще я ползвам на механични мерни прибори . Прав без опора на разстояние 30-40 метра направи група 7-8 см. , което за моите възможности смятам че е добре.
 

lynx

Редовен Потребител
За човек без опит с такава голяма пушка и с механичните мерни прибори групата е идеална.
Явно си здрав в ръцете и може да я успокоиш да не мърда много при изстрел.
Ако и поставиш някаква оптика, ще може да видиш истинските възможности на пушката.
Сега ще ме нападнат колегите да не те навивам за оптика, но аз си харесвам всички пушки да си имат оптики :p
Успех и много радост да ти носи новата придобивка!
 

t.marev

Редовен Потребител
Абе я ги зарежи тия групи! На 30-40 метра цигарена кутия си е много добре, при това от ръка! Я кажи, пише ли някъде с каква сила се зарежда! И още - колко см и е цевта?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Току що отворих книжката на пушката и противно на твърденията тук, дават да се смазва цевта. А сега де. Има и схема на спусъка и въпросната пружинка,ама как учавствува в заключването на буталото не мога да схвана.
IMG_20200304_003200.jpg IMG_20200304_004044.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Току що отворих книжката на пушката и противно на твърденията тук, дават да се смазва цевта. А сега де. Има и схема на спусъка и въпросната пружинка,ама как учавствува в заключването на буталото не мога да схвана.

Пружинката натяга единия от елементите на спусъка и затова той не сработва, когато е счупена.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Ами да - иска си сила. Пак добре че е 50 см, щото на повечето пушки е 44-45 см.
Ама всяко зло, за добро - така ще може да си правиш и фитнес докато си пуцаш!:)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Имам една В2 купувана преди 15 г. Дори бях забравил, че имам пушка и сега като ми бръмна мухата се сетх за нея. Та Китайката я хващам под мишница и я сгъвам с два пръста. Тая трябва да я подпра на земята и да напъвам, но пък това не ми пречи с моите седемдесет и малко кила да си стрелям по 100-200 чашки на стрелба.
Оставих я. Да видим кога ще е готова!?
 
Последна промяна:
Нагоре