DIANA

A

Anonymous

Гост
Diana mod.25 вече с подненено уплътнение на цевта, оксидирана и си търси приклад от Б1, който да се доработи :)
 

Attachments

  • Diana 1.jpg
    Diana 1.jpg
    492.1 KB · Прегледи: 227
  • Diana2.jpg
    Diana2.jpg
    471.2 KB · Прегледи: 214

6tangata

Редовен Потребител
Здравейте и Ч.Н. Г. От скоро съм собственик на ''Диана 54'' 5,5 мм. Стрелям с ''баракуда'' на механични и успявам да постигна група 2,5 см при стрелбя на 20 метра с упора. Дали е добра групата (то и задприкладното устройство е важно ама...:) ) или да се ориентирам към по-висок клас чашки. Другите ми пушки са 4,5 мм и ми е трудно да се ориентирам към 5,5 като възможности.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
6tangata написа:
Здравейте и Ч.Н. Г. От скоро съм собственик на ''Диана 54'' 5,5 мм. Стрелям с ''баракуда'' на механични и успявам да постигна група 2,5 см при стрелбя на 20 метра с упора. Дали е добра групата (то и задприкладното устройство е важно ама...:) ) или да се ориентирам към по-висок клас чашки. Другите ми пушки са 4,5 мм и ми е трудно да се ориентирам към 5,5 като възможности.
ЧНГ и на теб!
На пръв поглед резултата е зле.Но след сумата от"отскоро+ мощна пп+механични мп" бих казал,че
25мм на 20м си е направо супер.
С практика ,след време спокойно ще стават два пъти по малки групи на 25м.
Противно на общото мнение,че JSB са най-добри за всичко,що духа въздух,аз досега не съм имал
немска пружинна пушка в 5,5 ,която да ги харесва повече от H&N-баракуда и фтт.
Но пробвай,колкото можеш повече чашки.
 

Spiro

Новодошъл
Здравейте ! Искам да попитам за Д.460 магнум следните резултати от хронирането добри ли са т.е. могат ли да се постигнат по- добри ? А те са : JSB 15.9 средна скорост 246.8 мс. JSB 18.1 -224.5 мс. Само да допълня че пушката е тунирана с Vorteк G2 kit. И резултатите са след около 500 изстрела. Искам да разбера къде се движа и дали има нужда от смяна и на О ринга.
 

juliganchovski

Потребител
С болка на сърцето........новият собственик на моята Диана е Щангата. Да му е честита и да има поне толкова успехи с нея, колкото и аз имах :). Зайо, Зайо, Зайо, Зайо, Зайо + лиско :). Илиане, с малко практика от 80м. ще правиш група от 5 см.
Ч.Н.Г. и честита нова играчка.....................
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Spiro написа:
Здравейте ! Искам да попитам за Д.460 магнум следните резултати от хронирането добри ли са т.е. могат ли да се постигнат по- добри ? А те са : JSB 15.9 средна скорост 246.8 мс. JSB 18.1 -224.5 мс. Само да допълня че пушката е тунирана с Vorteк G2 kit. И резултатите са след около 500 изстрела. Искам да разбера къде се движа и дали има нужда от смяна и на О ринга.
Здравей!Скоростите като че ли са добри за тая пушка.От това,което съм чел ,вортекът малко сваля мощността.С оригиналната дианска фак- пружина сигурно ще имаш 15-25мс отгоре,но ако тунинга
,който е правен подобрява точността ,тези 31дж са напълно ок.
За по-точно инфо,питай petkof-от няколко години има този модел.
 

petkof

Редовен Потребител
Spiro написа:
Здравейте ! Искам да попитам за Д.460 магнум следните резултати от хронирането добри ли са т.е. могат ли да се постигнат по- добри ? А те са : JSB 15.9 средна скорост 246.8 мс. JSB 18.1 -224.5 мс. Само да допълня че пушката е тунирана с Vorteк G2 kit. И резултатите са след около 500 изстрела. Искам да разбера къде се движа и дали има нужда от смяна и на О ринга.
Здравей,Spiro,
имам същата пушка в оригинален,заводски вид, без тунинги.Скоростите измерени с почените от теб чашки при моята пушка са с около един-два метра в секунда по-ниски от твоите показания.Най-доволен съм от резултатите с чашки Дефиянт с тегло 0,907 гр. и среден размер на главата от 5,50 мм.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13554
С тези чашки скоростта е 262-265 м/с, като на 80 м.,почти не пропускам легнала капачка на 10 литрова туба за вода за еднократна употреба,от масово продаваните в хранителните магазини.Това според мен, е една от най-красивите и най-добре направени пружинни пушки в заводски вид.Поздравления за избора и очакваме повече информация относно резултатите на вложения от теб Vorteк G2 kit. :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Тези Дефиант 5,50 трябва задължително да ги пробвам.ХВ-то определено обича най-много този субкалибър,макар че отнема от енергията.ФТТ 5,50(0,96г) и ЖСБ 5,52(1,03) ги стреля с еднаква
скорост,а ЖСБ РС 5,52(0,875) дава прираст от само 5-8мс.
Ако и при мен,както при Петко дефианта стреля точно и скоростта се качи с 25мс ще е :yahoo:
 

lynx

Редовен Потребител
Така и никой не рискува, да ги вкара тия чашки тук да ги пробваме.
А все хубави отзиви има :wall:
 

petkof

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
Тези Дефиант 5,50 трябва задължително да ги пробвам.ХВ-то определено обича най-много този субкалибър,макар че отнема от енергията.ФТТ 5,50(0,96г) и ЖСБ 5,52(1,03) ги стреля с еднаква
скорост,а ЖСБ РС 5,52(0,875) дава прираст от само 5-8мс.
Ако и при мен,както при Петко дефианта стреля точно и скоростта се качи с 25мс ще е :yahoo:
Дефиант са много,много прецизно изработени чашки, с перфектно тегло/еднакви са до третия знак след десетичната запетая за грам/, и също толкова добра форма и размер на главата, като характерно за тях е плисираната поличка и марка за размера на главата на всяка чашка отпечатан във вътрешността на полата и .Това е сайта на производителя,където може да се видят.
http://www.defiantpellets.com/
Благодарение на различните размери на главите и не само на това,тези чашки са харесвани не само от капризните относно проектили,пружинни пушки, но и то ПЦП-тата.Проектили със същата форма и тегло/не знам дали е случайно/ са обявени от небезизвестната фирма FXairguns за Смут Туист чашки в официалният им сайт,което значи най-подходящи чашки за цевите Смут Туист на FXairguns.Недостатък на тези чашки за сега е над два пъти по-високата цена, в сравнение със следващият ги конкурент JSB.Аз лично съм ги тествал на четири различни пушки,три пружинни и една ПЦП Гладиатор със Смут Туист цев,и винаги съм получавал перфектни, най-добри резултати в сравнение с всякакви други проектили.Има и още инфо но не намирам нещо файловете. :)
 

Spiro

Новодошъл
Здравейте , благодаря ви за отговорите !
Взех два Vortek kita ( http://vortekproducts.com/ourstore/Tuni ... =139 )
Единия сложих на Д460 5.5, а друтия на една по стара Д52 4.5 .
И на двете има много добра промяна, отката стана мек ,няма тонг на прожината , повиши се силата им а намаля звука. Относно скороста на проектилите при Д460 преди смяната на оригиналните пружини и бутала резултата беше: JSB 15.9 -217.5 средно
JSB 18.1 -200.1
JSB 14.3 -233.7
Crosman Pr.14.3-226
При Д52 резултатие бяха много лоши не само поради пружината а най вече заради О -ринга.
Crosman Premier 10.5-215
След поставяне на Вортека и направени около 500 изстреа, а може би и малко повече резултатите за Д460 са такива каквито вече посочих, а на малката диана последното ми замерване е около 255 м/с с СР.
Пробем с Д460 имах с пружинката която натиска буталото към цевта. Оказа се къса ,било май фабричен дефект по- късно решен с поставяне на по дълга. Аз и сложих една специално приготвена шайбичка и засега изглежда ОК.
Петков, ако може да кажеш откъде да си вземем и ние от тези пелети Дефиянт , поне за проба като за начало.
И.. това което си посочил за стрелбата на 80 метра с оптика ли е или с механичния мерник ?Предполагам че е оптика но каква ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Адаша никъде не е споменавал че са чешки, по скоро при четенето си възприел чашки за чешки(пък и той знае много добре къде се правят).
Производителя вече не предлага сборни пакети за тестове. И тъй като са направили по-тясна специализация на предлаганите модели( за ПЦП и пружинни/газови, до 16 и над 16 Дж, според вида на цевите) - може да сведеш теста до 2 модела. Но пак си излиза доста скъпо(само куриера ти излиза 50% от цената).
Ако се съберат желаещи за по-голям лот(има по 3, по 5 и по 10) малко ще падне цената.
Ако се съберат желаещи за 2-3-4 кашона(по 10 кутии от вид) мога да пробвам организиране на доставка "с моя помощ" - но без ангажимент за срокове - когато имам транспорт от Англия.
Но имайте предвид, че са дългички и не във всеки пълнител ще могат да влизат!
ПП. Аз съм пробвал 20-на от Дефианта ( но не OGIVE а Прометеус) в .177 и наистина влизаха дупка в дупка със Славия на 25м и то при само 155-156 м/с.
 

lynx

Редовен Потребител
peko написа:
Адаша никъде не е споменавал че са чешки, по скоро при четенето си възприел чашки за чешки(пък и той знае много добре къде се правят).

Да, прав си Петко, аз нещо не съм прочел правилно.
Групаж за такива чашки не бих те съветвал да правиш, цената е висока и интереса няма да е какъвто очакваш.
Двама, трима или четирима ще вземат по някоя кутия и до там ще е работата.
Засега ЖСБ си остава най-добрия вариянт, много добро качество на прилична цена.
 

Spiro

Новодошъл
Около 45-50 лева ще излязат със шипинга до БГ. 650 бройки могат да се разделят на 5-6 човека и просто да се опитата и види дали си заслужават.
 

Spiro

Новодошъл
Механичният мерник на Д52 ми е разхлопан, а искам да го ползвам занапред. Оказа се че е от някаква мека ламарина и лено се размества . Освен това болчето отгоре което е за денивелацията се върти в пластмасова резба в основата на меркика . В резултат тази резба се е прецакала и хваща най- долу, но така не ми върши работа защото немога да настройвам . Та ...някой знае ли дали немога да сменя мерника с по- здрав и надежден и откъде да си набавя ?
 

Attachments

  • Sight 1.JPG
    Sight 1.JPG
    618.1 KB · Прегледи: 220
  • Sight 2.JPG
    Sight 2.JPG
    593.8 KB · Прегледи: 208

luft9waffe

Редовен Потребител
http://www.gunspares.co.uk/Тук или в Шнаидер Шпортвафен ще има със сигурност такъв мерник,но наистина пластмасовата част не ги прави подходящи за фак-версиите.По-добре малка,здрава оптика.
Преди 10-на години бях успял да пригодя добър метален мерник от байкал 513 на диана 350маг.,но нямам спомен точно как.
 

Spiro

Новодошъл
Мислех мерник от флоберка да сложа ,но дали ще стане ? Той пък няма странична корекция и това ще е проблем.Много са здрави иначе . Някой да е пробвал подобно нещо ? На стария мисля да направя тази пластмасова част от метал при някой стругар. Остава обаче това че като цяло мерника слаб и трябва много да се пази от чуквания и удари ,иначе лесно се размества.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Spiro написа:
Мислех мерник от флоберка да сложа ,но дали ще стане ? Той пък няма странична корекция и това ще е проблем.Много са здрави иначе . Някой да е пробвал подобно нещо ? На стария мисля да направя тази пластмасова част от метал при някой стругар. Остава обаче това че като цяло мерника слаб и трябва много да се пази от чуквания и удари ,иначе лесно се размества.
Да,с малко шлосерска работа можеш да смениш пластмасата с метал.Дори алуминия ще свърши работа.На вайраух са алуминиеви.
Пушките ти са с фиксирани цеви,така че би могъл да опиташ да изнесеш мерника назад,някъде върху релсата за оптиката.Така ще имаш по-дълга мерна линия и по-прецизно мерене.Но няма да е проста и лесна работа.
Тези пушки са по-точни от всеки добър стрелец.С отлична точност на големи разстояния.Не виждам причина да се ограничават възможностите им с механични мерни прибори.
 

Spiro

Новодошъл
До гуша ми дойде от тия оптики ,разбиват ги и няма оправяне, дори най-скъпите . Набелязал съм още един опита да направя с Д460 , а малката ще е на механичен засега.Да се научиш да страляш точно на механичен мерник си е не по малко предизвикателство.
 
Нагоре