DIANA

go_panch

Потребител
Re::DIANA 300 R

Ralfi написа:
Което прочетох е следното: пушката е нов модел и е хибрид между моделите 48 и 46. От първата е взет компресора, от другата механизма за зареждане. Явно е ловна пушката, понеже има барабан със 7 съчми. При пребиране на ръчката дотиквач вкарва чашка в цевта. От 2 те страни на барабана има оплътнения, така че няма загуба на въздух. Единственно самия спъсък (а не целия механизъм) е пластмасов, но се продават напълно стоманени спусъци, ако това някой толкова го притеснява.
Тука има доста снимки: http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... tid=152659

Чак пък нов хибрид... Ревюто е правено 2004 година. Имам съмнения, че просто е била неудачна и не са наблегнали на масова реклама и производство.
Това което не схващам е как разбираш че са свършили чашките в барабана. Празен изстрел с пружинка не е безопасен като с ПЦП.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте. Много добро форумче си имате тук. Проявявам интерес към една Diana, и искам да ви попитам за мнение. Става въпрос за RWS Diana model 36 в калибър 177, дължина на цевта 49,5см и начална скорост 305 m/s. Да ви попитам здрава ли е, бива ли я, надеждна ли е и така. Ще я купувам нова от магазин. Огледах я, хареса ми много, много добре е изработена. Ще се радвам на всякакви мнения. Ето и снимки на въпросното оръжие :

http://www.ares-server.com/AresImages/M ... /rws36.jpg
http://picturearchive.gunauction.com/93 ... 06ad7a.jpg
http://picturearchive.gunauction.com/93 ... 947165.jpg
 

luft9waffe

Редовен Потребител
34,36,38 са една и съща пушка с различни приклад и цена.
Няма значение коя ще вземеш,но е добре спусъкът да е Т06 -новият,доста по-добър спусък с метално езиче,
за разлика от пластмасовото на Т05.
Пушките от тази серия са здрави и точни,могат с много зор да докарат 305мс с чашки под 0,5г,но максималната скорост,при която стрелят точно и с приемлив откат е около 250мс с 0,547 и 260 с 0,475 JSB.
 
A

Anonymous

Гост
Не знам дали са една. В магазина има само 34 и 36. На 34 дават 280 м/с, а на 36 дават 305. Разликата в цената е 100 лева. Само тези 2 модела има. Спусакът не знам какъв е, има отвор в спусъковата скоба за регулиране на 2 винтчета едно до друго. Не знам и от коя година са оръжията, предполагам са отпреди 7, 8 години модел. и между 34 и 36, гледам и мушките са различни.
 
A

Anonymous

Гост
А някакви други проблеми да прави нещо, този спусък да не е проблемен, да се чупи. Иначе намират ли си пружини и маншети за тези 36? И като цяло точни и прецизни оръжия ли са, предполагам е така. Все пак е Диана, ама знам ли? Нещо друго да кажете?
 

димитър

Потребител
Re: DIANA 440 TH test

Здравеите. :)
Попаднах на тази статия.DIANA 440 TH. Тест ревю :cheers:
 

Attachments

  • diana_440_gunmart_feb.pdf
    668.4 KB · Прегледи: 675
A

Anonymous

Гост
Diana 460 magnum

Привет на всички запалени стрелци.Нов съм във форума и искам да пусна запитване за пушка Diana 460 magnum има ли някой който притежава това оръжие да сподели впечатленията си от него.Мисля да закупя този модел или мод.52 или 54 .Какво бихте ми препоръчали ?
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Diana 460 magnum

mizantrop написа:
Привет на всички запалени стрелци.Нов съм във форума и искам да пусна запитване за пушка Diana 460 magnum има ли някой който притежава това оръжие да сподели впечатленията си от него.Мисля да закупя този модел или мод.52 или 54 .Какво бихте ми препоръчали ?

Добре дошъл на борда!
54-ка - категорично!
Наскоро имаше една във форума, която се продаваше много изгодно.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Diana 460 magnum

mizantrop написа:
Привет на всички запалени стрелци.Нов съм във форума и искам да пусна запитване за пушка Diana 460 magnum има ли някой който притежава това оръжие да сподели впечатленията си от него.Мисля да закупя този модел или мод.52 или 54 .Какво бихте ми препоръчали ?

Хайде добре дошъл и от мен! Гледам си от Попово,грабвай красавицата и те чакаме в групата да стреляме заедно.
 

димитър

Потребител
Здравеи :)
Добре дошъл и от мен! :bravo:
Избралси-/made in Germany /фирма DIANA-120 годишна история което никак неса малко.
НЕ съм спец но те съветвам първо да помислиш какво искаш да има./МОЩТ-КРАСОТА -КАЧЕСТВО-ИЛИ НЕЩО ЗАЕДНО.../
Помисли...
Имах същата дилема и аз.Добре че ме орентираха.
DIANA-Скъписа и ще продължават да поскъпват.ВЯРВАИМИ :'(
Много важно е да е видиш и стреляш със нея-веднага ще разбереш дали е твоя.
Не скачаи на скъпите модели отведнъж-ще доиде време и за тях :wall:
РАЗБЕРИ ЗА ЧАСТИТЕ КОИТО ЩЕ ТИ ТРАБВАТ -КОЛКО ЩЕ ТИ СТРУВАТ.
48 5/5 тежкае-ако сложиш всички екстри не знам.... добре стреля трябваи моноблок за оптиката -/голям откат които ме кефи/ и добра пружина-Аз лично съм доволен/48 5/5 има много ревюта за нея. :) :)
460 5/5 АБСОЛЮТНО БИЖЮ -/MAGNUM -31j/ и сега стреля така.Трудно се намират.Трябва да се внимава как работиш и как е насилваш.-и какво ще правиш по нея. :bravo:Ако ще убивам нещо това е 460 5/5 /MAGNUM/
мод.52-По скъп е поради ламината и не знам още какво...
мод.48/52/54/ -имат едни и същи бутални групи/което е мнг.добре/
Diana 54 Air King (5,5) no coment-Стрелясъм съм със нея .И АЗ Е ИСКАМ.Иначе /Тежка / Точна според мен е в 4/5 по добре.
Вземи нещо от средния клас-да е усетиш и разбереш за теб.
http://zarimex.eu/ и /www.daikan.bg/ са Дистрибуторите на DIANA за България.
И наи важното/виждам вече си избрал/- търси нашия ФОРУМ -за поможт и всичко за въздушно оръжие :sosБ
Бъди здрав и ни зарадваи.
Димитър. :cheers:
 

димитър

Потребител
ЗДР.
Не бях е поглеждал тук.
Диана 460 МАГНУМ няма обличане на цефта.
 

Attachments

  • DIANA 48  (2).jpg
    DIANA 48 (2).jpg
    249.7 KB · Прегледи: 289
  • DIANA 48  (1).jpg
    DIANA 48 (1).jpg
    145 KB · Прегледи: 237
A

Anonymous

Гост
Re: DIANA Въпрос за Diana mod 25

Здр.
Опитвам се да освежа една много стара пушка.
Този модел изглежда е и първообраза на китайската Б1.
Имам следния проблем:
На схемата широката шайба на водача (15), влиза при определено положение в (16) почти до отвора на спусъка.

Това нормално ли е или да сменям шайбата?
 

Attachments

  • 25bild-2.jpg
    25bild-2.jpg
    56.2 KB · Прегледи: 141

petkof

Редовен Потребител
Здравей,
широката шайба на водача на пружината метална ли е и има ли следи от износване или изкривяване в периферията?Пружината влиза ли свободно в детайла 16?Във вътрешността на детайл 16 има ли легло отговарящо на профила на водача с прилепена към него шайба?
 
A

Anonymous

Гост
Най-вероятно подпира отвън, защото вътре в 16 няма легло. Шайбата не е крива, но има едно леко запилване и може да пропадне само в едно положение (при завъртане). Всичко е оригинално (70 години), поради което немога да определя дали трябва да пропадне в 16 на 2 мм (колкото й е дебелината) или трябва да стои отгоре.
 
A

Anonymous

Гост
Пружината влиза свободно.
Разглобих едно Б1. Широката шайба стои върху 16, а главата под нея влиза навътре и се захваща от спусъка.
Благодаря на отзовалите се колеги!
 
Нагоре