DIANA

didarai

Редовен Потребител
Да,аз говорех най-общо за принципите при ПП.От дианите съм ползвал само на Станчев кинга и точно той ме доведе до идеята , че няма начин да няма начин , да се накара ПП да стреля точно(ако и да е без противооткатна система).
Относно дупченето на буталото....съм против .Мисля ,че ако си я докарал от там да намяляваш отката или няма нужда да го намаляваш повече или има други причини да е висок , особено като говорим за ламаринени бутала.
 

fishermaniac

Потребител
Аз говоря от опит с олекотяване на QB57,B3,Baikal MP 512 4.5, и метеор 1000.Няма как да се съглася,че по- тежкото бутало е по удачно за точна стрелба.Дори е неприятно усещането,от инерцията пушката отива напред,оптиката назад и или се чупи.Най-добре постреляй с някоя с олекотено бутало за да може да водим нормален спор.Не искам да убеждавам никой в нищо,само споделям полезни според мен неща,а ако трябва да правя всички тези неща които колегата дидарай е писал има вероятност пушката да претърпи челен сблъсък със земното кълбо.Личен избор.Поздрави
 

didarai

Редовен Потребител
Включването ми в темата беше по повод отговор на това:
Spiro написа:
.... Някой ползващ тази ( а и не само тази ) пушка може ли да опише как точно се стрела.
Имам чувството че е много чувствителна.Пробвам най -различни захвати но...не става. Групира ти ту тук ту там или ги разсейва.
Относно олекотяването на буталото(ако горното е до мен) мога и да си го оребря ако искам,но няма нужда.При слабите пушки които си цитирал това води до пад на скороста и траекторията особено в .22. Аз избрах друг път...да вдигна скоростта на В3-ката с 30 м/с , като и поставих утежнител и добавих 1,5 кг към теглото и' , запазвайки отката същия .На метеора може да се махне утежнителя(или олекоти а в твоя случай намали силата на ГП) или да се утежни пушката . Отката като цяло зависи не само от масата която засилваш,а и от скоростта,както и то теглото на пушката(говорим за изправна такава).Кой как ще варира с тях и кво ще кълца от пушката,си решава сам.
А ако човек стреля точно без да спазва основните принципи за "въртенето на земята",значи е супер късметлия и тогава може и само с дупчене да кара.
ПП
Ако се прецени , че горното е за друга тема,нека се премести,че изпитвам леко неудобство в "дома" на Диана да говорим за Норинко... ;)
 

petkof

Редовен Потребител
Spiro написа:
Ползвам Диаболо jumbo простралвам на 35 м.
Може ли да ми дадеш за пример как твоята групира?
Това е група от 4 изстрела на 25 м. с един флаер в ляво.Стрелях прав със странично подпряна на отворена врата на кола, предната ръка.Чашките са JSB 5.5 1.03 гр..Ако твоята не групира с тях, изчисти си цевта и пробвай с чашки Торпедо на Хатсан.
 

Attachments

  • Изобр.033.jpg
    Изобр.033.jpg
    248.5 KB · Прегледи: 168

Spiro

Новодошъл
Това са попаденията ми на 35 м с jsb exact jumbo 1.030 g.
Във всеки кръг е стреляно 8 пъти като не е променяно нищо по оптиката , начина ми на прицелване и държане на оръжието.
 

Attachments

  • 35-5.5 -1.JPG
    35-5.5 -1.JPG
    639.5 KB · Прегледи: 197
  • 35-5.5-2.JPG
    35-5.5-2.JPG
    636.5 KB · Прегледи: 161

anibis

Редовен Потребител
Spiro написа:
Това са попаденията ми на 35 м с jsb exact jumbo 1.030 g.
Във всеки кръг е стреляно 8 пъти като не е променяно нищо по оптиката , начина ми на прицелване и държане на оръжието.
Колега уточни как си стрелял,прав,прав подпрян на кола,или от маса рест и т.н.
Ако си стрелял от ръка това са много добри групи.
Поздрави! :cheers:
 

Spiro

Новодошъл
Прав подпрян на покрива на кола върху която има торбички с пясък. Ложата на пушката лежи върху торбата ,а с ръка придържам най -вече странично ,като давам възможност да има движение все пак а не да стискам здраво . Отзад прикладвам на рамото без да стягам много. На всеки 8 изстрела правя пауза в която отскачам до мишаната да огледам отблизо. Защо обаче се получава различна групираност ? Аз ли съм причината.....?
 

petkof

Редовен Потребител
Spiro написа:
Това са попаденията ми на 35 м с jsb exact jumbo 1.030 g.
Във всеки кръг е стреляно 8 пъти като не е променяно нищо по оптиката , начина ми на прицелване и държане на оръжието.
Пушката е Дияна 460 Магнум.
Ако си ги стрелял групите отгоре надолу и от ляво на дясно, то последната ти група е перфектна! :cheers:
Два флаера за осем изстрела след стотина общо е добре.
 

Spiro

Новодошъл
Да ,в такава последователнос съм стреля и съм съгласен че последната е много добра ,но защо това не е постоянно а при всеки следващ опит е различно. У стрелеца ли е проблема или е възможно да има и технически. ?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Най-вероятно още стрелби ви трябват и на теб и на дианата.ПП с такава мощност и откат иска прецизно унифициране на изстрелите като захват и спускане главно.Това не е пцп и след всеки изстрел тотално разваляш конфигурацията, за да заредиш.Отделно между изстрелите прилагаш немалко усилие за зареждане,което не помага на концентрацията.
Постоянство и много стрелба.Като за мен много не се измерва с брой изстрели на ден-стрелбата изморен винаги те връща 1-2 крачки назад.След няколко десетки стрелби и няколко к-изстреляни чашки нещата ще изглеждат другояче.
 

petkof

Редовен Потребител
Spiro написа:
Да ,в такава последователнос съм стреля и съм съгласен че последната е много добра ,но защо това не е постоянно а при всеки следващ опит е различно. У стрелеца ли е проблема или е възможно да има и технически. ?
При подобряваща се тенденция,най-вероятно причината няма да е техническа.Почти всички попадения са в ляво от центъра и предимно над него.Има само две групи под центъра.При тях явно си променил нещо в начина на стрелба, но като не се е получило си продължил без тези промени.Попаденията в ляво си обяснявам с плътно прикладване към дясното рамо и отклоняване на пушката от ударите на сърцето.
 

Spiro

Новодошъл
Това че може да съм прикладвал по здаво на рамобото може и да е вярно .
А за това че и ударите на сърцето влязоха в играта :eek: направо ме отчая :crazy:
 

petkof

Редовен Потребител
Spiro написа:
Това че може да съм прикладвал по здаво на рамобото може и да е вярно .
А за това че и ударите на сърцето влязоха в играта :eek: направо ме отчая :crazy:
Това, че си абсолютен новобранец, не трябва да те отчайва. :D Има още много да се учи.luft9waffe ти е писал по-горе изключително важни подробности за стрелба с пружинна пушка, които трябва да се наизустят.Това е нужно защото сега ти не ги разбираш в целият им смисъл, но с течение на времето и стрелбите ще придобиеш опит, който ще осмисли думите му.Ако ги помниш, ще съкратиш времето за придобиване на ценни способности в стрелбата и ще си спестиш чашки,време и разочарования, и ще спечелиш удоволствие и увереност. :cheers:
 

MyaHue

Новодошъл
Здравйте новаче съм изчетох доста работи за въздухарките и искам съвет гледах Diana panther 21 5.5 carbon в 1но магазинче и кат я взех в ръце и направо се влюбих доста удобна и лека пушчица. Забелязах ,че в този форум има доста хора които са на ти с пружинната пневматика та ако може някои да ми каже повече за тази пушка и имали нешто по добро в този ценови клас от Dianata и как се представя като точност и сила мерси предварително :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Дайканецът от миналата година ги е сложил в е-магазина,Ама май чак към юни ще са налични.
 
Нагоре