CO2 пистолети, револвери и пушки

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от FreeMan, 10 Февруари 2015.

1. FreeMan

FreeMan Редовен Потребител

Публикации:
    1,512
    от:
    София
    Стартирам тази тема тъй като:
    - няма тема за CO2 пистолети, револвери (и по-рядко пушки) и мненията и питанията са пръснати из целия форум.
    - те са най-разпространените в средите на ВО и почти всеки си има поне едно.
    - имат сходна мощност, калибър и устройство и затова не е необходима отделна тема за всяка марка, модел и вид.

Освен новости тук ще споделяме и доработки, тунинг и трикове в CO2 ВО.

Ето и малко значения:
    CO2 – Carbon Dioxide – Въглероден Диоксид един атом въглерод и два кислород. Газ без цвят и мириз и се получава при дишането на живите организми и при горенето. Плътността му при 25 °C е 1,98 kg/m³, която е 1,65 пъти по-голяма от тази на въздуха. Температурата влияе драстично на CO2. Ниските температури правят въглеродния двуокис да изстрелват проектилите с много по-ниска скорост.

BBs – или проектилите с които стрелят повечето CO2 пистолети и револвери. Малко се знае етимологията на названието у нас и просто се цитира. Един от произходите е Ball Bullet или Ball Bearing – (топчест куршум или caчмен лагер). Използва се като название при ловното оръжие 0.18” или при въздушното 0.175” диаметър. Друг произход може да е от 18ти век когато фирмата Beeman са произвеждали проектили за техните пушки които потребителите започнали да наричат Bbees за техните Beeman Guns и по-късно Ball Bearing. Първите пушки са се произвеждали 0.180 инча – размера на ловните съчми, по късно Daisy стандартизират проектила на 0.175” или 4.5мм. ВВ-тата най-често са стоманени но покрити с цинк или мед за да не нараняват механизмите и цевите. Има и такива които са оловни които са с малко по-голям диаметър и които са предназначени за нарезни цеви.

Използвам новата тема да споделя и една новост която определено ще раздвижи пазара (или поне мен ;)).
    Новият Dan Wesson 8" CO2 Pellet Revolver, Black (стреля с чашки)
    Като бивш собственик на предишния модел мога да кажа много добри думи относно точност, мощност (за CO2), надеждност и реализъм. След доработките беше станал изклюяително точен и приятен за стрелба.

Модела с чашки за разлика от този със BBs идва със значително по-висока цена (около 30%). За сравнение:
    Dan Wesson 8" CO2 Pellet Revolver, Black – 160$ (40$ по-скъп)
    Dan Wesson 8" CO2 BB Revolver, Black- 120$
    Dan Wesson 6" CO2 Pellet Revolver, Silver – 155$
    (35$ по-скъп)
    Dan Wesson 6" CO2 BB Revolver, Silver – 120$

Dan Wesson Pellet Revolver Cartridges, 12ct – 30$
    Dan Wesson Caliber BB Cartridges - 25 Pieces – 30$ (над 2 пъти по-скъпо)

Има и подробно ревю за револвера:
    Dan Wesson 8-inch CO2 pellet revolver: Part 1
    Dan Wesson 8-inch CO2 pellet revolver: Part 2
    Dan Wesson 8-inch CO2 pellet revolver: Part 3

Ето и видео:
    Интересно как сипе оловните стружки при изстрел минута 1:56 и 2:05

Най-големия минус според мен е недоброто уплътнение на връзките по пътя на CO2-то (вижда се от видеото), както и бавното зареждане на гилзите (чашкодържачи).
    Лично аз бих си взел никелирания вариант с кафява дръжка - Dan Wesson CO2 BB Revolver, Silver, 8" – но варианта с чашки... когато го пуснат на пазара.

2. potrebitel 13

potrebitel 13 Потребител

Публикации:
    280
    от:
    Пловдив
    От Gamo се очаква 6" револвер който няма да използва фалш патрони а чашките ще се зареждат директно в барабана. Модела е PR-776

http://www.replicaairguns.com/posts/2015/1/27/shot-show-vegas-2015-replica-airguns.html

Модела е нов и информацията е оскъдна а от линка се вижда и новия бестселър на Umarex
    Colt peasemaker който за жалост е ВВ но въпреки това си заслужава отвсякъде

http://www.pyramydair.com/blog/2015/01/colt-single-action-army-bb-gun-part-3/

Последна промяна: 11 Февруари 2015
  3. andro

andro Потребител

Публикации:
    1,422
    от:
    тутракан
    Има ли я някъде в нашите магазини?

Прикачени Файлове:

4. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,349
    от:
    Старата София
    В Щатите цената е 99 долара, ако я пуснат тук ще е 200 долара и няма да се продава заради високата цена :D
    Иначе по снимките и ревютата в Ютуб изглежда много симпатична и удобна малка пушка.

5. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,491
    Umarex Makarov
    Избрах пистолета защото според мен е репликата която най-близко се доближава до оригинала.
    гледах и другият , който се предлага у нас : модела на Глетчер , но той има сериозни забележки по външният вид .
    Взех го за 158 лв. от магазин Кондор във В.Търново.
    Получава се в картонена , красива и здрава кутия (от серията легенди е),книжка с инструкции и фактура на името на собственика .Спомена се и думата "гаранция" , но като прегледах бумагите , такава не видях.В магазина го заредиха с балонче и изпробваха.
    Пистолета тежи в ръката и изглежда доста реалистично. Блокът му е подвижен и може да се имитира зареждане , както и заставане на затворна задръжка (тя е бутафорна), което става обаче с предпазителя. Той от своя страна блокира спусъкът и затвора.Спусъкът е двойнодеистващ.Разглобява се като оригинала.Балона с СО2 се поставя в ръкохватката , която се отваря с приплъзване назад.Магазина е метален , за 18 бр ВВ топчета.При имитиране на зареждане на затвора и при разглобяване той надра цевта отгоре с две дерюги.
    При стрелбата с него , с подпряна на маса ръка , на единично действащ спусък и на 6 метра разстояние с ВВ на умарекс постигнах група от 13 изстрела в 38 мм диаметър , а с ВВ на Екол групата беше доста по-събрана и с 35 мм диаметър.На снимката се вижда и че групите са различно изместени. Мерните прибори нямат никакви екстри и са неудобни за "прецизна" стрелба , особено по тъмни цели.
    При пликлинг стрелбата (долу в клипа) от 7 м. пробива едностранно кутия от котешка консерва.На първият изстрел се чува как се върти топчето вътре в нея. От 10 метра без проблеми троши бутилка от бира (специално проверих за интересуващите се) . Това долу горе е и пределната дистанция на която може да се уцелва такава с добра успеваемост. На хроното (от Митака) , показа скорости от 105 до 133 м/с , като повечето бяха около 113-115 м/с . Не съм броил изстрелите с една бутилка , но със сигурност се изстрелват 5 пълнителя без да се усети разлика в скоростта.
    Според мен пистолетът е много добра реплика , за колекционери и за забавление тип пликлинг стрелба.
    Клипа :

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 22 Февруари 2015
  6. andro

andro Потребител

Публикации:
    1,422
    от:
    тутракан
    Това Кросманче го вземах днес.Втора ръка ,обаче в пълна кондиция.Пак преоткрих кефа от маломощните оръжия ,среляш си на воля в къщи....

Прикачени Файлове:

anibis and sts1969 like this.
  7. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Дай малко повече данни ако не е проблем, цената на която си го взел, брой изстрели...

8. andro

andro Потребител

Публикации:
    1,422
    от:
    тутракан
    Като цена 67 лв,Не знаех дали ще простреля .Бутилката се беше запънала в резервоара .Разглобих я ,извадих старото патронче,стояло две години вътре , заредих и тя простреля без проблем.Не знам колко изстрели ще направи ,патрончето CO2 e нa Walter .Слабичка е ,дават я около 180 м.сек.Ама удоволствието от бързата стрелба е голямо.

9. tzocho

tzocho Потребител

Публикации:
    476
    от:
    София
    Хаха, от няколко дни и аз се сдобих с втора ръка CO2 пистолет, модел COLT GOVERNMENT 1911 A1. Различното при него, е че е досущ като размер и тегло с оригиналния.
    Веднага му направих десекция и набелязах какво трябва да се пипне но и така е супер подходящ за тренировъчна стрелба за поддържане на формата.
    Съгласен съм с Андро за кефа от бързата стрелба. :)

10. andro

andro Потребител

Публикации:
    1,422
    от:
    тутракан
    Кросмана и ЧЗ -то ми.....

Прикачени Файлове:

11. FreeMan

FreeMan Редовен Потребител

Публикации:
    1,512
    от:
    София
    Трябва да си спретнем едно състезание с пищаци май.
    Имаше едно в София преди време и до там. А беше зарибявка!
    На някоя национална...

12. Иво

Иво Потребител

Публикации:
    25
    от:
    Пловдив
    Някой може ли да сподели какъв е материалът за О-пръстените, използван от производителите на оръжия с СО2?
    Бързам да споделя, че опитно установих, че не нито един от следните: NBR, Viton, EPDM, силикон...
    Рано или късно О-пръстените започват да пропускат и се налага да се сменят, а продавачите на такива питат освен за размера и за материала. Вторият въпрос при СО2 е сериозен препъни камък...

13. 5ko

5ko Потребител

Публикации:
    258
    от:
    Plovdiv
  14. Иво

Иво Потребител

Публикации:
    25
    от:
    Пловдив
    Това и аз опитно съм го установил, като си издялках на ръка едно О-пръстенче от PUR и вече 6 месеца ми работи потопено в балон с СО2, но!... но всички фирми в БГ които предлагат О-пръстени и запитах, категорично отказват да имат използваните в ПЦП размери от PUR. Всички! А очевидно е, че оригиналните на Умарекс не са от PUR. Тогава от какво ще са, че изкараха няколко години преди да започнат да духат? И съществува ли подобен на силикон, компаунд устойчив на СО2 с който да си запечатам духащата сглобка о-пръстен-легло?

15. potrebitel 13

potrebitel 13 Потребител

Публикации:
    280
    от:
    Пловдив
    Crosman C41 e едно сполучливо копие на пистолет Walther P38 широко използван от армията на Вермахта през WWII
    Тежи килограм и заспива в ръката. Спусъка е с дълъг ход но предвидим. Мерника е посредствен но може да се мацне с бял лак на мушката. Затворът се движи но не е блоубек.
    Има някакъв проблем с пълнителя - с някои топчета го пълня до 2/3 а от друга марка всичките се разлетяха. Моля някой колега да попита из софийските магазини за пълнител. По форумите пишат че ставал и от Crosman C11 но други пишат че не съвпадат

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 1 Март 2015
  16. methaa

methaa Редовен Потребител

Нещо от детските мечти...

17. triple_dogs

triple_dogs Новодошъл

Публикации:
    3
    Здрасти на всички .
    Искам да се похваля с това ,което направих
    Става въпрос за Байкал 654 4.5 мм .много готин (изцяло стоманен)пистолет но и той си има своите кусури братушките малко са го претупали. За начало направих две нови цеви едната е с външна резба на която се навива заглушителя(саундмодератор)
    Основен проблем е не-доброто уплътняване между цевта и пълнителя от там загубите на СО2 са около 30% ,реших проблема като поставих тефлоново уплътнение с дебелина 0.75 мм. след тази доработка реших да оправя и пълнителя . в горната част пробих дупка и сложих стопор с цел съчмата да застава точно в центъра на отвора(оригинално потъва около 1.5 мм . на горе и от там усилието за изстрелването й е доста по-голямо) и пълнителя стана супер . Накрая вземах , че разширих и малко отворите на иглата дето дозира СО2 да пуска малко повече газ.И на последно място реших да направя заглушител .Той има десетина шайби от киче вътре в него това намали звука с около 65-70%. изработката стана чудесна
    Като цяло пистолета стана доста по силен от преди (нямам хронограф да го замеря).
    Няма и загуби на газ , с една бутилка прави около 70 истрела
    Абе много му се кефя само дето сникмите са малко кофти ама то с тоя моя телефон...

Прикачени Файлове:

• 050.jpg
      050.jpg
      File size:
      199.3 KB
      Прегледи:
      206
    • 051.jpg
      051.jpg
      File size:
      162 KB
      Прегледи:
      195
    • 054.jpg
      054.jpg
      File size:
      140.5 KB
      Прегледи:
      186
    • 056.jpg
      056.jpg
      File size:
      155 KB
      Прегледи:
      197
    • 057.jpg
      057.jpg
      File size:
      266.8 KB
      Прегледи:
      188
    • 059.jpg
      059.jpg
      File size:
      204.5 KB
      Прегледи:
      190
    • 060.jpg
      060.jpg
      File size:
      211.1 KB
      Прегледи:
      184
    venovr, edinmilion and CaMyPau like this.
  18. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,824
    от:
    Русе
    1. Петре
    2. Колеги дайте мнение за моето гамо со2 екстрийм,търсих пушка с бързо презареждане гамото го избрах все едно,,жена избира кола,,хареса ми на външен вид.Не разбирам много от параметри,горе долу ми хареса скоростта на чашката.Правят ли някакви проблеми,чупят ли се и къде са им слабите места:)

3. [​IMG]
      ivodoc
      Ами ти си го купил Гамо-то.
      Тук едва ли ще намериш някой, който да ти даде обективно мнение по въпроса.
      Повечето стреляме с въздушни пушки.
      СО2 си е за забавление. Не може да очакваш нищо сериозно от него, а дали се чупят....ти ще кажеш, ако се счупи.
      Недостатъци на всяко СО2 е уплътнението между бутилката/патрона, замръзването на клапана при бърза стрелба, ниска скорост при стрелба при ниски температури и... бутилчиците СО2, на които цените не са за пренебрегване.

4. [​IMG]
      petkof
      Ти доволен ли си от него?Изпълнява ли това което очакваш от него?

5. [​IMG]
      Петре
      В същност съм доволен,забавлявам се,изпълнява това което очаквам кутийки,чашки,по едро още не съм пробвал но за по едрите имам берета и ижовка в касата.

6. [​IMG]
      petkof
      Значи всичко е наред!Аз преди време се канех да го купя, но не се наканих.Пробвал ли си какви групи прави и на какви метри?

7. [​IMG]
      lynx
      Петре, стреляй си засега, докато и се нарадваш.
      А ако ти се завишат критерийте, Анди ти каза че може да се превърне успешно в ПЦП.
      И ако и тогава не ти хареса-на пазара и взимаш следващата въздухарка.

8. [​IMG]
      Петре
      Не съм я пробвал на групи и разстояния но мисля че се представя добре на 25-30 метра макета на свраката пада,,стрелям с твърда опора под ръката,,мерните прибори са много фини а на 15 метра пластмасовият макет на катеричка е с дупка между очите без да ползвам опора.Не искам да звуча като рибар но ако се прицеля добре няма пропуск,стрелял съм с пушки които на 15 метра не може да уцели мишена 30 на 40 см.:)Ползвам чашки H&N Baracuda.

Тези макети са стари играчки от детската градина на село но са с реалните размери на животните за мое съжаление нямат диво прасе с реални размери иначе щях с удоволствие да тренирам за свинския лов :rambo::)

При първата стрелба след прострелване на пушката на 15 метра три чашки влизат почти в една и съща дупка направена от първата чашка с отклонение няколко милиметра.Предполагам,че звуча като рибар...:)

9. [​IMG]
      Plamenf26
      При първата стрелба след прострелване на пушката на 15 метра три чашки влизат почти в една и съща дупка направена от първата чашка с отклонение няколко милиметра.Предполагам,че звуча като рибар...:)
      Колко изстрела имаш от една капсула 88 грама СО2 преди да ти спадне осезаемо мощността?

10. [​IMG]
      Петре
      След 60-тия изстрел започва да бие леко надолу но не съм изразходвал бутилката до края защото я свалих да я измеря и да мисля клапан за пълнене.

11.
    andi
    Много се заиграх с 1 Гамо Екстрем 5,5мм. Газифицирах го , направих зареждането и спусъка много по-леки , + няколко нови детайла.
    Ако приемем идеята на Гамо , че това е играчка за пликинг , са получи много зарибяваща "играчка" . Ама сачмите мн бързо вървят .
    Фабрично с 88гр СО2 правеше 30тина изстрела с около 160-170 мс - идеята беше да направи много изстрели с 220-230 мс и да ползва на механичен мерник. Получи се приблизително това с 1,03гр :
    175 бара -210мс
    165 - 220мс
    155 - 240
    145 - 240
    135 - 240
    125 - 235
    115 - 230
    105 - 215
    95 - 200
    90 - 190 мс
    на всеки ред са по 1 барабан (х 10) . Около 70 изстрела в 20метра коридор ,или 100тина в 30м коридор .

Последна промяна: 6 Юли 2015
  19. wess

wess Потребител

Публикации:
    44
    Здравейте.
    Първото ми СО2 е Ижевски Байкал МР-654. Получих го преди 16-17 години от един приятел за една услуга и му дадох една малка ижовка, за да има с какво да гони кучетата, които му лаят под прозорците на къщата. Малко стрелях с него защото не уплътнява добре бутилката към пълнителя и след няколко часа вече няма газ. Иначе е здраво направен от стомана и цевта е с нарези. Може да го щракам колкото си искам и УСМ няма износване, а ако го изтървеш нищо не му се случва за разлика от ЦАМ-овите боклуци. Не съм се хванал да му оправям уплътнението защото не виждам смисъл да стрелям с него. Предпочитам газовите оръжия защото са по-близо до бойните.
    Преди десетина дни си поръчах от един немски сайт Мосин-Наган М1944 на Глетчер и вчера я получих. Скъпичка е (300 евро), но понеже събирам реплики на култови оръжия и не можах да й устоя. Като цяло има хубав външен вид, прикладът е пластмасова имитация на дърво, а металните части са от ЦАМ. Само вътрешната цев е стоманена, но е гладка. Клапанният механизъм изглежда стабилен, пълнителят се зарежда лесно, а затворът се движи много леко. За спусъка не мога да кажа колко е усилието, но е приличен. Кефът е, че за всеки изстрел отваряш и затваряш затвора, като издърпването назад не е нужно, но за реализъм може да се прави. От десетина метра не пропуска цигарена кутия и дупчи добре като за 3 Джаула. Отначало я пробвах с оловни съчми, но още първата заседна в началото на цевта и след това преминах на стоманени.
    Ако някой може да каже къде в Бг са най-евтини 12 грамовите СО2 бутилки и съчмите. Аз си взех с пушката един комплект от 10 бутилки на невероятната цена от 68 стотинки/бутилка, но все пак ще свършат някой ден. Също ще ми трябва силиконова смазка.

Прикачени Файлове:

20. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,463
    от:
    София
    Със здраве да си я ползваш и добре дошъл сред нас!
    Колко е дълга цевта, че ми се струва малка енергията, която споменаваш?
    Иначе бутилчиците си ги взел на доста добра цена и няма да е лошо да си вземеш от същото място повече.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена