CO2 пистолети, револвери и пушки

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Платинум, голд и тем подобните на гамо стават само за многократна употреба с този пищов и да увеличаваш замърсяването на атмосферата с напразно изхабен СО2.
Най-добри групи с него съм правил с 0,67 грама на JSB, въпреки по-ниската скорост.
С 0,547 грама също се държи добре, 0,475 са му леки. Пробвал съм и Мач пистол, но са добри само до 10-12 м.
 

СмерШ

Новодошъл
Благодаря на колегата wess

Идеално,десетина метра са ми тамам.Благодаря за инфото на peko
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Някой пробвали ли е за замени СО2, с въздух без да изменя оригиналната конструкция на оръжието? Интересува ме при еднакво налягане, дали има разлика в мощността при изстрел м/у СО2 и въздух...както има разлика м/у метан и въздух. ???
 

dberov

Редовен Потребител
Щом има разлика в плътността на въздуха спрямо газа то динамичността ще е различна и от там извода че разлика ще има.
Въглеродният диоксид (CO2) е безцветен газ. Плътността му при 25 °C е 1,98 kg/m³, която е 1,65 пъти по-голяма от тази на въздуха.

http://www.messer.bg/Sprawo4nik/ILB/SDS06-CO2.pdf

https://bg.wikipedia.org/wiki/Въглероден_диоксид

.
 

sts1969

Редовен Потребител
Щом има разлика в плътността на въздуха спрямо газа то динамичността ще е различна и от там извода че разлика ще има.
:wall:Митак, що ме мъчиш бре...кажи ми (на готово :p) ако мина на въздух, ще ми спадне ли скоростта или ще се покачи? :D

п.п. Намерих данни:
Хелий - 0.167 кг./м3
Метан - 0.656 кг./м3
Въздух- 1.29 кг./м3
СО2 - 1.98 кг./м3

Тоест, ще се повиши с малко скоростта. :)
 
Последна промяна:

Plamenf26

Потребител
:wall:Митак, що ме мъчиш бре...кажи ми (на готово :p) ако мина на въздух, ще ми спадне ли скоростта или ще се покачи? :D

Ще се вдигне, но обезателно трябва редуктор настроен на 60 бара, на колкото работят СО2 оръжията.

http://www.advancednoveltytech.com/conversionkit/
Тук предлагат готов кит за конверсия.
 

dberov

Редовен Потребител
:wall:Митак, що ме мъчиш бре...кажи ми (на готово :p) ако мина на въздух, ще ми спадне ли скоростта или ще се покачи?
Ами не си беше задал въпроса правилно.
Ако вземем за константа въздуха спрямо другите газове (макар че това е невъзможно понеже въздуха е променлива ), колкото е по рядък газа толкова по динамичен е той, тоест по бърз и от там скоростта се вдига.
С две думи въздуха е по рядък от CO2 значи на въздух ще вдигне скоростта.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ще се вдигне, но обезателно трябва редуктор настроен на 60 бара, на колкото работят СО2 оръжията.
Руснаците имат един спортен пистолет Baikal МР-657 на СО2 за тренировки, продава се в комплект с две разглобяеми презареждащи се бутилки 12гр. на СО2. Идеята ми е да се пълнят с въздух на 60 бара, вместо с СО2. Този модел не съм го виждал на нашия пазар все още.
Baikal МР-657.jpg
 
Последна промяна:

wess

Потребител
Преди време попаднах на някакви писания на тази тема в американски форуми. Доколкото си спомням, твърдеше се, че е съвсем възможно (и по-евтино) оръжие за СО2 да се зарежда с НРА (High Pressure Air), като бутилката беше с налягане над 1200 psi и с регулируем редуктор се пълнеше резервоара на оръжието. В Youtube има видео. Май нямаше негативно мнение относно ефективността, освен това пишеше, че при сгъстения въздух влиянието на температурата е по-малко.
 

Necronom

Новодошъл
Това искам да го видя как бутилка за 12 грама се пълни на 83 бара :) хахахаха, американците големи физици се извъдили :)))))))))))

Преди време попаднах на някакви писания на тази тема в американски форуми. Доколкото си спомням, твърдеше се, че е съвсем възможно (и по-евтино) оръжие за СО2 да се зарежда с НРА (High Pressure Air), като бутилката беше с налягане над 1200 psi и с регулируем редуктор се пълнеше резервоара на оръжието. В Youtube има видео. Май нямаше негативно мнение относно ефективността, освен това пишеше, че при сгъстения въздух влиянието на температурата е по-малко.

дай линкче, колега
 
Последна промяна от модератор:

оги-пз

Редовен Потребител
ЦО2 когато е топло и дори като го напече слънцето и си вдига налягането до 120бара.
Малките капсулки 12гр.са презапасени.
Попадал съм на такива страшно ръжджасали и си държеха налягането.
Нали се сещате че тези капсулки ако ги забравите в колата и ако не са презапасени и исправни ще има заря като се напечат.
 

wess

Потребител
От 1200 psi намаляше на около 800 и май пълнеше по-големи бутилчици. Не помня подробностите, но на видеото се виждаше какво прави.
Това е друго видео (онова няма как да го намеря), но покрай него може да видиш и други на тази тема.
 

Necronom

Новодошъл
Не успорвам предимствата на въздуха спрямо въглеродния диоксид, просто исках да видя как се пълни 12 грамов CO2 балон на въздух при 1200 Psi което е 83 бара!!! (и не говорим за нагряване на бутилка с предварително зареден въздух)
Това което виждам от клипа е,че човека дори в оптималната версия има за цел да компресира до 850 pounds per square inch =
58.605437 бара... с редуктор.Вероятно ще ползва директно контейнера(става дума за пейнтбол, а не за CO2 пистолет) :)
Просто в помощ на колегата sts1969 - идеята е добра за 60 бара , но ще те помоля да ползваш хронограф(ако е наличен пистолета) да видя какво ще се получи, току виж си ъпгрейдна моя CO2 - Щаер с подобни зареждаеми бутилки :)
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
За пистолетите не се знае кое как ще се получи на финала, но във форума има доста СО2 пушки, които без много фрапантни преработки са се преобразили в ПЦП.
Някои колеги дори и редуктор не са слагали, стрелят си на правоток.
Има много зависимости, но съм виждал 7 дж. СО2 пушка, само с присаден Хасански резервоар и леко пипнат клапан как изкарва 14-15 дж.
Може много да се изпише по темата, варианти най-различни.
Единственото притеснително в случая е, че на СО2 дадена пушка ще изкара много по-равни изстрели, спрямо същата пушка със същия обем резервоар на въздух.
Най-вероятно и с пистолета ще се случи същото...
 

sts1969

Редовен Потребител
Това искам да го видя как бутилка за 12 грама се пълни на 83 бара
Имаше някъде в нета снимка на руснаците, където тестваха тези 12гр. бутилки на колко бара издържат. Бутилката която тестваха се беше пръснала на около 310 бара. ;)
 

Necronom

Новодошъл
Редно е да се види... А за приложение на така напълнена 12 грамова бутилка и дума да не става...
 

ssn

Потребител
Имам СО2 Гамо екстрийм, което конверсирах на въздух - хатсански резервоар и преходник към бойния клапан. Нищо не съм променял по конструкцията на клапан, ударник, бойна пружина и т.н. Не съм мерил скорости, но според мен се вдигна скоростта, макар и не толкова много. Обаче броя на изстрелите е многократно повече заради по-големия резервоар (180 куб. см.), макар че и със 88 гр. бутилка не са малко, но цената й 17-20 лв. си е цифра.
Забравих да кажа, че пълня резервоара под 150 бара от съображения за сигурност. При тоя модел има нужда и от осмица за да държи тежкия и дълъг резервоар, защото БК се държи единствено от един болт М4 напречно към цевната кутия, а не се навива в нея.
 

andi

Редовен Потребител
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Пружинките-на-gАМО-hunter-1250-hunter-440-cfx-и-др.25/page-45

пост 888
Тук дори съм снимал една от тези които съм правил .

http://forum.airguns.bg/index.php?t...50-hunter-440-cfx-и-др.25/page-41#post-172805

пост 808

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/co2-пистолети-револвери-и-пушки.6572/

Тук Иводок се е постарал да събере от друга тема какво сме писали и правили .
Не съм фен на пистолети и пушко-пистолети , но от пушките ЦО2 ( без старите спортни) си заслужава да се обръщат само Валтер 850 - става страхотно ПЦП , и Гамо Екстрийм - много зарибяваща пликинк зарибявка става.
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре