BSA - GAMO

Карлсон

Потребител
БСА-то има близо до основата на цевта плъзгач, заключващ пълнителя... ама консултанта даже не подозираше за това... ;) Юнака от магазина вика: "Бре, не излиза пущината, май освен щуцер и нова пушка ще искаме от София, че клиента брада пусна докато разберем кое за какво служи и от коя страна се държи пушката" :lol: :lol:
 

azzaro

Потребител
Като видиш и колко скучна е при стрелба бързо ще ти омръзне ;),само не мога да разбера с какъв акъл ще ти я продават без щуцер .Ще видя днес да ти изпратя размерите на моя.
 

titanium

Потребител
Момчета, как се сваля този шрауд на R10? Опитах да го отвъртя както е показано в едно клипче в тръбата, но не помръдва и милиметър! Четох, че слагали фиксатор за резби заводски и трябвало да се нагрява с топлодух (това никога няма да го направя ако ще война да става) Питах колегата аzzaro, който ми каза, че няма такъв яд при него... Дайте някакъв акъл моля
 

sevdaka80

Редовен Потребител
azzaro написа:
Като видиш и колко скучна е при стрелба бързо ще ти омръзне ;),само не мога да разбера с какъв акъл ще ти я продават без щуцер .Ще видя днес да ти изпратя размерите на моя.

Просто са загубили щуцера от моя комплект,и ще ми го пратят от др пушка от София по куриер.
 

lynx

Редовен Потребител
titanium написа:
Момчета, как се сваля този шрауд на R10? ............ Питах колегата аzzaro, който ми каза, че няма такъв яд при него... Дайте някакъв акъл моля

Не знам коя пушка е по-нова, но въпреки че и двете са МК2, тази на Азаро е с друг шрауд.
При него шрауда е с около 20 см. по-дълъг от твоя и вътре има 3 камери.
Няма да се учудя и дължината на цевите да е различна при двете пушки.
Тази на Азаро вече е с подменен по-нов модел шрауд от дурал.
Дължината е скасена още, "тишината" е подобрена и точноста е супер.
Също така, на заводския шрауд на пушката на Азаро, отпред си има втулка с мъжка резба 1/2'' за допълнителен модератор.
А при теб този детайл го няма.
 

titanium

Потребител
Като не върви и не върви... прежалих бсато и го заредих на метан... зареди до 160 атм и от зс развих изпускателния клапан и само се чу едно фииииииииииииииииииииииииииииииииииииииуууууууууууууууууууууу и гледам стрелката само взе да пада и си пада и си пада и така до! Всичко що бях напълнил в пуката през клапана на ЗС за около една минута та в стаята ми! Нямам и нямам късмет
 

lynx

Редовен Потребител
Дръпни лостчето за зареждане на пушката и тогава зареди с метана.
Ударника ти натиска клапана и той не може да затвори.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Проблема ти е в не добре затварящ заряден клапан, проблем в леглото, боклуче вероятно. Пробвай пак с въздух да заредиш, но с по-високо налягане. Понякога помага и бързото дръпване на щуцера преди да си изпразнил мъркуча, ако позволява това твоята.
 

dberov

Редовен Потребител
Когато аз минах на метан с БАМ-а имах същия проблем. На въздух си държи а на метан изпуска, смених о-пръстена с малко по дебел, беше с х 1.5 аз сложих х 1.6 и всичко заспа. Метана е 4 пъти по рядък от въздуха и ако о-пръстена малко износен или леко сцепен не може да уплътни по редкия газ.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Здравеѝте някои има ли представа дали може да се подобри тишината БСА Р10 с оригиналния шрауд,и евентуално как, снимки или чертежи.Благодаря. ;) :cheers:
 

titanium

Потребител
Вождал съм шраудове, които имам заводска резба и на нея се навива модератора, но в моя случай не е така... проста тръба с тапа на финала... с други думи за мен е много сложно да се преправи, освен ако не се прави резба на цевта о т.н. и т.н. и т.н.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
При мен всичко си е както трябва,може да се монтира СМ но ще стане много дълга,а не ми се развива и навива постоянно.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Ето така изглежда шрауда при мен.Снимките са от телефон дано се добие представа.
 

Attachments

  • 22112013262.JPG
    22112013262.JPG
    817.7 KB · Прегледи: 124
  • 22112013263.JPG
    22112013263.JPG
    716.1 KB · Прегледи: 126
  • 22112013265.JPG
    22112013265.JPG
    808.4 KB · Прегледи: 126

sevdaka80

Редовен Потребител
Извинявам се за поредния пост,но имам проблем с завиването на шишето на р 10 остават около милиметър 2 и не може да прибере плътно.Благодаря на одзовалите се.
 

azzaro

Потребител
Развий го и пробвай пак,понякога пръстена не застава на мястото си и последните милиметри се завиват доста по-трудно.Намести пръстена в дъното на резбата и си завий шишето! Другото е че с времето о-пръстените доста се втвърдяват и може за това да ти прави проблем,просто си купи нов от Хубата, успех!
 

lynx

Редовен Потребител
Ако о-пръстена е сух ще върти тегаво, може мааалко смазка да му се сложи.
Понякога ако бутилката е напраскана на много високо налягане се завива трудно.
Аз ползувам парче от гумена ръкавица, за да не ми се пързаля резервоара като го завивам
 
Нагоре