BSA - GAMO

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
На кое казваш заря?
Имаш едно много добро плато от 150 до 80 бара.
Ще ти се разработи пушчицата и ще изчезнат скоците.
На мишена пробва ли?
 

sts1969

Редовен Потребител
Скоците (дори и малки) може и от самите чашки да са, покажи една мишена :cheers:
 

boko4545

Потребител
На кое казваш заря?
Имаш едно много добро плато от 150 до 80 бара.
Ще ти се разработи пушчицата и ще изчезнат скоците.
На мишена пробва ли?
....заря наричам стрелба във въздуха,нямам възможност за друго.Вчера стрелях навън на вятър 5/10мс/пориви /25м/jsb Heavy 0.670...пак заря и студ- ето мишената.Беше само прострелка..... пушката е правоток
 

Attachments

  • WP_20150220_17_43_38_Pro.jpg
    WP_20150220_17_43_38_Pro.jpg
    207.9 KB · Прегледи: 91

anibis

Редовен Потребител
Махни модератора и пробвай без него,да видим може пък тая заря да ти е от СМ-ра.
Някъде може да ти лизва по тапите чашките,и каквото и да правиш хубава група никога няма да имаш.
Може лошата група да е от много работи,но първо пробвай без СМ.
 

lynx

Редовен Потребител
До скоро Любо-Саундмакс пускаше подобни мишени, като стреляни със сачми за зайци по 1000 дупки в мишената :p
И после след мишената изписваше 13-14 изречения с обяснителен текст: кое е прострелки, кое са флаери, лоши чашки, кое да се счита за зачетни групи, кои са избягали заради вятъра и кое да не го гледаме.... :D
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
До скоро Любо-Саундмакс пускаше подобни мишени, като стреляни със сачми за зайци по 1000 дупки в мишената :p
И после след мишената изписваше 13-14 изречения с обяснителен текст: кое е прострелки, кое са флаери, лоши чашки, кое да се счита за зачетни групи, кои са избягали заради вятъра и кое да не го гледаме.... :D
:D:D:D:D
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Добре прибрал си се.:cheers:

Иначе по темата.Първо да попитам пушката винаги ли си е правила заря или отскоро е така.Ако по принци си е така пробвай без СМ,без осмица,провери дали фаската е наред и дали няма накаде луфтове по цевната кутия и т.н.т.Важното е да пробваш нещата едно по едно а не всичко накуп за да разбереш все пак откъде ти е проблема.:cheers:Ако цевта не е чистена скоро а си прекарвал различни по вид чашки може и да иска просто почистване и после поне 20-30 чашки за да вслезне в ритъм.Това е което мога да дам аз като акъл надявам се да съм бил полезен поне малко.:cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе вие какво го накачулихте човека? Той си каза, че под термина "заря" разбира и използва, когато стреля във въздуха, без да се цели някъде........ Това, че попаденията са разхвъляни по листа, не е реален отпечатък на възможностите на пушката, а опит на стрелеца да се запознае с нея.
 

dinkata

Редовен Потребител
Абе вие какво го накачулихте човека? Той си каза, че под термина "заря" разбира и използва, когато стреля във въздуха, без да се цели някъде........ Това, че попаденията са разхвъляни по листа, не е реален отпечатък на възможностите на пушката, а опит на стрелеца да се запознае с нея.

Колкото и "балама" да си една пушка стреля ли нормално няма да направиш такива мишени !
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това, че е стрелял по лист, на който има разпечатани кръгчета, прави ли я мишена?
Когато си прострелваш оптика, или се запознаваш с възможностите на дадено пушкало и то във вятър???
Нещо взехте като братушките да чакате "кучность" от всеки един пост. Поспрете се!
Ако аз или друг от нас я хване, знае какво да прави и как да покаже способностите си, но човека си каза че сега я почва....
 

sts1969

Редовен Потребител
И аз днес се опитах да направя една група на 40м. ...ама нанайци, духаше такъв променлив страничен вятър, че колата се клатеше. Изстрелите ми се редуваха 2 см. в ляво и в дясно от центъра на мишената :wall:
 
Последна промяна:

boko4545

Потребител
Колкото и "балама" да си една пушка стреля ли нормално няма да направиш такива мишени !
Благодаря на всички колеги за бързите и любезни отговори,аз не съм от тези които са родени с пушка в ръка....толкова си мога:)
 

dinkata

Редовен Потребител
Всички явно не сте разбрали какво точно имам предвид. Исках да кажа, че ако една пушка стреля добре, колкото и слаб стрелец да си няма да направиш такива групи ! Проблема явно е или в Модератора или Фаската.
 

boko4545

Потребител
WP_20150408_20_20_33_Pro.jpg ...Леко раздвижване на темата,днес пострелях и по мишени навън/открих официално сезона за мен/.Температура около 10 градуса,вятър на пориви.Мерих скоростта,но ми свърши батерията на кронито по някое време...ето и резултата.Дистанция 25м,моля за Вашето ОБЕКТИВНО мнение:)
 

Attachments

  • test_080415_jsb_0.87.xls
    92.5 KB · Прегледи: 25
  • WP_20150405_19_14_50_Pro.jpg
    WP_20150405_19_14_50_Pro.jpg
    289.7 KB · Прегледи: 32

sts1969

Редовен Потребител
За РСР на 25м. никак не е добре групирането ако може така да се нарече. Предполагам че е в резултат от комбинацията ниска скорост и тежки чашки за 4.5мм. Пробвай с чашки 0.54 при скорост около 240м/с дали няма да се подобри групата, и започни да вдигаш скоростта докато видиш оптимален резултат :cheers:
п.п освен ако пушката не е пружинен модел
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Вземаш от различни грамажи чашки на жсб и почваш да стреляш.
Продават ги като "пробни чашки"-тестови,вътре в кутийката има по 40-50бр от различни грамажи чашки.
почваш с 0.475гр.-0.510гр-0.547гр и 0.670гр. тя цевта ти сама ще почне по-хубаво да групирва.
С тия тежките чашки 0.87гр не са за предпочитане.
2229790_orig.jpg
 

boko4545

Потребител
За РСР на 25м. никак не е добре групирането ако може така да се нарече. Предполагам че е в резултат от комбинацията ниска скорост и тежки чашки за 4.5мм. Пробвай с чашки 0.54 при скорост около 240м/с дали няма да се подобри групата, и започни да вдигаш скоростта докато видиш оптимален резултат :cheers:
п.п освен ако пушката не е пружинен модел
....пушката е пцп,ще опитам и с 0.54гр...аз си мисля че имам нужда от повече упражнения в стрелба:)...благодаря за бързия отговор

Вземаш от различни грамажи чашки на жсб и почваш да стреляш.
Продават ги като "пробни чашки"-тестови,вътре в кутийката има по 40-50бр от различни грамажи чашки.
почваш с 0.475гр.-0.510гр-0.547гр и 0.670гр. тя цевта ти сама ще почне по-хубаво да групирва.
С тия тежките чашки 0.87гр не са за предпочитане.
2229790_orig.jpg
....имам 0.54 и 0.67гр в къщи и ще си купя и тестовия бокс,ще опитам при първа възможност....а какви скорости са препоръчителниo_O?
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре