ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

Martin M.

Потребител
Защо филма да става голям щом тръгна по майстори , аз сам не бих се справил със разглобяването така е , но нали всички казват , че преди стрелба задължително се отваря и почиства за да се предотвратят евентуални проблеми , не само заради смазката ами ако има някакви стружки който ако не се махнат и задерат нещо , тогава филма няма ли да стане още по-голям.А аз единствено искам да се почисти и да се направи каквото се може , полиране на спусък , дулна фаска ако е възможно , някаквш такива неща.По това което пишете го разбирам , че все едно казвате да стрелям пък то ако стане нещо ще си стане , е да де ама след като може да се предотврати това , защо да стрелям и да го играя на руска рулетка.
 

6tangata

Редовен Потребител
Яко компетентно мнение е предпоследното, личи си рутина ;) Освен за дим се гледа и да не е скъсан маншета или да има частици метал в цилиндъра, каквито се намират в ниския клас оръжия често ;) Ама не питай старило, а патило са казали хората ;) А за Дианки 40-50 годишни може да се мечтае, а 7-8 джаула са графата '"Вицове". Diana 48/52 щампа не са виждали много хора и не е 7-8 джаула ;) Тая тема трябва да мине в раздела вицове, само за дим се гледало, да не си в гората ;)
 

Hidden

Редовен Потребител
Мерси , но предпочитам да се отвори и почисти преди да съм направил и 1 изстрел.Мисля , че така би било най-добре.
Съвсем правилно си мислиш.
А майстор не ти е нужен, защото може да се справиш и сам. Като гледам - тази пушка е със задна тапа като на Гамо. Такава съм разглобявал, няма нищо сложно.
Ако си от София или района мога да ти ударя едно рамо. Знам какво е да имаш нова играчка, а да не можеш да стреляш :D :cheers:
 

Martin M.

Потребител
Мерси , но съм от варна , а и мисля да я дам на някой който разбира и освен да я почисти , да и направи някой неща както вече казах.И най-вероятно ще е Gadnqra.
 

t.marev

Редовен Потребител
.......... Тая тема трябва да мине в раздела вицове, само за дим се гледало, да не си в гората ;)
Ами ако продължаваш да пишеш смешки, без да четеш - направо ще спечелиш жълтата фанелка!


Сега за разглобяването и обслужването......
Момчето задало въпросите е наистина любознателно. В далечната 2022 година март, обмисля да си купи Хасан 125. През септември търси някой да обслужи Метеор 1000. От октомври започва да се интересува от поставяне на газова пружина на Крал N 01. Интереса продължава чак до февруари 2023 с вариации, как да се засили и как да стане по-добра. Няколко месеца по-късно /началото на октомври/ вече търси да закупи ПЦП, естествено тунинговано и наточено. Интереса е кратък, само месец по-късно, момчето се интересува от Артемис 1600, след още месец се насочва към БАМ 51, но интереса отминава бързо. Края на декември е посветен отново на ПЦП, този път Артемис PR 900W, и така чак до 31, когато внезапно на хоризонта изплува Комета Феникс. Новата година отваря нови /стари амбиции.....Момчето вече търси ПЦП, каквото и да е. Разпитва за един Крал Пънчер, отклонява предложението на Гадняра за Крал БигМакс......и накрая се връща към старата любов - пружинките. Отново Артемис и отново търси някой да тунингова нещо, което трябва стане както трябва, защото то /нещото/ не е добре.
Мдаа, момчето си е наистина любознателно. Посветило е почти две години от живота си, в търсене на подходяща пушка. Подобни усилия заслужават адмирации. Ако някой може да му помогне, би било добре, аз за съжаление не мога.

Имам предчувствие, че скоро ще търсим тунинг на Комета......но може и да греша. :confused:
 

NME

Потребител
Ако Мартин М. си пусне отделна тема , примерно , "Търся майстор за тунинг на еди-каква си пушка" , а не да пише в темата за съвсем друга , вероятно ще има повече успех в намирането на подходящия човек. За похвала е начина по който Мартин се грижи за пушката си. Освен , че не желае да стреля и веднъж , преди да я е тунинговал , даже не смее да я извади от кутията за да я снима. Обзалагам се , че се стреми да я държи само за приклада, за да не оставя отпечатъци по металните части( така правя и аз ).
има частици метал в цилиндъра, каквито се намират в ниския клас оръжия често
Защо да е в ниския клас , все пак е 169 лв. в заримекса ?
 

Martin M.

Потребител
Ами ако продължаваш да пишеш смешки, без да четеш - направо ще спечелиш жълтата фанелка!


Сега за разглобяването и обслужването......
Момчето задало въпросите е наистина любознателно. В далечната 2022 година март, обмисля да си купи Хасан 125. През септември търси някой да обслужи Метеор 1000. От октомври започва да се интересува от поставяне на газова пружина на Крал N 01. Интереса продължава чак до февруари 2023 с вариации, как да се засили и как да стане по-добра. Няколко месеца по-късно /началото на октомври/ вече търси да закупи ПЦП, естествено тунинговано и наточено. Интереса е кратък, само месец по-късно, момчето се интересува от Артемис 1600, след още месец се насочва към БАМ 51, но интереса отминава бързо. Края на декември е посветен отново на ПЦП, този път Артемис PR 900W, и така чак до 31, когато внезапно на хоризонта изплува Комета Феникс. Новата година отваря нови /стари амбиции.....Момчето вече търси ПЦП, каквото и да е. Разпитва за един Крал Пънчер, отклонява предложението на Гадняра за Крал БигМакс......и накрая се връща към старата любов - пружинките. Отново Артемис и отново търси някой да тунингова нещо, което трябва стане както трябва, защото то /нещото/ не е добре.
Мдаа, момчето си е наистина любознателно. Посветило е почти две години от живота си, в търсене на подходяща пушка. Подобни усилия заслужават адмирации. Ако някой може да му помогне, би било добре, аз за съжаление не мога.

Имам предчувствие, че скоро ще търсим тунинг на Комета......но може и да греша. :confused:
Може и да търся тунинг на всякакви други , това , че примерно са ми интересни различни пушки какво лошо има , не вярвам и ти да си само с една , а и аз не съм търсил една единствена и не съм целял да си намеря подходяща пушка , и 2 години на какво съм ги посветил няма как ти да познаеш :)

Д
Ако Мартин М. си пусне отделна тема , примерно , "Търся майстор за тунинг на еди-каква си пушка" , а не да пише в темата за съвсем друга , вероятно ще има повече успех в намирането на подходящия човек. За похвала е начина по който Мартин се грижи за пушката си. Освен , че не желае да стреля и веднъж , преди да я е тунинговал , даже не смее да я извади от кутията за да я снима. Обзалагам се , че се стреми да я държи само за приклада, за да не оставя отпечатъци по металните части( така правя и аз ).

Защо да е в ниския клас , все пак е 169 лв. в заримекса ?
Дори бих слагал и ръкавици.
 

NME

Потребител
Д
Дори бих слагал и ръкавици.
Е , не , това вече е прекалено , а и няма да е удобно . Вярно е , че си дал една шапка пари за това китайско бижу , но все пак не е самурайски меч, че да го пипаш само с ръкавици. Смазвай с каквато и да е смазка , без силиконова и тефлонова , но много пестеливо, че да не влезе вътре. Когато вземаш куфар , гледай да не е с дубапрен , че с времето се разпада и може да увреди пушката.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да не стреля, преди да е разконсервирал пушката, освен, че е правилно, е и личен избор на колегата. Не разбирам, защо го захапахте за това. Независимо от цената на пушката, негово право е, да си я поддържа и пази.
Относно пушека - като направи, няколко изстрела и изчака маншетът да отика смазката, може вече да е късно. Лекият вариант е прогорен маншет. Средният вариант е опърлено и нагоряло бутало. Тежкият вариант е наранено чело на буталото и опърлен цилиндър. Виждали сме много такива, не е приятна гледка, ремонтът не е бърз и лесен и затова, тук във форума, се препоръчва почистване, разконсервиране и подготовка на пушката, преди първата стрелба. А не евентуални ремонти, след втората. Дизелиращият ефект от смазката, носи и други негативи - разбити приклади и механика. Никой не знае, в кой модел и бройка, колко смазка има - понякога е малко, понякога е много. Възможно е да се размине без щети, но е възможно и обратното. 6tangata обърна внимание и на другия сериозен проблем - стружките. Ами, добре е да ги няма, иначе, приключенията също са големи. Във форума има много примери, с най-различни марки и модели. Какво е гледал, разпитвал и възнамерявал колегата, през последните 2 години, според мен, също си е негова работа - форумът е за всички, включително и за информация, свързана с ВО.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Artemis SR-1000S, кал. 5,5 мм. Относно въпроса, дали трябва да се почиства и разконсервира пружинна пушка, преди първата стрелба - ето и резултата, при въпросната пушка, за която бяха последните коментари:
 

Attachments

  • 20240309_123345.jpg
    20240309_123345.jpg
    167.3 KB · Прегледи: 73
  • 20240309_123356.jpg
    20240309_123356.jpg
    342.5 KB · Прегледи: 70
  • 20240309_123828.jpg
    20240309_123828.jpg
    213.5 KB · Прегледи: 72
  • 20240309_123842.jpg
    20240309_123842.jpg
    224.1 KB · Прегледи: 73
  • 20240309_123901.jpg
    20240309_123901.jpg
    257.8 KB · Прегледи: 70
  • 20240309_123914.jpg
    20240309_123914.jpg
    209.4 KB · Прегледи: 73
  • 20240309_123916.jpg
    20240309_123916.jpg
    295.8 KB · Прегледи: 70
  • 20240309_124817.jpg
    20240309_124817.jpg
    397.3 KB · Прегледи: 70
  • 20240309_124824.jpg
    20240309_124824.jpg
    493 KB · Прегледи: 71
  • 20240309_124836.jpg
    20240309_124836.jpg
    154.4 KB · Прегледи: 71
Последна промяна:

O.K.

Потребител
Фабричните пропуски винаги ме натъжават. Добре е, че показваш и оправяш проблемите Ники, но как да се реагира при покупката на пушката в магазина: продавач-"консултантът" стреля 1 или 2 пъти, за да ти покаже, че пушката "гърми" и даже излиза пушек? Преди 19.5 години, току-що навършил пълнолетие, синът ми ме заведе в магазина и си купи Гамо шадоу 1000, разбира се, "по-мощната" -5.5мм. Продавачът гръмна, излезе пушек, ние-доволни, синът ми-щастлив, извади 250лв от спестяванията си и после-в гаража-стрелба.
По-късно, от интерес, започнах да чета: при руснаците, тук... Заусенъци, смазки, газови пружини (благодаря на @братушка, че ме запали). Днес: синът ми трупа ОО, а аз съм този с ВО-тата.
ПП: Сега гамото е с моя газова пружина, 18J е и му се радвам.
 
Последна промяна:

Martin M.

Потребител
Мерси на Николай , че ми почисти пушката и не се подведох да стрелям , а това , че продавачите стрелят в магазините за да ги замерят го знам понеже лично от там където я купувах го правят това и те нищо не разбират , след зададен въпрос от мен към продавача дали пушката е редно да се отвори и почисти отговора беше категорично не и че те идвали оксидирани и нзн си какво още и че нямало как да има боклуци вътре , не че му повярвах, та така затова след като разбрах , че измерват пушките като стрелят с тях в магазина , поисках такава дето не е била отваряна от кутията, а със тези дето стрелят и измерват да си ги закачат на стената просто за показ и дане ги продават , че ще набутат някой.
 

lynx

Редовен Потребител
Не е проблем ако стрелят за да ги замерват, ако правилно съм разбрал.
Белята е ако пукат без чашка, това не е добра идея при пружинните пушки и тези с така нареченото напоследък "газово бутало" (газова пружина).
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всичко, вътре в цилиндъра, плуваше в грес, някаква оранжева гняс и стружки. Бутало, цилиндър, газова пружина, маншет, спусък и задна тапа са обилно омазани, с въпросната смес. Дори и с чашка, според мен, не е добре да се стреля с пушка, пълна с такъв коктейл. Дизел ефектът няма да прости на маншета.
 

O.K.

Потребител
-Защо мерят пушките в магазина?
-Нали има фабрични данни за енергията и те би трябвало да бъдат вписани от продавача във фактурата и уверението за закупуване?
-Хронографът им с "одобрен тип" от ДАМТН на измервателното средство ли е?
-Имат ли хронографите им лепенка за премината метрологична проверка с обозначения срок на валидност на проверката? (както например, търговските везни)
... просто въпроси, само питам...;)
Моля за извинение, но не се сдържах.:wall:
 
Последна промяна:
Да не стреля, преди да е разконсервирал пушката, освен, че е правилно, е и личен избор на колегата. Не разбирам, защо го захапахте за това. Независимо от цената на пушката, негово право е, да си я поддържа и пази.
Относно пушека - като направи, няколко изстрела и изчака маншетът да отика смазката, може вече да е късно. Лекият вариант е прогорен маншет. Средният вариант е опърлено и нагоряло бутало. Тежкият вариант е наранено чело на буталото и опърлен цилиндър. Виждали сме много такива, не е приятна гледка, ремонтът не е бърз и лесен и затова, тук във форума, се препоръчва почистване, разконсервиране и подготовка на пушката, преди първата стрелба. А не евентуални ремонти, след втората. Дизелиращият ефект от смазката, носи и други негативи - разбити приклади и механика. Никой не знае, в кой модел и бройка, колко смазка има - понякога е малко, понякога е много. Възможно е да се размине без щети, но е възможно и обратното. 6tangata обърна внимание и на другия сериозен проблем - стружките. Ами, добре е да ги няма, иначе, приключенията също са големи. Във форума има много примери, с най-различни марки и модели. Какво е гледал, разпитвал и възнамерявал колегата, през последните 2 години, според мен, също си е негова работа - форумът е за всички, включително и за информация, свързана с ВО.
Поздравления за коментара
 

Gadnqra

Редовен Потребител
-Защо мерят пушките в магазина?
-Нали има фабрични данни за енергията и те би трябвало да бъдат вписани от продавача във фактурата и уверението за закупуване?
-Хронографът им с "одобрен тип" от ДАМТН на измервателното средство ли е?
-Имат ли хронографите им лепенка за премината метрологична проверка с обозначения срок на валидност на проверката? (както например, търговските везни)
... просто въпроси, само питам...;)
Моля за извинение, но не се сдържах.:wall:
Изобщо не вярвам да ги мерят. Просто си пукат за кеф и да ги "пробват". В 80% от срещите им с клиенти, продавачите дрънкат уникални простотии и нямат представа, какво точно продават и как работи. Също, в 80% от данните, обявени от производителя, няма нищо вярно. Особено при пружинните пушки - най-вече турски, китайски и испански. А ако искат, винаги могат да пишат реалните данни - в интернет има изключително много информация и клипове, за всеки модел и марка ВО. Горещо препоръчвам на продавачите на ВО, да се регистрират и използват нашия форум.
 

Martin M.

Потребител
Според мен някой продавачи не разбират толкова много и когато дойде клиент , за да го убедят да си я купи му показват , че стреля яко , както О.К беше написал , други , знаят , че така не е редно , но нали трябва да върви бизнеса и започват да обясняват на клиента , че по пушката нищо не трябва да се пипа , само зарежда и стреля (както по колите от джамбазите , палиш и караш), правят маркетингов трик , защото ако тръгнат да обясняват , че преди да се стреля с пушката трябва да се направи това и това (а то всъщност е 1000 пъти по добре да се обясни това на клиента) , клиента (някой клиенти) може да се отръпне и да си каже оооо аз пари давам за пушка че и за други неща да давам пари,отказвам се , и да го изгубят като клиент.А тези който ги измерват в магазина или както ники каза само за кеф да си пукат , го правят пак за същата рекламация,да кажат, а аз я измервах,аз това,аз онова , да я хвалят пред клиента .Така си го обяснявам аз (има и съвестни , не говоря общо). ! Така,че дето има едни поговорки,око да види,ръка да пипне и очите на 4 за всичко :D
 
Последна промяна:

NME

Потребител
В пловдивския ВИП и двато пъти ме предупредиха , когато си купувах Метеор, че е добра пушка , но трябва да се отвори и почисти, също и да не се стреля без чашка. В Прицела( този зад Галерията) също разбират от ВО. В Креза , човека който е в работилницата , пък е запален по ВО. Не на последно място е Павката , който ги разбира много нещата. Както беше споменал някой , преди време, замисляйте се от къде си купувате. Има arms-bg.com и arms.bg , има Adidas и Adibas.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Естествено, че има и изключения. Павел - Danube е прекрасен човек, във всяко едно отношение, а и има достатъчно познания. Има и други такива продавачи, но засега са по-скоро единични случаи. За Калоян - Air 4 Guns, също мога да кажа, че е невероятно отзивчив и много коректен. Има и други, но не са тук във форума.
 
Нагоре