ARTEMIS CR 600 W една /не/очаквано добра комбинация

messiah

Потребител
Колеги,някой да знае външния диаметър на тръбата ,където се слагат балончетата CO2?
Поръчал съм едно такова и мисля да го конвертирам и докато пристигне да подготвя нужните чаркове.
 

messiah

Потребител
Днес получих и моята убавица,но PR900W. Мноого приятна пушчица с регулатор в 4,5мм.
Веднага я тествах и с JSB 0.547 даде 293 м.с ,поиграх си малко и я смъкнах до 272 м.с само със смяна на пружината на клапана с по зла,даде 25 изстрела от 200 до 100 бара.
Благодарности на Павел Пантев .
 

messiah

Потребител
От кутията направо.
 

Attachments

  • Screenshot_20240308_211741_Gallery.jpg
    Screenshot_20240308_211741_Gallery.jpg
    61.4 KB · Прегледи: 57

IvoMarinov

Потребител
Здравейте. Тествах дианката. Става и с една и с две пълни бутилки со2. Просто останалите вкарвах празни.
С една 38 изстрела за които може да се каже че са еднакви( попаденията са на почти едно ниво)после 11 на 3 до5 см.. Пропадане. След това рязко всичко свършва.
Но истината е че няма такъв кеф. Зареждаш плякаш. 500 чашки излитат неусетно и без зор. Хубаво е со2.
 

t.marev

Редовен Потребител
......Но истината е че няма такъв кеф. Зареждаш плякаш. 500 чашки излитат неусетно и без зор. Хубаво е со2.
Запалих ти чергата, а! :)
Вчера прочетох в едно ревю в Тубата, че балончето можело да стои на пушката, не повече от 2-3 седмици, след което налягането било по-ниско. Явно просмуква от уплътнението, освен дето го мачка.

Оня ден усетих някакво напрежение между новата пушка и другите.....:confused:Някаква ревност към новата кандидатка за вниманието ми. Държаха се хладно и надменно с малката пикла, появила се да грабне короната с младостта си и новите си умения. Трябваше да взема мерки за оправяне на положението. Натоварих ги и четирите на колата за една дълга следобедна разходка. Времето беше много подходящо и си поиграх със всичките. Мисля че нямат основание за притеснения.....Всичките се представиха отлично - всяка със своя чар и достойнства.....Не бих си разделил с нито една от тях. Може би едната ми е малко повече на сърце, но няма да кажа коя......:cheers:
 

IvoMarinov

Потребител
Запалих ти чергата, а! :)
Вчера прочетох в едно ревю в Тубата, че балончето можело да стои на пушката, не повече от 2-3 седмици, след което налягането било по-ниско. Явно просмуква от уплътнението, освен дето го мачка.

Оня ден усетих някакво напрежение между новата пушка и другите...
Да запали я. Балонче не оставям пълно вътре. Две балончета 10 пълнителя и после една шепа в джоба и докато свърши въздуха. Сложих едно китайче 4х25. ама ще го махам. Разваля кефа всеки път да целиш. На 20тина метра си е екстра и на механични не си заслужава утежняването.

В интерес на истината и при мен възникна напрежение между трите. Затова днес им направих по около една стотачка. Първо малката после най-голямата и накрая със средната инедолюбвана от много хора тук. Ами за сега няма да има раздели.

След 1о пълнителя с гамото Браунинга е като детска играчка. И въпреки че съм калпав стрелец гамото на около 25 м. наистина е много добре въпреки мощността. Мерните са супер въпреки неудобния набузник за стрелба на механичнищ
 

IvoMarinov

Потребител
А иначе балончетата докато не бутнеш палеца не се пробиват поне при дианката и може да си стои в пълна бойна готовност
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Днес получих и моята убавица,но PR900W. Мноого приятна пушчица с регулатор в 4,5мм.
Веднага я тествах и с JSB 0.547 даде 293 м.с ,поиграх си малко и я смъкнах до 272 м.с само със смяна на пружината на клапана с по зла,даде 25 изстрела от 200 до 100 бара.
Благодарности на Павел Пантев .
Пробвай с 0,67, поне при мен резултата е по-добър. Регулатора ми е на 110 бара и с оригиналната пружина прави около 27 изстрела
 

messiah

Потребител
Пробвай с 0,67, поне при мен резултата е по-добър. Регулатора ми е на 110 бара и с оригиналната пружина прави около 27 изстрела
Регулатора го настроих на 120 бара,по яка пружина на клапана и пипнах малко ударника и с чашка 0.547 даде 240 м.с в коридор от 3 м.с.
Стана точно,както исках ,45 изстрела с тази скорост.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Още не съм я тествал за точност.
Не са лоши цевите и стрелят точно, обаче са тънички… на моята се наложи да правя осмица, понеже смених заглушитяля с по-голям и съответно по тежък, а това пречеше на точността
 

t.marev

Редовен Потребител
, ......понеже смених заглушитяля с по-голям и съответно по тежък,
Е, какво толкова има да и заглушаваш на тая пушка?! Посред нощ от терасата ли стреляш?
Моята пръцка едва, едва и заглушителя го развинтих след като я снимах и може би няма да го ползвам. Иначе си е доста ефективен, но не ми трябва да премахвам незначителния пукот.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Е, какво толкова има да и заглушаваш на тая пушка?! Посред нощ от терасата ли стреляш?
Моята пръцка едва, едва и заглушителя го развинтих след като я снимах и може би няма да го ползвам. Иначе си е доста ефективен, но не ми трябва да премахвам незначителния пукот.
Не че е толкова шумна, но добрия заглушител помага малко на точността( поне по мое мнение), а и имах свободен weihrauch-ски и не можах да се сдържа да не го сложа :)
 

ATO

Редовен Потребител

Diana Trailscout ли визирате?​

 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
То напоследък в темите се пише едно към гьотере!
Тази тема е за ARTEMIS CR 600 W , но всеки пише в нея за каквото се сети.....
Иначе Артемис и Диана имат някои почти еднакви модели, нещо ката братовчедки

ARTEMIS CP2 с СО2 отговаря на DIANA Chaser с CO2

ARTEMIS CR600W с СО2 отговаря на DIANA Trailscout с СО2

ARTEMIS СR900W РСР отговаря на DIANA Stormrider РСР

Имат и други сходни модели, но аз знам за тия.
На тези три модела, пълнителите са взаимнозаменяеми, трябва да се спази само калибъра. Проверено!


Оня ден замерих малолетката.....14 - 15 джаула.....след гретия пълвител падна на 12, на седмия отиде на 7дж. Засега няма да я засилвам, само ще я гримирам малко.
 
Последна промяна:

незнайко

Редовен Потребител
Навремето имах Гамо пъмп-екшън , СО2 5. 5. Представяше се доста добре. Беше около 24 J. Доста добра занимавка за стрелба до около 40-50 м. Бях и сложил по спомени 4х32 Таско и цепеше въздуха . Като точност беше перфектна , лека ,удобна за стрелба , но с много твърд спусък невъзможен за преправяне . Единственото добро при него бе , че е достатъчно предвидим кога ще спусне. Относно остатъка на газ в бутилките , не се притеснявай , държал съм я с месеци заредена с газ , никакви проблеми .Налягането там е 45-50 бара.
Беше с 88 гр. бутилка и бях я направил да се пълни от пожарогасител. Има го описано в темата за СО2. Дори на колега правихме резервоар от тръба дурал с по голяма вместимост за презареждане направо на пушката. Със здраве да си я ползваш и много да те кефи. Единствено проблема е ,че са по слабички от ПЦП, но две хубости на едно място идват в повече. :cheers:
 

ATO

Редовен Потребител
На Дианата май може да се регулира спусъка или поне виждам болтчета по картинките. Интересно как с три балончета Дианата е пак 15J или може да се позасили.
 

IvoMarinov

Потребител
На Дианата май може да се регулира спусъка или поне виждам болтчета по картинките. Интересно как с три балончета Дианата е пак 15J или може да се позасили.
Да има две болтчета за регулиране на спусъка. Стреля и с едно и с две. Другите слагам празни. Със трите са много изстрелите. С едно балонче около 40 с еднаква точност. После започва да се усеща намаляването на мощността. Почват да пропадат попаденията.

П.П. засилването наистина ще е интересно. Тоше ако го направиш ти идвам на гости с Диана.
 
Нагоре