ARTEMIS CR 600 W една /не/очаквано добра комбинация

t.marev

Редовен Потребител
..........но същата Диана ми доставя невероятно удоволствие докато я зареждам-наслада за ушите и очите.
Но най важното нещо при всички пушки е да доставят удоволствие,така че твоята е изпълнила целта за което е произведена.
Поздрави.
Няма какво да добавя.
Благодаря!
:cheers:

Sol

Потребител
Здравейте!
Аз пак съм в ролята (за трети път!) на повдигач на теми. Много ми се ще да се обзаведа (още преди да си взема ProSport-a) с една пушчица на СО2, но вече месец не мога да реша какво да бъде - Artemis CR600W ли да е или Diana Trailscout... Има и трети вариант - Artemis CP2, но той е "съвсем резервен". Чета, чета, гледам къде какво има - и пак се връщам в началната точка. Сигурното е само едно - твърдо калибър 4.5мм. Имам някакъв вътрешен подтик към Диана-та, но в следващата минута си казвам - че какво му има на Артемис-а (CR600W)?
Молбата ми е - пишете всичко за и против (ако не ви домързи де) трите варианта, ще са ми полезни всякакви мнения (така стигнах и до ProSport-a) и ще съм благодарен на всякаква информация:cheers:!

t.marev

Редовен Потребител
Основната разлика между Артемис-а и Диана-та е в принципа на зареждане с СО. Дианата използва и трите балончета наведнъж, а Артемиса едно по едно. Мисля че и Диана може да ползва само едно балонче, колегата е писал по-горе. Иначе няма друга разлика, май че ги правят на едно и също място. Аз избрах Артемиса, защото е с дървен приклад и е 5.5 а тогава такава Диана нямаше. Освен това Артемиса е по-евтин. Пушката дойде с пълен комплект резервни уплътнения, купих си резервен пълнител от Диана. Пушката напълно удовлетворява изискванията ми - изглежда добре, удобна е, зарежда се лесно, лека и точна, скорострелна.....Е, малко силичката и куца-само 15-16 джаула, ама аз си имам и по-силни.
Лично аз не бих си взел СР 2.
Чудесна пушка за забавление, а защо не и за спортно ориентирана стрелба. Може да стреля жена ти, детето, баджанака брат"чеда и който още се сетиш.

Sol

Потребител
Основната разлика между Артемис-а и Диана-та е в принципа на зареждане с СО. Дианата използва и трите балончета наведнъж, а Артемиса едно по едно. Мисля че и Диана може да ползва само едно балонче, колегата е писал по-горе. Иначе няма друга разлика, май че ги правят на едно и също място. Аз избрах Артемиса, защото е с дървен приклад и е 5.5 а тогава такава Диана нямаше. Освен това Артемиса е по-евтин. Пушката дойде с пълен комплект резервни уплътнения, купих си резервен пълнител от Диана. Пушката напълно удовлетворява изискванията ми - изглежда добре, удобна е, зарежда се лесно, лека и точна, скорострелна.....Е, малко силичката и куца-само 15-16 джаула, ама аз си имам и по-силни.
Лично аз не бих си взел СР 2.
Чудесна пушка за забавление, а защо не и за спортно ориентирана стрелба. Може да стреля жена ти, детето, баджанака брат"чеда и който още се сетиш.
Здравей!
Много съм ти благодарен за информацията, която сподели. Това, че Диана-та може да ползва и само едно балонче е потвърдено - просто другите две се слагат празни (не съм го правил - гледам ревютата в интернет). Това, което не ми е съвсем ясно е "мощността от кутията" в калибър 4.5мм на Диана. Ако някой може да даде такава информация от първа ръка, ще е много добре. Виждам в интернет някъде около 11 Джаула - с чашка 0,547 гр прави около 200 м/с, което за моите цели ще е повече от добре. И така - около 30 изстрела (повече, но и 30 да са е перфектно).
Благодаря още веднаж!

t.marev

Редовен Потребител
Когато гледах данни и ревюта, преди да купя пушката ми направи впечатление, че при кал. 4.5 джаулите са по-малко. За 5.5 - 15-16 дж., докато за 4.5 - 11-12 дж. Защо е така, не знам. На моят Артемис пише 12 дж, Заримекса пишат на сайта 15, а замерено моята дава 14 дж. Аз така или иначе харесвам повече 5.5 и тази разлика не ме касае, но дори и обратно да беше, пак щях да взема 5.5.
Колегата който купи същата пушка, но Диана, също казва че може и с едно балонче, а другите са празни, но при Диана, балончетата се "източват" предварително в резервоара на пушката, и когато едно балонче е изпразнено в обем за три, налягането ще е по-ниско, отколкото ако са три балончета.. Не знам дали има разлика в силата. При Артемис, налягането от балончето отива направо в клапана. Нека колегите които са по- запозната с ПЦП-тата да кажат

Sol

Потребител
Очаквам утре или вдругиден пушката да е при мен, вероятно в неделя ще направя контролни измервания. Нямам обаче празни балончета, така че сигурно ще започна с три. Това няма да ми е голям проблем - на един излет 100 изстрела винаги ще ги направя - ако не аз, то около мен има винаги приятели :'( - по-важно ми е каква енергия ще изкара и колко изстрела ще я задържи. Моята цел-пожелание е 90 (в коридор 5-6 м/с) изстрела с трите едновременно заредени балончета. Но това подлежи на проверка.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
но при Диана, балончетата се "източват" предварително в резервоара на пушката,
Това е съществена разлика в полза на Дианата,"оригинала" работи с течната фаза а Дианата с газообразната значи,това си е ПЦП с ниско налягане,трябва да има по-добро плато и слаба зависимост от околната температура и преди всичко от темпа на стрелба.Мощността ще си я пипнеш с пружината.

Sol

Потребител
Това е съществена разлика в полза на Дианата,"оригинала" работи с течната фаза а Дианата с газообразната значи,това си е ПЦП с ниско налягане,трябва да има по-добро плато и слаба зависимост от околната температура и преди всичко от темпа на стрелба.Мощността ще си я пипнеш с пружината.
Надявам се да е така, много време прекарах в избор коя да взема, накрая реших да е Диана-та. Поръчана е вече, ще видим в края на седмицата какво ще покаже пред хроното. Смятам да ползвам JSB 0.547 гр, вярвам че ще ги хареса. Гледах клипчета как се "засилват" Артемис-а и Диана-та, и да - най-често само удължават пружината. По-нататък (ако остана недоволен от първото представяне) е възможно да го направя.

Илиев

Потребител
Колега @t.marev , мерили ли сте дължината на цевта на cr600 ? Срещал съм в сайтове да я определят , като 450 мм .

t.marev

Редовен Потребител
Така е, това го коментирахме преди две-три страници. Най-вероятно Дианата ще има повече на брой изстрели с близка скорост /т.нар. плато/. Може и това да е причината Дианата да я дават 16 дж., а Артемиса - 12дж. Допускането ми е, че когато е едно балонче, по-малко количество СО, ще се разшири в обем предвиден за количество СО от три балончета и вероятно налягането ще е по-малко и съответна първоначалната скорост на чашката ще е по-малка. Това е нещо като колко дявола ще се съберат на върха на една игла..... :)
Колегата вече си избра Диана, той най-вероятно ще се отдаде на експерименти ще ни осветли за резултатите.
:cheers:

IvoMarinov

Потребител
Нямам с какво. Не сем мерил нищо с дианата. Но с едно балонче имам следните наблюдения. До 25тия изстрел пробива двустранно ПВЦ тръба ф 50. После 10-15 едностранно. И точността е еднаква. След това почва да плюва и пропадат чашките. Това е на около 18м. Кофти е че не може да се изпуска въздуха като при Артемиса и трябва да се направят 15тина 20 празни изстрела за да се развие лесно и да не плюва уплътнението. Моята е 5.5

ПП колега Sol с три балончета няма да имаш проблем за 90 изстрела. Даже и повече. А иначе бързо и неусетно се правят . Пушката лека никакви усилия един джоб чашки и за 20тина минути правиш 10тина кенчета на мармалад и неусетно балончетата свършили, както и кутията с чашки.

Sol

Потребител
ПП колега Sol с три балончета няма да имаш проблем за 90 изстрела. Даже и повече. А иначе бързо и неусетно се правят . Пушката лека никакви усилия един джоб чашки и за 20тина минути правиш 10тина кенчета на мармалад и неусетно балончетата свършили, както и кутията с чашки
Това е и интимното ми желание, че с ProSport-a все още ми е трудно зареждането, макар че посвикнах. И после - колкото и да е слаб, има си откат (ProSport-a) до степен понякога да си изгубя мишената в оптиката след изстрел. Диана-та я вземам, за да заместя стрелбата с PCP (но без бутилки, маркучи, станции). За мен скорост около 195 - 200 м/с е много добра, съдейки какво прави Зораки-то ми на 2 помпи (около 175 м/с). Особено с точността на Диана-та и нейната автономност (цена на 40 изстрела = 1.50 лв), а за удобството на стрелба като с PCP изобщо не говоря. Сега, някой може да възрази, че това не е PCP и естествено ще е прав, но не и за мен - имал съм такова от миниатюрното Benjamin Discovery (невероятно пушле между другото!) до Samyang Sumatra и горе-долу знам какво говоря. Пак повтарям - така е лично за мен, не ми се спори с никого. Да, при студено време СО2 едва ли ще ползвам, но за такова имам и ProSport, и Зораки. Та това са моите "аргументи", и не ме съдете много строго за желанието ми да стрелям за удоволствие без кой знае какви усилия и грижи... моля :cool::cheers:.

Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Ей тук има обяснение, а клипче:
Най-общо казано : при налягане малко над 5 атмосфери СО2 е течен при стайна температура. Иначе казано: свръхкритична течност.
Имаш в системата течност, която заема обем, който е малък в сравнение с този на газа, който би се получил при изпаряването й. Т.е. имаш ли течност, имаш горе-долу постоянно налягане.

batnan

Редовен Потребител
Тъй де,има ли пушка която стреля с течна фаза??? Защото от течна до газообразна за да се изстреля проектила има бая други фактори.

Hidden

Редовен Потребител
Да, такъв фактор е температурата. По-висока температура, по-лесно изпаряване на течността, а после и по-висока скорост на проектила.

Hidden

Редовен Потребител
Кое не разбра? В бутилчицата си стои в течна фаза. После се изпарява. Този изпарен СО2 се използване за засилване на проектила.

Последна промяна:

batnan

Редовен Потребител
Не разбрах как в едното пушкало е газообразна фаза , а в другото е течна и как стреля това с течноста ?

Нагоре