ARTEMIS CR 600 W една /не/очаквано добра комбинация

Mr_DEATH

Потребител
Благодаря Ви за помощта. Проблема е решен при завъртане на телефона се показват подписите. Също така и при включване на декстоп режим отново се показват подписите във всякакво положение на телефона. Извинявам се за причинения спам в темата за пушката.
 

ATO

Редовен Потребител
Това с изпускането на остатъчния въздух някак не ми се връзва. Трябва да има някъде нещо или начин.

t.marev, Артемиса има ли такава джаджа?​

 

IvoMarinov

Потребител
Мисля че Вайрауха ще се изчерви като види резултатите на тази пушка.
Тук съм напълно съгласен. Не съм стрелял с вайраух, но от всичко с което съм стрелял с тази пушка станах и аз стрелец. Като знам колко не мога и как ми се получава с Дианката мисля че наистина би изненадала много истински стрелци
 

ATO

Редовен Потребител
IvoMarinov, ела ми на гости и ще постреляш с два Вайрауха. Сигурен съм, че ще си промениш мнението.
 

ATO

Редовен Потребител
IvoMarinov, aз съм в Карлово. Той и Тошо Марев все се кани, но още не е дошъл.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Не се плаши Тоше, то удоволствието за всеки е различно.
Да, така е! Днес ходих на чифлика на чорбаджи Тодор, да поразчистя това, онова и взех малката с мене.....Кенче 300 гр, на въженце, на клонче на 30 метра....Два пълнителя 14 сачми - 12 попадения. Прав, от ръка, за по-малко от 5 минути. Това Вайрауха може ли го?
 

t.marev

Редовен Потребител
С всякакви. Около грам....Имам едни HN 0.95 напоследък с тях, щото са по-леки, но и с по-тежки става.....1.03, 1.17, даже и с тип "слъг" почти грам и половина.
 

IvoMarinov

Потребител
И аз със всякакви и почти няма разлика. Сега ще взема да пробвам jsb от леките. Май са 0.87. виж със слъг не съм пробвал. Интересното е че е точна със всякакви
 

t.marev

Редовен Потребител
Няма нищо изненадващо в това. Всяка пушка стреля с различни сачми. Приказките че тая пушка стреля най-добре с това, а онази - с онова, спадат към форумните легенди. Различните сачми са за различни типове стрелби и за различни ситуации. В този смисъл, майсторлъка е да подбереш какви сачми да ползваш за тази стрелба, за тази ситуация, за тази пушка.
 

rivan

Редовен Потребител
Всяка пушка може да изстреля различни проектили. И ако целта е кутия цигари или кенче от бира на 15-20 метра, може би няма значение. Ако целта е бирена капачка или по дребна на 50 и повече метра, тогава нещата стоят по друг начин. Зависи от целите и критериите!
 

ATO

Редовен Потребител
Да, така е! Днес ходих на чифлика на чорбаджи Тодор, да поразчистя това, онова и взех малката с мене.....Кенче 300 гр, на въженце, на клонче на 30 метра....Два пълнителя 14 сачми - 12 попадения. Прав, от ръка, за по-малко от 5 минути. Това Вайрауха може ли го?
Като додеш, ще пробваш. Никак не е трудно да уцелиш кенче на 30м. та даже и с Со2 пушка. ;) С 4.5 мм. е още по-лесно, правил съм го всеки път когато съм стрелял, само, че с капачки от сок или безалкохолно.
 

t.marev

Редовен Потребител
Не бе АТО,Тодор говори за "скорострелност'
Не само!
Позволих си тази закачка с Наско, първо защото знам че няма да ми се обиди и второ, за да се видят някои качества на пушката, всяко от които не е кой знае какво, но събрани заедно, дават една наистина добра комбинация, очаквана или не. Ниското тегло на пушката, отпадналата необходимост от силово зареждане, дават възможност до се стреля спокойно прав от ръка, без опора. Много зарядния пълнител и бързото презареждане, позволяват експресна скорострелност, теоретически на всеки 2-3 секунди - изстрел. Оптимално за 10-15 секунди. Направо може да участвуваш в уестърн!:)
Знам, че тези показатели няма да учудят никого, просто споделям......
Колкото до точността на пушката и дилемата на Наско дали ще стигне 90% от точността на Вайрауха...... В началото на темата някой беше споменал, че с подобна пушка, на 30 метра ги вкарва дупка в дупка....в Тубата съм виждал подобно нещо....Дали това са 70%, 90% или 105%, за мен лично, няма никакво значение. Аз нито имам тези умения, нито имам такива амбиции, оставям това на другите. За мене е по-важно че пушката е различна от другите ми пушки и предлага нЕкои функции и възможности, каквито те нямат.
Стига толкова, че някои пак ще кажат че съм я прехвалил и съм подлъгал някой да си купи такава пушка вместо.....някоя друга.
:cheers:
 

Frankeiy

Потребител
Не е важно пушката да е лека,а да е балансирана.Имам пружинна Диана,която е над 5 кг.,но с перфектен център на тежеста.
Бързата стрелба вероятно е предимство,но същата Диана ми доставя невероятно удоволствие докато я зареждам-наслада за ушите и очите.
Но най важното нещо при всички пушки е да доставят удоволствие,така че твоята е изпълнила целта за което е произведена.
Поздрави.
 
Нагоре