AGN Technology - VULCAN

shaman

Редовен Потребител
Да.. Точно това правят AGN с "новия" Vulcan 3 HP :)
Просто са вдигнали на 200 бара регулатора!



IMG_3128.JPG
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Да.. Точно това правят AGN с "новия" Vulcan 3 HP :)
Просто са вдигнали на 200 бара регулатора!
Чудя се на чехите - как при редуктор на 200 бара успяха да извадят 35 редукторни изстрела на 150 джанки със стандартен резервоар.
Резервоара (от бутилка) се пълни на макс 290 бара (ако не се пълни от компресор - айде там е до 300).
От 290 до 200 бара - 35 изстрела на 150 джауа. Законите на физиката май са спрели да действат.
 

angel angelov

Потребител
При мен със 150j излезнаха 20изтрела,пружината на клапана е оригинална с по твърда незнам дали ще обере някакъв разход
 

angel angelov

Потребител
На 50м групата е 1.5-2см на 100 не съм стрелял за група - но реално не намирам много разлика на 50м при скорост 290-320мс, групите с различни проектили са основно до около 2см на 50м
 

slavev

Потребител
И сз така си мислех . После минах на 36 грейна и на долу . Говоря за презизен изстрел ( 10 см мишена ) До 180 м . … разбира се при перфектни условия .
 

shaman

Редовен Потребител
Без други подобрения ли!
По принцип не обичат да споделят много техническа информация :(
На експото ми казаха, че е с нов регулатор нагласен на 200 бара. но замълчаха като ги питах за други промени.
 

Павката

Редовен Потребител
И моят редуктор не е баран от както Павката го нагласи на стенд на 170бара .Сменил съм само пружината на ударника с друга,1мм по-дебела витка и стрелям от 290 до 170бара 40 плюс изстрела.Със скорости от 290 до 310 м.с. прави 1-2см групи на
50м.с HN 38-44 грейна. Най много харесва 38 подкалибърни,но фрапираща разлика няма.Не ми се ще да го бъзикам за повече мощност,но по-малко изстрели и подскачаща пушка.Те на моята възраст,ръцете сами си подскачат...
 
Последна промяна:

batnan

Редовен Потребител
Хубавите неща стават бавно :) Ще има, но не мога да дам точен срок...
Тъкмо смятах да попитам, тая хартийка на снимката калибъра ли е и с тия слъгове до нея ли ще стреля :)
Да.. Точно това правят AGN с "новия" Vulcan 3 HP :)
Просто са вдигнали на 200 бара регулатора!



View attachment 116174
 

shaman

Редовен Потребител
Чудя се на чехите - как при редуктор на 200 бара успяха да извадят 35 редукторни изстрела на 150 джанки със стандартен резервоар.
Резервоара (от бутилка) се пълни на макс 290 бара (ако не се пълни от компресор - айде там е до 300).
От 290 до 200 бара - 35 изстрела на 150 джауа. Законите на физиката май са спрели да действат.
хехе.. ти погледни .30 калибър - 185J и 30 изстрела !
 

slavev

Потребител
Не бях я мерил от есента . Мощността е добре , точността е прекрасна . Не знам на , колко бара е редуктора , но е под 170 бара .
 

Attachments

  • IMG_3157.jpeg
    IMG_3157.jpeg
    87.2 KB · Прегледи: 82

Чоби

Редовен Потребител
Със скорости от 290 до 310 м.с. прави 1-2см групи на
50м. Павка по колко изстрела в група и на закрито или на открито са тези постижения?
 
Последна промяна:

Чоби

Редовен Потребител
Хубаво е когато говорим за групи да се упоменава от колко изстрела е направена дадена група и от колко опита се е случило. Защото ако от 10-15 опита се получи нещо добро веднъж според мен не е критерий. Гледам група по назад в темата 5 изстрела ок , а цялата мишена налепена с кръгчета които закриват предните изстрели. Ако нашяря една мишена на 50 м. с 10-15 изстрела със сигурност ще има 4 изстрела в 20 стотинки. 20 стотинки са 20.5 мм. Това постижение ли е , ами не е. Чисти мишени на един общ картон по наблизо една до друга и по 5 изстрела в мишена на 50 м. И поне по 5 мишени на общия картон да се види какво се случва наистина.
 
Последна промяна:
Нагоре