AGN Technology - VULCAN

shaman

Редовен Потребител
Тоя Виксен има ли общо с Вулкана,гледам пишеш в една тема.Дизайна ми харесва,дай инфо за него?Дължина,кг,дж?Тия стрелби само от маса ли са?

http://airguntechnology.com

Чешка фирма - правят Vulcan, Uragan и Vixen.

Vixen е само в калибри 4.5 и 5.5 и го има в 2 разновидности - с 25см и 40см. цев.
Тежи 2.2 или 2.4кг. с дългата цев. Не е мощна пушка - в 5.5 калибър късия е около 29, дългия около 39J, но е много приятна красива и най-вече точна пушка.

По втория въпрос - на затворено са само от маса с торбички, на откритото - ползвах колата за опора.
 

Pixma

Потребител
Привет, Колеги, на скоро се сдобих с булпапчето на AGT - vulcan 2 в калибър 7,62. Предишния собственик е правил доработки по пушката, но все пак от чисто любопитство я разглобих, за да разгледам механиката. Като цяло нищо сложно като маханизъм, но ми направи впечатление, че монтажът на цевта към цевната кутия е без никакви О-пръстени... (4 болта я притискат отгоре и до там). Предстои ми опит да интегрирам цев в 6.35 и въпросът ми е дали да накарам стругаря да нареже 2 канала за О-пръстени. Другия минус, който открих е, че и щока на бойния клапан също няма О-пръстенче.
Ще помоля по вещите колеги по темата за мнение. На ясно съм, че пушката попада в малко по високия клас като изработка (до сега допира ми е бил само с турска железария и една Суматра и съм свикнал да виждам О-пръстени на посочените зони), но ми е малко странно.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако ще напасваш цев към цевната кутия, накарай бай стругар да натамъни диаметъра, цевта да влиза трудно в цевната кутия.
Не е задължително да пристъргваш канали за о-пръстени, ако сглобката е изпълнена прецизно.
На щока на клапана също не е добре да го отслабваш с каналчета, ударника ще го "кове" много хиляди пъти и има вероятност да го деформира на слабото място.
Като цяло Вулкана е умно направена пушка и не се нуждае от прекалено много доработки, за да стреля добре.
 

Коварен

Редовен Потребител
Напротив не е минис а е голям + че бойния клапан е без о ринг…колегата Iynx го е обяснил защо… счупвал съм боен клапан и се чупят там !!!
 

Attachments

  • 2607295B-1479-411D-B444-18863629B712.jpeg
    2607295B-1479-411D-B444-18863629B712.jpeg
    358.8 KB · Прегледи: 79
  • 2C48BDB3-2AD2-465B-85CF-B3C1D5E307DA.jpeg
    2C48BDB3-2AD2-465B-85CF-B3C1D5E307DA.jpeg
    345.3 KB · Прегледи: 76

Pixma

Потребител
Благодаря за отговорите, Колеги, пак казвам че съм свикнал да виждам пушки с О-пръстени на всички места, където има поток въздух и за това ми беше странно, като видях голата цев. В такъв случай стържем цевта по оригиналния диаметър без канали.
 

Pixma

Потребител
А как реално уплътнява щока при тези налягания, възможно ли е толкова мазно да лагерува, че да не излиза въздуха в посока ударника?
Не се опитвам да Ви опровергая, Колеги, а по скоро да почерпя опит... Най вероятно е дискутирано в други теми, но не ми е попадал подобен казус във форума.
Благодаря още веднъж за отговорите.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Възможно е. Когато се направи да е плътно по отвора, няма загуби. Правя така клапаните на всички Бигмаксове, Кралове и др.
 
7

7842

Гост
А как реално уплътнява щока при тези налягания, възможно ли е толкова мазно да лагерува, че да не излиза въздуха в посока ударника?
Не се опитвам да Ви опровергая, Колеги, а по скоро да почерпя опит... Най вероятно е дискутирано в други теми, но не ми е попадал подобен казус във форума.
Благодаря още веднъж за отговорите.
Вулкан,Ураган са така.
 

nikolai89

Редовен Потребител
А как реално уплътнява щока при тези налягания, възможно ли е толкова мазно да лагерува, че да не излиза въздуха в посока ударника?
Не се опитвам да Ви опровергая, Колеги, а по скоро да почерпя опит... Най вероятно е дискутирано в други теми, но не ми е попадал подобен казус във форума.
Благодаря още веднъж за отговорите.
Чехите са го измислили, като са напаснали размерите и добро полиране на двете части няма о пръстен, колеги даже махат пръстените на клапани които имат, дори да ти изпусне малко към ударника ще е нещо минимално, което няма да окаже влияние. Суматрата и бама имат О пръстен на клапанното тяло в един бронзов детайл, но като стегнеш повече бронзовата част и клапана става пирон в дъска. Аз моя на бама съм го махнал и не връща въздух.
 

shaman

Редовен Потребител
Колкото до това, че няма о-пръстени на цевта - за разлика от турските пушки тук цевта е стегната здраво с 4 болта под ъгъл, а не 2 отгоре. Като се пристегнат добре няма как да излиза въздух отстрани ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Ако някой има съмнения, че му изпуска въздух от сглобката цев в цевна кутия, може да намотае малко тефлонова лента на цевта, преди да я вкара в кутията.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
И няма да я вкара.....
Не сравнявайте АГН с турските изделия. Там се работи с конструктивна мисъл, проблемите се решават методично и изделието се доработва, докато достигне доста високите критерии, които са заложени. Сглобката щок-канал е с висока точност, константо предвидимо триене, предостатъчна здравина, (въпреки че е тънък щока). Херметичност трябва да осигурява клапана, а не щока.
Ползването на о-пръстени при сглобката цев-кутия си има минуси. Ползва се, когато технологично са заложени широки допуски, с цел намаляване на брака и квото стане, това се влага. . Затова излизт турски изделия, всяко различно от другото и се надяваш на късмета.
ПП. Чехи има няколко, но работници. Болшинството са си руснаци - собственици, конструктори, технолози.......
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
Ставам тази сутрин и какво да видя:
PFDX6920.PNG

Докато се наканя и то се "стоплило" ;)
OUZD2838.PNG

Имаше и ветрец, но мерака е по-голям. Бях се наканил да стрелям с Вулкана на още малко по-големи дистанции от предния път:

Пострелях малко и мисля, че като за обстановката се получи горе-долу добре:


За финал взе и че се затопли:
IMG_2989.jpg

Ето и какво става със слъговете като срещнат от 200 метра гонга:
IMG_2981.jpg
 

nikolai89

Редовен Потребител
Ставам тази сутрин и какво да видя:
View attachment 96481

Докато се наканя и то се "стоплило" ;)
View attachment 96483

Имаше и ветрец, но мерака е по-голям. Бях се наканил да стрелям с Вулкана на още малко по-големи дистанции от предния път:

Пострелях малко и мисля, че като за обстановката се получи горе-долу добре:


За финал взе и че се затопли:
View attachment 96484

Ето и какво става със слъговете като срещнат от 200 метра гонга:
View attachment 96485
Евала за мерака и видеото, много точен на 120м дори във вятъра няма каво да искаш повече от една въздушна пушка, с каква скорост стреля слуговете?
 

shaman

Редовен Потребител
.. много точен на 120м дори във вятъра няма каво да искаш повече от една въздушна пушка, с каква скорост стреля слуговете?

Благодаря Ники ! Щеше и по-добре да е групата на 120 метра, ако не бях опитал да компенсирам вятъра ;) На клипчето се вижда как давам леко в ляво и затова стана така:
IMG_2977.jpg

Иначе ги стреля с около 264-266м/с
 

немезис

Редовен Потребител
На 60 метра при гадния вятър (компенсирах го колкото можах) ама явно не много успешно.
 

Attachments

  • IMG_20220130_124929.jpg
    IMG_20220130_124929.jpg
    451.9 KB · Прегледи: 52
Нагоре