ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

joro_ihr

Редовен Потребител
А какво ще стане със супер хитовите слъгове,тъкмо набраха оборот и.....
Като с чашките. Въпреки, че повечето членове на форума не ги интересува знаете ли при ловците какъв е цирка.
 

astra

Редовен Потребител
лично аз ще си купя няколко кашона ако вкарат въпросната забрана
И като си напълним гаражите и мазетата с кашони с чашки къде ще ги стреляме? На полянка през уйкенда и на тренировки само. Отидоха по дяволите и Оупъна и европейско и т.н. международни състезания! Чудя се даже дали нашите ежемесечни рейтингови ФТ състезания ще останат в тоя си вид, понеже нали EU wide ban на оловото за спортни цели!!!

знаете ли при ловците какъв е цирка.
Чувал съм, че яко им се износват цевите с тези еко л@йна...
 

astra

Редовен Потребител
Препрочитам това нещо

Military uses of lead ammunition, along with other non-civilian uses of lead ammunition such as by police, security and customs forces, are outside of the scope of the investigation

И не мога място да си намеря от отвращение от евро-гейското лицемерие :(
Овенните хвърлят милиони пъти повече олово по земята, но спортисти и риболовци са им на скопа на тези еко-корумпета! Понеже сме най-слаби и беззащитни, защо да не ни смачкат?
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Като с чашките. Въпреки, че повечето членове на форума не ги интересува знаете ли при ловците какъв е цирка.
Не е чак такъв цирка.Преди няколко години забраниха оловните боеприпаси във вододаините зони.разбирасе много колеги се запасиха с боеприпаси но започнаха внезапни проверки и глоби.Сега вече нама драма,стреляме с боеприпаси със съчми от меко желязо.Малко по-различна балистика но се свиква.Вече никои не е недоволен.Да не пропусна- разбира се цената е по-висока въпреки че желязото е по-евтино от оловото.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
След като вдигнахме пушилка, предлагам да изпуснем парата и да я даваме трезво.
В пед@лското предложение за тотална забрана има оставени вратички за спортната употреба на оловни проектили:
1. ECHA also considered an optional derogation for use of lead gunshot for sports shooting only under strict conditions, i.e. when releases to the environment are minimised.
2. Derogations for continued use if releases to the environment are minimised, i.e. when sports shooting ranges are equipped with bullet traps.
Ще рече, че ако снабдим всяка ФТ мишена с малко ламарина за събиране на чашките, ще можем законно да си пуцаме с оловно джепане. Доколкото съм чел, холандците го правят, за да продължат да стрелят ФТ с олово. Редно е внимателно да четем документите и да ползваме опита на други напреднали нации :)
Остава и другия проблем - какво ще стане с цените на оловните чашки. Не ми се мисли какъв ценови скок ни чака... :(
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Браво!
Ще рече, че ако снабдим всяка ФТ мишена с малко ламарина за събиране на чашките, ще можем законно да си пуцаме с оловно джепане. Доколкото съм чел, холандците го правят, за да продължат да стрелят с олово. Редно е внимателно да четем документите и да ползваме опита на други напреднали нации
Точно това е което според мен трябва да се случи!!!
Имам чашкоуловител и в изключителни случаи допускам проектил да отлети в друга посока.
Трябва да сме отговорни за дейсвията си! Не одобрявам "сеенето на олово". Но искам да стрелям с оловни проектили.
Дано колегите от ФТ клуб София подемат инициативата за ъпгрейд на мишените. Аз лично ще подпомогна такава инициатива чрез $.
 

astra

Редовен Потребител
Точно това е което според мен трябва да се случи!!!
Не знам, според мен е прекалено. Съгласен съм, че във влажните зони не бива да се сее олово, понеже чрез водата трови риби и водоплаващи птици, но на суха земя на какво й на кого пречи?
Голямо натегачество пада, явно големи интереси им навиват пружинките на еко-гей активистите :(
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
След като вдигнахме пушилка, предлагам да изпуснем парата и да я даваме трезво.
В пед@лското предложение за тотална забрана има оставени вратички за спортната употреба на оловни проектили:
1. ECHA also considered an optional derogation for use of lead gunshot for sports shooting only under strict conditions, i.e. when releases to the environment are minimised.
2. Derogations for continued use if releases to the environment are minimised, i.e. when sports shooting ranges are equipped with bullet traps.
Ще рече, че ако снабдим всяка ФТ мишена с малко ламарина за събиране на чашките, ще можем законно да си пуцаме с оловно джепане. Доколкото съм чел, холандците го правят, за да продължат да стрелят ФТ с олово.
Редно е внимателно да четем документите и да ползваме опита на други напреднали нации :)
Остава и другия проблем - какво ще стане с цените на оловните чашки. Не ми се мисли какъв ценови скок ни чака... :(

Първото и най-важното Колумб.
 
7

7842

Гост
Най обичам като някой почне да ми смята моите пари кое колко съм дал това наистина е БЕЗЦЕННО!
Една от българските черти,да ти правят сметката на твоите пари.Много пъти съм го чувал това.
 

Sen

Редовен Потребител
Момчета, влязох в контакт с колеги от чужбина с въпрос какво се чува при тях и какви са изгледите.

Картинката е меко казано черна... Опасявам се, че индикациите наистина са този път да не ни се размине:

- В Обединеното Кралство са започнали консултации за прокарване на ред закони, сред които забрана за боравене с ВО на лица под 18 г. (боравене, не притежание) без пълнолетен придружител (макар че при нас май си е така и в момента); оборудване на ВО със заключващ механизъм на спусъка при съхранението му; допълнителни забрани и рестрикции засягащи огнестрелното - не навлязох в подробности, тъй като ОО е леко извън нашата тема.

- В Канада се опитват да прокарат закон за забрана на ВО и AirSoft

- ЕС: подготвят се забрана да се съхранява ВО и муниции за него на едно и също място (не ме питайте какво точно означава това в пространствен смисъл; не зная); забрана за носене и употреба на оловни муниции от всякакъв тип на разстояние по-малко от 100 м от какъвто и да е воден басейн или водоизточник.
И най-лошото: дори е била обявена точна дата за влизане на забраната за употреба на оловни муниции - 23 декември 2020. Както може би се досещате, налагането й се е отложило, поради пандемията. Момчетата, с които говорих, нямат никакви съмнения, че забраната ще бъде наложена, и то скоро. Остава надеждата да не са прави. Всъщност, както се оказа, за някои членове от форума ни - надеждата да са прави.

Като задкулисна причина се изтъква политиката (каква изненада) - Канада и САЩ подготвят сериозни промени и забрани в законите си за оръжията (ще видим как янките ще се преборят с втората поправка в конституцията си). Европа играе по същата свирка - темата е в момента политически злободневна, и много политици разчитат на нея за повишаване на рейтинга си.

Това започва да дава отражение и на интернет платформите за споделяне - да, имам предвид основно YouTube. Започнали са да налагат постепенно рестрикции и демонетизации дори на обзорни видеа на оптични прицели - имам информацията от разговор, който проведох с небезизвестния Joe Rhea (известен в YouTube като Joe the Cyclops), предполагам много от вас са гледали негови прегледи на оптики.

Споделям с вас информацията, до която успях да се домогна. Искрено се надявам всичко това да се окаже преувеличение и да се размине бурята, но в същото време оставам умерен песимист...
 

lu-bo

Редовен Потребител
рестрикции и демонетизации дори на обзорни видеа на оптични прицели
Оптиките попадат в графа "стоки с двоино предназначение"там може да има още рестрикции,за другото е рано да се притесняваме.
 

lynx

Редовен Потребител
Великобритания и Канада не са Европейски съюз.
Няма смисъл да се вайкаме предварително, още нищо не се е случило.
Времето ще покаже и ще мислим решения според обстоятелствата.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Така,така днес чашките утре шишетата...революционната бодрост трябва да се поддържа в масите,праведни каузи бол,никой да не си помисля,че ще мине метър...всеки е отгледал по един Павлик Морозов в себе си;)
Преди около три години качвах мишени с безоловните,кофти твърди,корекциите за вятър са х2-х3
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
забрана за носене и употреба на оловни муниции от всякакъв тип на разстояние по-малко от 100 м от какъвто и да е воден басейн или водоизточник.
Всъщност, това е единствената забрана в която има здрав смисъл. Това засяга лова на водоплаващи птици и вече е регулирано със забрана. Допирни точки между спортната стрелба с ВО и водните басейни аз поне не знам!
както се оказа, за някои членове от форума ни - надеждата да са прави.
Въпросният ЧЛЕН на форума е и активен радетел за забраната на ВО въобще! Но като не става тоя работа от раз, на този етап е щастлив и от забраната на оловните чашки. То като ни наложат безоловните твърди проектили, с които не можеш да уцелиш катедрала, сами ще захвърлим и ВО :(
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Искам да попитам информативно само , къде предавате оловото от чашкоуловителя?
За г-н Атанасов знам че го събира в кофа , , качвал е снимки.
Просто съм любопитен дали отива в кофата или се предава в специален пункт за тежки метали?
 

astra

Редовен Потребител
Искам да попитам информативно само , къде предавате оловото от чашкоуловителя?
От снощи си задавам същия въпрос!
Нали из градовете наслагаха цветни пластмасови контейнери за "разделно" събиране на отпадъците?! И като ги натоварят заедно в боклуджийския камион и ги струпват заедно на сметището! Но!!!... отчетохме решителна стъпка в "опазването" на околната среда!
То няма къде стара хартия да предадеш за рециклиране, ти за оловото питаш... :(
Всичко в еко-напъването е за едни много големи пари. Отчиташ успехите на хартия и получаваш грантовете! :(
 
Последна промяна:
Нагоре