ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

astra

Редовен Потребител
Може за повечето тук да не е новина, но аз току що разбрах защо всичко читаво е опоскано по магазините.
Ти да видиш "новина"! Продавай пушките, да не останеш валад освен, ако не ти се стреля с пластмасови еко топчета
Ще е новина, ако Щатите и Китай вземат, че забранят оловото на техните територии :D

А как ви се струва следното: Military and other non-civilian uses of lead ammunition – such as by police, security and customs forces – are not included in the scope of the investigation.

Значи, за убиване на хора, каквото е предназначението на мунициите за military и police, security и customs, с олово МОЖЕ! Но да стреляте за спортни цели с 0.5гр. оловни чашки НЕ МОЖЕ!
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Сега е момента да инвестираме в чашки, докато все още се намират свободно :p
Спекулата с чашки ще разцъфне след влизане в сила на ограничението, който се усети навреме може да направи някой лев.
 

astra

Редовен Потребител
Който иска да прави левове, да прави. На мен ми трябват чашки да си пуцам.
На всички в този форум им трябват чашки да си пуцат. Хем евтини, хем прецизни, с две думи - JSB.
Когато, не дай Боже, започнеш да се бъркаш с левче за чашка - 'екологичен" боклук, успешно имитираща траекторията на муха-говнарка, ше ти светне ли в ума от къде ти е дошло това щастие? Или като онези 80% от населението, тихичко ще псуваш под мустак политиците, на ракийка и салатка, вечер пред телевизора :D

Спекулата с чашки ще разцъфне след влизане в сила на ограничението
Ако внимателно сте чели, предлагат забрана за търговия и производство на оловни проектили на територията на целия ЕС, но... при определени условия - минимизиране на разпиляването на олово при стрелбища и трасета, са предвидени изключения от забраната т.е. вратичка! Хайде сега познайте, кой ще бъде унищожен от забраната и защо и за кого е оставена тази вратичка?! :D
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Астра, пак си се бъгнал нещо. :lol:
Последните Нокаути дето открих в България, вече са при мен. Ако някой знае някъде да има, да свирка.
IMG_20210401_113806.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес се запасих с любимите ми чашки 0,51 в 4,5. 2020 г. Не знам защо но в сравнение със старите ми чашки групата избяга с един сантим в дясно и на доло.Сменях ги няколко пъти и резултата беше все същия.Тази вечер си поиграх да притегля почти една кутия....резултата е: Почти процентите са равни от 4,50до 4,505. от 4,505 до 4,51 4,51до 4,52.Имаше няколко бройки под 4.50 и няколко над 4,52.
Утре ще ги пробвам пак на мишена....дано не е много силен вятъра.Общо взето не съм доволен.
 

astra

Редовен Потребител
в сравнение със старите ми чашки групата избяга с един сантим в дясно и на доло.
На колко метра дистанция?
Тази вечер си поиграх да притегля почти една кутия....резултата е: Почти процентите са равни от 4,50до 4,505.
Претегляш ли ги или измерваш субкалибъра? Като гледам числата, изглежда е 2-то.
 

njatanasow

Редовен Потребител
На колко метра дистанция?

Претегляш ли ги или измерваш субкалибъра? Като гледам числата, изглежда е 2-то.
На 25м ги пробвам. Само тегло съм мерил....не съм доволен от тях.Лошото е ,че взех доста!
 

astra

Редовен Потребител
На 25м ги пробвам. Само тегло съм мерил....не съм доволен от тях.Лошото е ,че взех доста!
Това си е греда... Аз преди да поръчам "доста" кутийки от дадена серия, задължително поръчвам по една от наличните серии и тествам педантично на 10, 25 и 50м. После сравнявам резултатите и решавам от коя серия си заслужава да поръчам. По-скъпо и сложно е да избереш така, но пък избягвам дебелите греди :)
групата избяга с един сантим в дясно и на доло
Добре де, а групата макар и изместена, колко е голяма? Ако е добре събрана, какво му мислиш? Аз вече чашки не тегля, стрелям ги ;)
 
Последна промяна:

zograffa

Редовен Потребител
Колега Astra,извинявай,но:
Да съветваш точно този човек как да избира чашки-неуместно.
Да го съветваш кое е добра група-тъпо.
Трудно е за вярване,но съм сигурен,че кутиите от чашките,които е изстрелял до момента,сумарно тежат повече от собственото ти тегло.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега Astra,извинявай,но:
Да съветваш точно този човек как да избира чашки-неуместно.
Да го съветваш кое е добра група-тъпо.
Трудно е за вярване,но съм сигурен,че кутиите от чашките,които е изстрелял до момента,сумарно тежат повече от собственото ти тегло.
Аааа,бъркаш.
Поне пет пъти теглото му ;)

Иво,ми то няма избор бре!До колкото разбрах има платени чашки август миналата година и ги чака ЕВЕНТУАЛНО това лято.
Според теб какво да правя?Имам две кутийки стари (хубави) от време на време ще "изплаквам"очите с тях.Общо взето 2020г. JSB и в 5,5 не са това което бяха!
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Според теб какво да правя?
Не казвам, поне не и във форума! На нЕкои юзери им изглежда тъпо да ти давам съвети :)
Да съветваш точно този човек как да избира чашки-неуместно.
Да го съветваш кое е добра група-тъпо.
Добре, няма :)
Иво,ми то няма избор бре!
Ники, зависи къде гледаш, но заради агресивното врязване на @zograffa в темата и заради всички на които това много им хареса, повече няма да коментирам! :)
Виж, ако се срещнем отново на ФТ трасетата, ще ти кажа аз от къде си пазарувам чашки jsb, включително и през миналия месец си подбрах серии и попълних запасите.
Винаги съм подозирал, че за различните дистрибутори jsb предлагат различно качество. А качеството на новозакупените ми чашки го видя лично ти, на картончето с номер 9 ;)

Оставам с най-добри чувства от запознанството ни в Нови Извор :)
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Напоследък често ми се повръща. Дали не съм се разболял или пък е просто някаква непоносимост?
По-скоро ще да е непоносимост, понеже се надявам, че си здрав :)
Много трудно ти беше да понесеш факта на чуждата цев, направена от чужд майстор. Сега пък новината за успешна поръчка на добри jsb чашки те кара да повръщаш... ;)
Обърни си внимание, кофти симптоми ти се натрупаха ;)
 

Sa8o

наказан
Искам да попитам при хатсан херкулес .25 в момента съм с чашки JCB diablo heavy 2.2gr и искам да мина на JSB knock out 2.1, само че гледам те са 0.251 кал (6.37) а пушката 6.35мм - това проблем ли е? Един приятел стреля с такива със същата пушка и незнам дали не е проблем за самата пушка нещо?
 
Нагоре