ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Lidkin

Редовен Потребител
Колега колко е разликата в групите на 50 метра от старата партида с по-късата пола и от новите партиди с по-дълбоките поли?

Не срамно да се каже старата правеше групи около 2.5 см, новата прави около 3.5 см. Не всеки стрелец може да прави групи по 10-15 милиметра на 50 метра. И не е срамно нещо, ако не може. И аз не мога да паркирам добре кола, паркирам по зле от жена. :'(Не мога и още хиляди други неща да правя добре. Но мога да стрелям добре с пушка и някои други неща мога. Не искам да връщам спора за таланта, но талант има! И не на всеки всичко му се отдава! Виждал съм десетки супер старателни хора завършили с почти пълно отличие информатика в университета. Карали и по 3-4 курса при Наков. С огромно желание да станат програмисти. И две трети от тях не станаха програмисти, защото не им се отдава. За щанги и фитнеси не ми се говори, всеки трети блъска там. Ама малко са като Лазар Ангелов. И за фитнеса си има гени и ако нямаш ген да умреш от химия няма да станеш като Лазар Ангелов.

В крайна сметка това ни е хоби не си вадим хляба с него, нека сме по открити и по-малко мерене на его да има.:cheers:

Кога последно поръчва от Крале от новите партиди?

Питам, защото на 24 ти декември направих поръчка за 10 кутии. И не знам дали да я анулирам. Или вече е късно? Могат ли да ми върнат парите от Крале и в какъв срок? Ще имам ли големи загуби, ако въобще ми върнат част от сумата?

Няма нищо срамно, изтрелял съм над 40 кутии от старите партиди и се държаха доста прилично на 50м и 100м. На 50м групите са от порядъка на 15-20мм, на 100м от 25-40мм, поне при мен в добро време. Сега със същите настройки на 50м са 25-35мм, на 100м не съм пробвал. Тези дни ще си по играя със скороста и хармониците и ще пиша. Относно поръчката, поръчани са не от Крале-те, а от тук https://www.jsb-diabolos.de/?slugs,76
Ето и снимки
 

Attachments

  • IMG_20201229_154008.jpg
    IMG_20201229_154008.jpg
    266.7 KB · Прегледи: 48
  • IMG_20201229_154124.jpg
    IMG_20201229_154124.jpg
    216.9 KB · Прегледи: 47
  • IMG_20201207_102920.jpg
    IMG_20201207_102920.jpg
    217.7 KB · Прегледи: 46
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Маркираната е по добрата
С тая дълбока пола тип Diabolo чашка според мен БК е намалял значително. Още малко и от slug ще го трансформират в старите им Monster и Beast модели.
Най-оптималното за висок БК е Boat-Tail дизайна.
ATG-Ammo-Illustration-Boat-Tail-2.jpg
Всякакви кухини в задната част намаляват драстично БК.

В сайта на H&N това може нагледно да се види, за проектили с подобни размери и тегло
HN.png
 

silver bullet

Редовен Потребител
Няма нищо срамно, изтрелял съм над 40 кутии от старите партиди и се държаха доста прилично на 50м и 100м. На 50м грипите са от порядъка на 15-20мм, на 100м от 25-40мм, поне при мен в добро време. Сега със същите настройки на 50м са 25-35мм, на 100м не съм пробвал. Тези дни ще си по играя със скороста и хармониците и ще пиша. Относно поръчката, поръчани са не от Крале-те, а от тук https://www.jsb-diabolos.de/?slugs,76
Ето и снимки
Много ти благодаря за информацията! :cheers:Ще оставя поръчката дано в моята цев на Крал Армс се представят по-добре.

Освен да пробваме да запълним тази вдлъбнатина в полата на новите партиди с лак за нокти. Може точно тази по-голяма вдлъбнатина да разваля аеродинамиката.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз да попитам от любопитство...
Да измерваш детайл от меко олово с шублера от снимката, не е ли малко рисковано да сбъркаш?

Ако знае как да го измери с шублер, няма да сбърка. Има си начин да се мерят дори чашки, без риск от деформация и оттам неточно измерване.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Е не може всеки да знае немски сега. :) Иначе английски Жоро дали не знае как мислиш? И той като мен не е натиснал знамето на английски. Има налични още от най-тежките в калибър .250

Stock status: More than 10 pieces
https://www.jsb-diabolos.de/?466,hnn-slug-hp-250-36

Щом са тръгнали в масово производство скоро ще ги внесат търговците и у нас. Важното е че са пуснали в два субкалибъра .249 и .250. :cheers:
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Пак казвам - търговски трикове! Налични 10 бр. или повече от 10 бр/при действителни бройки в склада 200 или 300/, или намаление до 50%, ама че намалението е 5% няма значение, пак е до 50%. Когато поръчвах оптика пишеше налични 4 бр., поръчах един бр, останаха 3, 2, после пак станаха 4 и така. Важното е да се поръчва повече!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги дойде ми една идея. Дали някой от нас има нужните умения и инструменти. И може да изработи детайли за калибриране на слъгове?

Да кажем в няколко субкалибъра. Примерно 6.37, 6.36, 6.35, 6.34.

Мисля, че ще е от голяма полза за всички, които стрелят със слъгове. Защото различните пушки имат различи диаметри на цевта и шока. Разбира се, ако цената е приемлива предполагам повечето от нас биха си купили такива детайли за калибриране. И биха експериментирали кой субкалибър ще е най-подходящ за неговата цев.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Silver Bullet , обикновено повечето колеги работят в обратния ред.
Първо (купуват)пробват с различни субкалибри да открият най-подходящите проектили за тяхната цев и се търси най-добрата групираност.
После купуват тези, които цевта е харесала. И на финала ги "ре-калибрират" за пълна еднаквост на проектилите.
Калибратори продават по сайтовете, ето един от вариантите в Ибей:
https://www.ebay.co.uk/itm/The-Orig...653797?hash=item1f0b111025:g:boQAAOSwQmZajFom
 

silver bullet

Редовен Потребител
Silver Bullet , обикновено повечето колеги работят в обратния ред.
Първо (купуват)пробват с различни субкалибри да открият най-подходящите проектили за тяхната цев и се търси най-добрата групираност.
После купуват тези, които цевта е харесала. И на финала ги "ре-калибрират" за пълна еднаквост на проектилите.
Калибратори продават по сайтовете, ето един от вариантите в Ибей:
https://www.ebay.co.uk/itm/The-Orig...653797?hash=item1f0b111025:g:boQAAOSwQmZajFom
Мерси за линка! :cheers: Иначе знам какво се прави.:) Първото ми ПЦП беше преди повече от 15 години. От тогава през ръцете ми са минали над 8 пушки от 22 ри до 50 ти калибър. :rambo:Проблема е че слъговете на JSB са само в един размер за калибър 6.35. И това е субкалибъра 6.37 мм. Но цевта на някои пушки може да стреля по-добре с 6.36 или 6.35 примерно. Затова питах за калибратори.

Все си мисля, че някой с опит на струг или фреза може да направи такива калибратори и у нас. Защо да даваме 40 лева плюс още 20 за шипинг общо 60 лева. Ако някой като Джони, Николай или Жоро може да направи подобни и да ни ги продаде за 35 лева примерно.


Как точно да разбера дали моята цев на Крал Армс стреля добре с 6.35 и 6.36 когато няма такъв субкалибър слъгове на JSB?
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Със струг и фреза не става. Цилиндъра трябва да е шлайфан, а може би дори и полиран.Пък това да правиш вътрешни отвори през 0.01 мм на струг или фреза го забрави.
 
Нагоре