ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. kosmev

kosmev Редовен Потребител

Публикации:
    317
    от:
    Варна
    Ето и опита за вече за истинска група - стрелнах 2 пъти , чух попаденията и се разходих, видях двете залепени дупки и се върнах мотивиран да довърша най-добрата група в историята...:D ама ей това стана накрая.
    134m.jpg
    И загубих интерес. Никакво удоволствие не носи да не виждаш къде уцелваш, някак почваш да се съмняваш дали изобщо правиш нещо.
    Виж ако е някоя консервена кутия - дрънчи и подскача, а в оптиката виждаш как светят отворите...
    Стрелях точно на долния край на скалата (където почва дебелата линия) на увеличение х18, като дадох и 10 клика корекция (1 мил) нагоре.

reticle.png

И с половин уста да си призная, слъговете почнаха да ми "нагарчат".
    Бях свикнал в 4.5 да изстрелвам по 200-300-400 чашки на излизане, ама слъговете ги слагат по 200, а не по 500 в кутийка :D, а и днес видях, че sotis са вдигнали цената им - 22лв вече.

andi, Sen, llcoolj and 1 other person like this.
  2. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Ако пръснеш един спрей на ламината или го обърнеш на обратно от към тъмната му страна, мисля, че ще си виждаш попаденията.

3. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    313
    от:
    Русе
    В пушка.еу продават слъговете на H&N (нямат налични в момента) по 19 лв и ЖСБ Нокаут по 15 лв.

4. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Такааааа, и аз взех две кутии Нокаут в. 216 за проба. С предна опора от капака на Нивичката ми. Силен вятър от дясно с още по-силни пориви. Дистанция 130 м. Вятъра отнасяше слъговете с около 20-25 см на ляво. С чашките така и не успях да уцеля мишената, а тя е с размер А4 хоризонтално разположен. Слъговете не са мити, това е направо от кутията.Стрелях и на 50 м. Там няма разлика между чашки и слъгове.
    IMG_20201110_163203.jpg IMG_20201110_163401.jpg IMG_20201110_161515.jpg IMG_20201110_174034.jpg IMG_20201110_163143.jpg

SvilenP, petkof, batnan and 12 others like this.
  5. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,001
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Това е!Цев Лотар Валтер.Браво!

Gadnqra харесва това.
  6. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    313
    от:
    Русе
    С каква скорост го стреляш Нокаута в 216 ?

7. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Незнам. Забравих си хронографа.

8. kosmev

Публикации:
    317
    от:
    Варна
    Браво! Голям кеф дава тоя knockout.. Нали ? :)
    Мисля да пуснем петиция до братята чехи за по голяма развасофка на същата цена... И ако може да направят и едно по-тънко слъгче, към 1,4 грама , дето лесно да засилваме над 300м/с без да хааабим излишен въздух :confused:

Последна промяна: 11 Ноември 2020
    7842 харесва това.
  9. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Аз имам проблем и трябва да търся начин да го реша. Тъй като нивела е близко до очите ми,( а няма на къде повече да го отдалечавам) го виждам замъглено и съответно не мога да нивелирам пушката. Мисля си, че за това изстрелите са ми така пръснати.
    На втората мишена, горните две попадения стоят като от наклонена на дясно пушка.

Последна промяна: 10 Ноември 2020
  10. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Днес замерих скоростта - 282 м/с. Пробвах и с чашки. Скоростта е паднала с 6 м/с. Явно "О" пръстена на дотиквача пак почва да дава фира. Ще го сменя и ще видим утре какво ще покаже.

llcoolj харесва това.
  11. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,599
    от:
    Старата София
    Навън вече е по-студено. Нормално е да имаш лек спад в скоростта. Но пробвай с новия о-пръстен дали ще се оправи проблема.

luft9waffe, Gadnqra and llcoolj like this.
  12. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Явно ще сключваме брак с Нокаута. Ако можех и да "закова" оптиката върху мишената щеше да е супер.
    IMG_20201112_122221.jpg
    Но пък на 180 метра съм като сватбар. :rambo:
    IMG_20201112_133035.jpg

SvilenP, Gadnqra, kosmev and 5 others like this.
  13. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,001
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Не си във зала.На открито си,има вятър и т.н.Колко е голям квадрата на кръста?На око е около 5-6 см.Много добре си е за тази дистанция.

14. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,599
    от:
    Старата София
    С тези 180 метра навлизаме в зоната на безмислените стрелби, гонене на рекорди и прочие.
    Групата на 130 е повече от перфектна, няма какво повече да искаш от пушката.

SvilenP, batnan, Gadnqra and 11 others like this.
  15. kosmev

Публикации:
    317
    от:
    Варна
    Преди с чашки нямаше смисъл, беше въпрос на късмет. Ами тия слъгове променят играта. Вятърът на 180 метра ги мести колкото чашка на 60.
    С тях е въпрос на точно измерване на разстоянието , правилно изчисление на балистиката и пушка с добро плато. И хоризонтала на пушката, ей!
    Нямам подходящ полигон, но веднъж пострелях на 200+ метра. Уцелих един камък колкото лист А4 на 220 метра от втория опит.
    Малко като артилерист си... Стреляш, а звука от попадението евентуално чуваш след 2 секунди
    Поне на мен ми е интересно.
    Набелязваш си цел, мериш разстоянието с далекомера. Вадиш балистичния калкулатор на телефона.
    Преценяваш на какво увеличение на оптиката да стреляш, виждаш решението за него. Компенсираш за вятър.
    И след няколко минути изчисления, стреляш! :D:D:D
    Най-неприятното е ако не видиш къде пада проектила, за това ти трябва или прашна земя (сега зимата е трудна работа) или водна повърхност, по възможност гладка, тогава идеално се вижда.
    На 220 метра стреляш около 5 метра над целта. Грешка в разстоянието от 5 метра дава отклонение по вертикала от 20см. 3 градуса наклон от идеалната хоризонтала е 15см изместване на попадението встрани... Точността на пушката/проектила изобщо не ги коментираме.... :D

Последна промяна: 12 Ноември 2020
    SvilenP, 7842, Gadnqra and 7 others like this.
  16. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    Аз искам от себе си.

7842, Gadnqra and Lidkin like this.
  17. Kameno Karp

Публикации:
    299
    от:
    На 20 км от Бургас
    IMG_20201112_200543.jpg

rivan, 7842 and Gadnqra like this.
  18. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,001
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    115 метра.Ураган 6.35 мм.,Нокаут,2.17 гр.,270 м/с

Прикачени Файлове:

19. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,896
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Браво :bravo::cheers:

rivan, llcoolj, Gadnqra and 1 other person like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена