ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    453
    от:
    Пловдив
    Може, макар че аз не забелязвам разлика....Използвам всякакви, плоски, заоблени, островръхи, rocket, hollow point, silver point , разбира се JSB EXACT, запасил съм се за всякакви случаи.

2. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    545
    от:
    София
    Явно критериите не са ти много високи!Но щом се кефиш...Това е целта!

Gadnqra and joro_ihr like this.
  3. t.marev

Публикации:
    453
    от:
    Пловдив
    А ти как ги измери?!:(
    И за да те предпазя от изказване на следващото грешно предположение, ще ти обърна внимание на последните две думи от предишното ми мнение. Разбирам че не си имал търпение да го прочетеш докрай, затова сега обяснявам като за блондинки:- Стрелям от време на време, но по РАЗЛИЧНИ мишени, на РАЗЛИЧНО разстояние и търся РАЗЛИЧНИ ефекти, някои от които експериментални. Разбира се, смятам за целесъобразно, да използвам РАЗЛИЧНИ чашки за максимален ефект.
    Сега по-ясно ли е?;)
    :cheers:

4. zograffa

zograffa Редовен Потребител

Публикации:
    272
    Какъв е този максимален ефект.Пушката стреля най-добре с един вид чашки,от там вече е човешкия фактор.Какъв е смисъла да сменяш различни чашки ако си намерил най-подходящите.

5. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    959
    от:
    София
    Тодор стреля без оптика и по кенчета,бутилки и т.н.,там + - 5см нямат значение,важено е зрелищния ефект,такива са ми наблюденията,поправи ме ако бъркам!
    П.с
    Това,което много добре разбира,но се бори с него е,че за хубава пушка и добър стрелец отклонение от 10мм е катастрофа:):cheers:

Djubey, batnan, xpresident and 5 others like this.
  6. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    294
    Марев бъди джентълмен.Тази прекрасна красавица не е някаква "уличница" та да яде всичко ,което и слагаш.Бъди по-грижовен иначе рискуваш да ти " изневери":cheers:

astra, Gadnqra, Sen and 4 others like this.
  7. t.marev

Публикации:
    453
    от:
    Пловдив
    Старая се! Така си е, но ние сме се врекли - В добро и зло, в богатство и бедност, в радост и скръб....и т.н.т. да се грижим един за друг.:) Освен това аз имам още една пушка, а неотдавна се сдобих и с трета....така че все пак подбирам. "Всякакви" в случая означава като форма и предназначение, но като качество - никакви компромиси!:cheers:

8. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    933
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    JSB пуснаха ли на пазара пълнотели в 6.35 мм.?

rivan, llcoolj and Gadnqra like this.
  9. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    259
    от:
    На 20 км от Бургас
    Някой може ли да каже какъв е БК на Diabolo Jumbo EXACT Monster redesigned cal.22 1,645 гр

10. alone_rider

alone_rider Потребител

Публикации:
    33
    от:
    Варна
    0,05 според стрелок про

11. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    278
    от:
    Русе
    Още не Гоше, но не носят слухове, че това лято щели да пускат.

Gadnqra, glavanov55 and rivan like this.
  12. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    959
    от:
    София
    Във ВИПа ги имат слуговете на hn IMG_20200613_145717.jpg

13. Ludjev77

Ludjev77 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    294
    Ей тук малко реклама на чашките:).
    Сега сериозно (ако са същите чашки) , представят се отлично в тези условия(пушка,цев,скорост)

llcoolj, major-major, Licho and 3 others like this.
  14. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    689
    от:
    София
    От 100 на изстреляни такива съчми на 50 метра резултатите бяха определено обнадеждаващи. Лошото е, че имах проблем с цевта и я смених и приключих с тестовете. Интересното е, че при прострелка на 50 м. нула с jsb 1.175 със слуга попаденията бяха 25 мм от горе. Слуговете бяха 21грейна. 217 и скорост 240м.с., а jsb 265м.с.
    Другото лошо за желаещите да пробват с по-по-маломощни пушки е, че такъв грамаж трудно ще се намерят в момента.

Gadnqra харесва това.
  15. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    689
    от:
    София
    Извинявам се за повторния пост, но не мога да вмъкна снимки вече в стария.
    За да не бъда голословен, това са две групи с тях на 50м. Скорост 240м.с. и лоша цев, която смених(с тези стреляше най-добре)
    Между двете групи съм коригирал оптиката.

Прикачени Файлове:

llcoolj and Gadnqra like this.
  16. DeadShot

DeadShot Редовен Потребител

Публикации:
    334
    от:
    Ивайловград
    Набързо едни тестове с JSB Hades 6.35mm на 45метра.Hatsan bt65.Първите 2 изстрела са отделени от групата (предполагам докато цевта "свикне" с това олово,защото после няма отриви) Скорост 290м/с.След изтрел във вода, чашката се отваря от 6.35мм на 9мм.Ефекта по стрелба по кенчета пълни с вода е брутален.Много съм доволен от резултата.

Прикачени Файлове:

llcoolj, Gadnqra, Ludjev77 and 11 others like this.
  17. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,768
    от:
    Варна 0899/859-831
    Туй е все едно фрезер, като влезе където трябва малии наистина е бруталия...

llcoolj, Gadnqra, 7842 and 1 other person like this.
  18. DeadShot

DeadShot Редовен Потребител

Публикации:
    334
    от:
    Ивайловград
    Имам чувството, че ефекта е по -добър от този на полимаг...

llcoolj and Gadnqra like this.
  19. Наскоoo

Наскоoo Потребител

Публикации:
    46
    от:
    София
    Реших да се заиграя с малко пластелин и чашки, вдъхновен от някои видеа, а и исках да разбера какво ще се случи. Стреляно е с Хайнел 312, скорост когато измеря ще допълня, но не е много висока. Пластелина е с дебелина 6 см, малко по-твърд от средното. Стреляно е от около 4 метра.
    Резултатите са следните:
    Exact RS, 0,475 - 36 mm.
    Hades - 40 mm.
    Predator Polymag shorts 0,520 - 22 mm.
    Exact 0,547 - 36 mm.
    Heavy Ultra Shock 0,670 - 29 mm.
    Simply 0,535 - 30 mm.

Ще пробвам и с 16 дж, но ще трябва повече пластелин... :).

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 28 Юни 2020
    Gadnqra, Alucard, dreamdreamt and 9 others like this.
  20. Miki64

Miki64 Потребител

Публикации:
    20
    Днес пробвах новата 2020 партида чашки на JSB от Peko, вкл. и HADES в 6,35 с моят Ураган.
    Първо стрелях от маса, после "защипах" Урагана на "станока", за да видя колко съм "грешен"...
    Всички групи са от по 10 бр чашки на дистанция от 50м, в зала!
    Друга условност - стрелям само с допмодер, т.к. той ми събира групите.
    Скорости:
    2,2 грама JSB само MK1(Урагана ми НЕ харесва MK2) - 266-268 м/сек;
    1,72 грама HADES JSB - 295-296 м/сек;

Та така, докато чаках да се освободи станока от FT-джиите, пуснах две групи от 2,20 като лявата е от 2019 година(тази партида не ми харесваше, защото ми отваряше групите последните 6-7 месеца), а дясната е от новата партида 2020. Не съм някакъв много добър стрелец, но горе-долу стават, като новат апартида ги събра повече нещо като 20мм х 15 мм, на око:
    IMG_0171.jpg

Сложих Урагана на станока и продължих само с новата серия 2020 от тежките 2,2 грама. Групата беше по-добра от станока, но нещо съм пропуснал да я снимам, затова само снимката на пушката:
    IMG_0172.jpg
    Под "станок" в случая визирам "вградено" оръжейно менгеме в основа бетонна от 300-400 кг.

Но по-интересната част дойде, когато на Симо му хрумна идеята гедорето 13-ка да го закачи отпред(утежни) на модера с тиксо по този начин:
    IMG_0177.jpeg
    Резултатът беше отврат..."Фойерверки" ...

IMG_0174.jpeg

Преди да хвърля ключа обратно в кутията, Симо вика...абе дай да го бутнем малко напред 5 санта...Викам си...абе що не си гледаш "въшките" у 4,5, ама нали е ПреТседател, та не смея да му се дърва...И го бутнаааме:

IMG_0178.jpg

И си викам на ум, сегичка счупиеме джамовете у залата...То пък какво стана, ужас ужасен, както ми викаше един тракторист преди 6 години, пускам двете последователни групи:

IMG_0173(1).jpg
    IMG_0179.jpg

Та...те така...
    Накрая пуснах и от HADES-а една група с "гедорето" отпред, която ме изненада мнооого приятно:

1593510883149937.jpg

Горното за размисъл...и явно ми трябват повече стрелкови тренировки.
    В резултат на така наученото, метнах един парчок 25 см бронз на Ф 41мм при Симо и чакам новата утежнена тапа отпред на допмодера утре...

dreamdreamt, Gadnqra, mobilen and 5 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена