ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от cdman, 6 Октомври 2008.

1. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    896
    :D:D:D
    Аааа, аз в този филм съм играл...но с клещи.
    Така прави Симо:lol:

scandalo, Gadnqra, Kifa and 4 others like this.
  2. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    933
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    И аз с големи мераци купих Ураган 6.35 мм,но не мога да стрелям.Преди 20 дена правих операция от херния.Не мога да вдигам,особено бутилките.:(

3. glavanov55

glavanov55 Потребител

Публикации:
    141
    от:
    Павликени
    Гоше като позаякнеш наблегни на коремните преси и то всеки божи ден
    Да оздравееш скоро Баи Данчо!!!!

7842, astra and Васил 83 like this.
  4. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,887
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Колега Miki64
    Това "утежняване" се прави на гола цев и с възможност за преместване напред назад със стъпка от порядъка на стотни!Уреда се казва тунер!Предполагам знаеш за какво служи ;):cheers:

anibis, Gadnqra and petkof like this.
  5. Sen

Sen Редовен Потребител

Публикации:
    838
    от:
    Варна
    Скорошно възстановяване ти пожелавам, колега. Че това най-важно от всичко.

rivan, Gadnqra and Васил 83 like this.
  6. Miki64

Miki64 Потребител

Публикации:
    20
    Неее...нищо не знам! Аз съм в началото на пътя, който надали ще успея да измина до край! Науката не винаги върви ръка за ръка с практиката, това съм го установил не тук!...Вероятно правилно е да утежняваш гола цев, но при конфигурацията на пушката това просто не виждам как е възможно. ;) А в случая нестандартния подход проработи, ще проверим и полу-стандартния. В крайна сметка всичко е забавление!

7. oblaka

oblaka Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    919
    Я си остави ключа къде си е и си свиркай. Тамън си го наместил и си купи нов да запълниш комплекта :cheers:

sir John, joro_ihr, 7842 and 3 others like this.
  8. nikolai89

nikolai89 Редовен Потребител

Публикации:
    310
    от:
    Русе
    Някой има ли идея безоловните чашки на JSB от какво ги правят?

Gadnqra харесва това.
  9. Бочко

Бочко Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,736
    от:
    София
    Вероятно калай и антимон.
    Дори Ути Бъчваров да питаш, едва ли ще има рецептата и той.

anibis, 7842 and Gadnqra like this.
  10. Miki64

Miki64 Потребител

Публикации:
    20
    Днес сутринта ПреТседатело ме събуди в 5 часа, да ходим да тестваме...
    Беше направил нова тапа на модера, с възможност за монтаж в нея да допълнителни шайби с различен грамаж, както и самите шайби с различни тегла - от 7, 8, 12, 25 и нагоре грама.

Условия: 50 м закрита зала, JSB .25 МК1 от новата партида 2020, скорост 268-269 м/сек, налягане редуктор 136 бара(мерено със специалния уред на Scandalo), стрелбата е от маса с двунога и от менгемето на станока. Стрелец - новобранец във ВО(2 години), неразбиращ от тази наука, ама пък му интересно да експериментира...(всичко се почна от едни спинчета, дето на 90 м целеха...каквото трябва, но ме дразнеха).

Ето някои снимки на оригиналната(черна) тапа и новите неща:
    159359612789222.jpeg IMG_0185.jpeg IMG_0184.jpeg

За начало от двунога, 2 групи стандартната комплектовка (пушка+модер) и 1 група с новата тапа(общо отпред +65 грама) започнах да оловявам пушката с новите 2,2 МК1 (2020 година) с няколко гупи от по 10 бр изстрела:

IMG_0186.jpeg

О дясно наляво - 1-ви и 2-ри пълнител "S"(Стандартна окомплектовка), без "утежняване" и 3-та е с новата тапа, която е 65 грама отгоре (S+65): InkedIMG_0188_LI.jpg

Видя се още от двуногата, че с S+65 групата се стабилизира във височина, но сееше наляво по хоризонтала.

След това качихме пушката на менгемето и сменихме "утежняването" със стандартната тапа с вложка в нея от 24 грама (за нагледност S+24). Групата не ни хареса:

1593598202850903.jpeg

Започнахме да намаляваме тежестите, но оставихме стандартната тапа на модера, в нея влизаха спокойно шайбите, а пружината на модера вътре ги притискаше здраво. Продължихме с допълнителна тежест от 12 грама и нещата рязко се промениха, като пуснах 2 различни групи по 10:

1593597795272058.jpeg

Хареса ни и продължихме "надолу" утежняването, вече с 8 грама шайба в оригиналната тапа на модера:

IMG_0193.jpeg

Продължихме с още по-лека(! само с 1 грам) шайба, но резултата започна да се влошава:

IMG_0197 11.jpeg

Тези тестове ни накараха да върнем "утежняването" от +12 грама в оригиналната тапа на модера и да приключим (за сега) с промените. Така изглежда тапата с "вложката/шайбата" в нея:

IMG_0195.jpeg

След това свалих пушката от менгемето и реших да си прострелям от маса на двунога оптиката(групата от менгемето и групата от маса/двунога НЕ са на едно и също място), с което да приключа. Това е първата група от маса:

IMG_0199.jpeg

Леки корекции и реших да пусна 2 пълнителя (20 бр.) в една мишена:

IMG_0202.jpeg

Резултата ме удовлетвори. Първият пълнител беше изцяло в "дупката", а трите "флайера" са първите 3 чашки от вторият пълнител...Симо ме критикува, че съм развалил групата от първият пълнител, но аз не слушах.

KILLER, oblaka, scandalo and 14 others like this.
  11. Наскоoo

Наскоoo Потребител

Публикации:
    46
    от:
    София
    Та от месец някъде ми стоят резервните части за Фани 80 (разглобяването и сглобяването плаши :)). РЕших все пак да изчовъркам старото уплътнение на цевта и демфера под него и да сложа новите. Демфера не пожела да влезе от първия път, но после със завъртане си дойде на място. Остава някой светъл ден да сменя и маншета..., то и някои инструмент от битака ще трябва.., а и евентуално помощ от някой, който е минал по този път. В нета има видео само за Фани 65 и в самото видео има пропуски за това как точно стават някои работи.
    Ето и снимки от 5,20 метра. Проблем ми е мерника, малко широк идва за мушката, но се ядва. Учудващ е добрият резултат на експандера, който и влиза най-трудно в цевта. Най-добре си пасват лекото JSB. Симплито прави огромни дупки, а мишената е синя и от картон, заради него, но пак се престарава, а си мислех че ще прави по-отсечени дупки.

Прикачени Файлове:

soundmax харесва това.
  12. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    За разглобяване на Фани80 ти трябва комплект отвертки (права и Филипс) и малка часовникарска права отвертка или шило за малките зегерки които са в изобилие. Може би и метрични шестограмни ключета но за тях не съм сигурен. Не ти трябват никакви специални инструменти само внимание, последователност и няколко часа. Осигури си пространство с бордове или работи в кутия понеже има дребни детайли които може да загубиш като едни сачмички 2мм в мерника.

Колкото до широката мушка тя се регулира лесно при Фани80. Двете ламели на мушката се отварят/затварят с завъртане на оста зад тях. Завърта я с тънка отвертка/шесто грам в радикалните отвори.
    Дай ми емейл на лични и ще ти пратя разни ръководства за модела където са показани настройките.

Licho харесва това.
  13. Наскоoo

Наскоoo Потребител

Публикации:
    46
    от:
    София
    Ключета, отвертки имам всякакви, шило нямам, но използвах закривена пинсета. Това как се махат зегерките не ми е много ясно, т. е. да ли е правилно каквото им мисля :). Това за сачмата го гледах. За мушката ще пробвам... Ако успея да сменя маншета ще е голяма работа този пистолет, много съм доволен, стреля чудесно (за моите предпочитания).

Licho харесва това.
  14. njatanasow

Публикации:
    1,887
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Колега какъв маншет те гони.Пистолета има сигмент!

15. bleu81

Публикации:
    534
    от:
    София
    Буталото няма маншет а сегмент който вероятно не е за смяна понеже има огромен ресурс. Единствената причина за отваряне е смяната на буфера на буталото който с времето старее и се натрошава и пружината която омеква с времето понеже стои под доста голем пред-натег. Ако си сменил конусния уплътнител и долния буфер и пистолета стреля с нормална скорост няма нужда да отваряш. Замери скоростите и пиши.
    Има тема за тия пистолети пиши в нея.
    Поздрави

16. njatanasow

Публикации:
    1,887
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Брей какъв специалист си станал само. ;)

17. Наскоoo

Наскоoo Потребител

Публикации:
    46
    от:
    София
    Е това същото де...
    През дупчицата на уплътнението се вижда, че е оригиналното жълто, няма как да го видя цялото, това което се вижда изглежда добре, но...

18. bleu81

Публикации:
    534
    от:
    София
    Ако искаш консултация за нещо си запиши час ;) и на лични, че тука ми трият постовете.
    Поздрави

19. njatanasow

Публикации:
    1,887
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Колега сегмента няма как да го видиш....ама за по сигурно питай blue81!

anibis, hristoss and pavloff like this.
  20. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    933
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Хайде отговори си сам!Защо?

anibis, Sen, astra and 2 others like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена