ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

bor1968

Потребител
Re: ХS-BAM 40

@ luft9waffe
докато се усетя,че субмагнумите са достатъчни и далеч по-ефективни от тая дълга и неудобна сопа

+1
Дори и на далечните дистанции.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: ХS-BAM 40

bor1968 написа:
@ luft9waffe
докато се усетя,че субмагнумите са достатъчни и далеч по-ефективни от тая дълга и неудобна сопа

+1
Дори и на далечните дистанции.
10-12 остатъчни джаула,пратени дето требе,пълнят тавата.пружинките над 25Jдулни мн трудно дават необходимата точност
 

juliganchovski

Потребител
Re: ХS-BAM 40

cdman написа:
Като гледам цената от 309лв много се замислям - единственото което ме притеснява е все пак е пружинна пушка , та въпрос към имащите пушката - струва ли си да си я купя ей така за кефа да имам пружинка от тоя клас ? И по важното в кой калибър , предполагам че тези в Сотис ще бъдат 5.5мм , каква е началната скорост в този калибър ?

Светльо, Мечо Пух казва "колкото повече толкова повече" :). 309 БГН не са кой знае каква сума. Аз също си точа зъбите за една, но 4,5. На последък отново се влюбих в този калибър. А точната ППП е голям кеф - Вервай ми, но ти си имаш едно чехкинче, така че да не те навивам.
 

Termina4

Потребител
Re: ХS-BAM 40

Да попитам собствениците на Бам 40 след разглобяването на пушката за почистване-имате ли подложки от шайби в долния край на пружината
 
A

Anonymous

Гост
Re: ХS-BAM 40

Не.
БАМ 40 по принцип е най-благодатната за разглобяване пушка - не са необходими нито стенд ,нито специални инструменти. Шайбите в долния край на пружината по-скоро говорят за това , че същата не е оргинална - най-вероятно по-къса.
След като моята оргинална пружина се счупи , сложих такава от Хатсан , като резнах 6 витки и подложих шайба откъм рязяния край , за да не надрасква водача.
 

bor1968

Потребител
Re: ХS-BAM 40

...,,БАМ 40 по принцип е най-благодатната за разглобяване пушка - не са необходими нито стенд ,нито специални инструменти."...
Напълно съгласен. Това е най-лесната за разглобяване пушка.

Водача на пушката е метален и задния му край завършва с уширение, в което упира пружината и играеролята на шайба. Допълнителна шайба, както е казал колегата - няма.
 

Termina4

Потребител
Re: ХS-BAM 40

Аз попитах защото при разглобяването на AirArms Prosport (устройството е еднакво с TX200 следователно и с БаМ 40) пружината ми е стандартния размер но са и сложили и 4 шайби което дава 0ще 1 см + утежнителя и той 1 см в момента нямам хроно но ми се струва че дава поне с 20 метра повече от предвидените
За разглобяването наистина е детска играчка
P.S. След около месец ще поръчвам оригинални пружини за АА и да попитам ако някой от колегите иска за своята Бам 40 да пише на лична цените доколкото успях да намеря в сайтовете са от порядъка 15-20 паунда
 

bor1968

Потребител
Re: ХS-BAM 40

Аз като счупих оригиналната пружина сложих такава от Диана. В задния край както съм написал няма шайба, но аз сложих една, защото тази на водача при въртенето на пружината се износва и прави леко каналче.
Иначе не е зле оригинална пружина, но тези 20 паунда нещо не ми се връзват :-[. Мисля, че дианските също са качествени и спокойно могат да се използват. Само дето трябва да се скъсяват малко.
 

bor1968

Потребител
Re: ХS-BAM 40

Пускам ново мнение, а не допълвам старото, защото мисля, че това което ще напиша е важно и е желателно да е отделно.

ПП- Преди малко сменихме пружината на Дидо от Монтанската група. Сложих пружина от Диана 350, като като при скъсяването не мерих дължината, а броя витки. Оставих я на 28 витки /както е оригиналната/. Стъпката на Дианската е по-голяма и пружината излезе с 4 см по-дълга. Монтирахме я така и не се усеща разлика в точноста, отката и усилието при зареждане. Затова пък скороста се вдигна с 20 м/с. С промагнум му даде 224,6 м/с. С оригиналната пружина /мерено след закупуването на пушката/ му даваше около 200 м/с.
Тъй че моя съвет е ако слагате на пушката пружина от Диана, при рязането и да не мерите дължината, а да я оставяте с около 4 см. по-дълга /или 28 бр. витки- колкото е оригиналната/. Скороста се вдига, без да се наблюдават нежелателни странични ефекти.
Аз на моята пушка, като и смених пружината с на Диана 48 първоначално я отрязах също според витките/стана с 5 см по-дълга/ и даде около 230 м/с /с оригиналната даваше 220м/с. Стрелях около 100 бр. чашки и после реших да я резна още и да я оставя на дължина колкото оригиналната. Скороста ми падна на 210 м/с.
 

Termina4

Потребител
Re: ХS-BAM 40

  Пострелях малко с AirArms Пружинката и съм много доволен от положениe седнал правя 1см група на 25 метра (Бараkуда, ФТТ и JSB се държат добре но иска малко време за да видя кои са най-подходящи)  Пиша тук в тази тема защото вътрешното устройство е същото(размер) като на BaM40 и не ми се пуска нова тема само за АА пружинка
Имам въпрос към вас колеги горе доло колко истрела се искат за да олегне пружината и почне да дава маХ резултати(говоря за платото силата не ме интересува) и друг въпрос разглобява се за 2 мин и е много лесно трябва ли след всяка стрелба да разглобявам и почиствам ( с пушката са ми пратили някакво масло което мирише на плдове+ванилия)
  Благодаря за съветите предварително
 
A

Anonymous

Гост
Re: ХS-BAM 40

Иване, първо честито за пушката- невероятно красива е!
Ще споделя от моя опит ППП свързан с това за което питаш. Пушката уляга и се "разработва" приблизително след 500 изстрела, но можеш да ги броиш според мен между 500 и 1000. Зависи от самата пушка. Надявам се при АА да е на 500 изстрела. Това, че се разглобява бързо и лесно не е причина да я почистваш толкова често. При всяко почистване с пълно разглобяване пак има един период на адаптация на оръжието, което се изразява в 20-тина изстрела докато напълно изчезне и минималния дизел, който е неизбежен дори и при внимателно боравене със смазката. Всъщност си наясно предполагам, че смазка не бива да попада изобщо в буталната група. Единствено можеш да смажеш тънко пружината с графитна грес или да я напръскаш със спрей за вериги. При втория начин изчакай добре да се изпари разтворителя , че иначе последствията са :crazy: И двата метода подобряват работата на пружината и снижават шума при изстрел.
 
A

Anonymous

Гост
Re: ХS-BAM 40

Termina4 написа:
Аз попитах защото при разглобяването на AirArms Prosport (устройството е еднакво с TX200 следователно и с БаМ 40) пружината ми е стандартния размер но са и сложили и 4 шайби което дава 0ще 1 см + утежнителя и той 1 см в момента нямам хроно но ми се струва че дава поне с 20 метра повече от предвидените

Като дойдеш в София, може да й премерим скоростта. Предвид на това, че е доставена от Англия, би трябвало да е 16 джаула, което значи около 235-240 м/с с JSB Exact 4.5.
 

harry_cool

Потребител
Re: ХS-BAM 40

Честито за пушката, отличен избор. Чакам с нетърпение да я хвана в ръце и да пусна няколко съчми с нея. 16 джаула ли е съкровището?
 
A

Anonymous

Гост
Re: ХS-BAM 40

Може би в заглавието на темата трябва да се добавят AA TX200 и AA Pro Sport, предвид на това, че става въпрос за пушки, по същество идентични като устройство с Б40.
 

bor1968

Потребител
Re: ХS-BAM 40

milen.m написа:
Може би в заглавието на темата трябва да се добавят AA TX200 и AA Pro Sport, предвид на това, че става въпрос за пушки, по същество идентични като устройство с Б40.
Наистина е така AA TX200 е оригинала, Б-40 и е абсолютно китайско копие, а AA Pro Sport и е разновидност, като единствената разлика, която откривам е че лоста за зареждане е по назад и е скрит в долната част на приклада. Така, че разликите са нищожни и само козметични. Може би има и разлика в качеството на изработка, макар, че в нашата група има 3 бр Б-40 и мнението ни е че това е най-добрата ПП пушка от всички, които са минавали през ръцете ни, а те никак не са малко. Поне съотношението цена-качество е много добро.
Така, че като автор на темата нямам нищо против да се впише в заглавието и името на оригинала, както и AA Pro Sport. Само дето това трябва да го извърши някой модератор.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: ХS-BAM 40

bor1968 написа:
Така, че като автор на темата нямам нищо против да се впише в заглавието и името на оригинала, както и AA Pro Sport. Само дето това трябва да го извърши някой модератор.

Като автор на темата заглавието можеш да си го промениш и сам. "Промени" в първия си пост, сменяш заглавието и после "запази".
 
A

Anonymous

Гост
От доста време ми се беше прищяло да си имам и читава пружинка.
Та ....току що се сдобих и аз с Б40 - 1бр . :crazy:

Да питам_трябва ли да я разглобявам преди да стрелям с нея?
Ако да - Почистване с Балистол ок ли е ?
 

bor1968

Потребител
Честито. Отличен избор.
Според мен трябва задължително да я разглобиш. До сега на тези, които съм разглобявал, цилиндъра е идеално гладък но в него има петна-ръжда/повърхностна/. Явно китайците пестят смазка ???. Трябва да ги премахнеш с много фина /водна/ шкуртка, може и с някаква паста за полиране и парцал. Можеш да и минеш ,,червата" с каквато искаш смазка, но после е желателно с един парцал да тръкнеш навсякъде до почти сухо. В противен случай ще дизели.
Напред в темата съм дал схемата за разглобяване, а и това е най-лесната за разглобяване пушка, която ми е попадала. Нужни са ти шестограми и отверка. Не ти е нужен дори станок, защото пружината влиза почти без усилие.
Успех.

ПП- на първа страница в темата има една мацка, дето ти е откраднала пушката и се е снимала с нея ;). Точно над нея има линк. Като кликнеш на него ще ти излезе схемата за разглобяване.
:cheers:
 
Нагоре