ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

A

Anonymous

Гост
В сотис има резервни части за B40, но в сряда пружината и маншета още нямаха цени. Уплътнението на цевта е 5 лв. Но са пристигнали 100%. А да и немога да не го напиша "промоцията" 309лв. важала само за онлайн поръчки, бях в магазина на етикета на пушката пише 309лв., но те неможели да ми я продадат на тази цена, искаха ми 415лв, "евентуално" можели да ми направят 10% отстъпка. Освен това някой беше писал по-горе, че от сотис я е получил с болтове със следи от отверки - две гледах в магазина и двете са така, освен това продавача ми демонстрира с празна пушка как "гърми" и така. В кутиите нямаха упътвания и двете пушки. След всичко това се изнервих максимално и си я поръчах от МСА, получих перфектно запечатана пушка с упътване и липса на дори грам следа от отверки и интервенции. Да и на моята в цилиндъра имаше наченки на ръждичка, въпреки че беше почти идеално полиран и нямаше много смазка за чистене като цяло.
Иначе перфектна пушка - вече почнах дори и да уцелвам. :yahoo:
 

poacher

Потребител
Ами честито!
Сега остава да започнеш отново да се появяваш на сбирките ;)
 

harry_cool

Потребител
Честито, пушката е перфектна, а с малко доработки тук-там става невероятно приятна за стрелба пуцалка.
 

The_Incredible

Потребител
Привет на всички! Искам да споделя с вас днешната визита в СОТИС в търсене на БАМ 40. Та по темата... влизам аз и очите ми остават на рафта, където бе изложено въпросното оръжие! След около 10 мин. престой в магазина ми се обръща "нужното" внимание с въпроса " Искате ли нещо" ( на дневен ред бяха обсъждани въпросите свързани с въпросното минало гласуване... които явно бяха по важни!) Та бе ми предоставено въпросното оръжие в ръцете със следващия въпрос "За кво ти е тая я пушка, за нея ти тря оптика и ... 500лв фарчат...?" При което вече бях готов да излезна.... тия наши търговци са под всякаква критика! Попитах каква е цената? "Продавачите" взеха да си прехвърлят топката.... с думите " МИиииИИиииИИии момент да видим цената в интернет"! От там последва моя коментар че въпросната посочена цена е 309лв... след което отговора бе ами значи за толкова ще ви я продадем! Докато траеше въпросния разговор разгледах пушката... направи ми впечатление че на въпросното оръжие приклада с по-тъмно кафеникав отенак, болтовете по ложата бяха под всякаква критика доста бяха превъртали кръстатата отвертка! А приклада в предната му част имах чувството че беше млатен с чук (един такав назъбен...) Питах дали имат други бройки казаха ми че имат. Сега остава дилемата за мен (като кандидат бъдещ собственик) Сотис, където можеш да си избереш(ако има избор де) или МСА където тия праштат по куриер и се надяваш да е читав екземпяр?(за справка проверих в магазина казаха че имали на склад и я пращали с куриер) Моля помогнете в избора! И искам да попитам колегите които са получавали пратка от МСА, имали обция отвори и провери? Благодаря предварително!
 
A

Anonymous

Гост
The_Incredible написа:
Привет на всички! Искам да споделя с вас днешната визита в СОТИС в търсене на БАМ 40. Та по темата... влизам аз и очите ми остават на рафта, където бе изложено въпросното оръжие! След около 10 мин. престой в магазина ми се обръща "нужното" внимание с въпроса " Искате ли нещо" ( на дневен ред бяха обсъждани въпросите свързани с въпросното минало гласуване... които явно бяха по важни!) Та бе ми предоставено въпросното оръжие в ръцете със следващия въпрос "За кво ти е тая я пушка, за нея ти тря оптика и ... 500лв фарчат...?" При което вече бях готов да излезна.... тия наши търговци са под всякаква критика! Попитах каква е цената? "Продавачите" взеха да си прехвърлят топката.... с думите " МИиииИИиииИИии момент да видим цената в интернет"! От там последва моя коментар че въпросната посочена цена е 309лв... след което отговора бе ами значи за толкова ще ви я продадем! Докато траеше въпросния разговор разгледах пушката... направи ми впечатление че на въпросното оръжие приклада с по-тъмно кафеникав отенак, болтовете по ложата бяха под всякаква критика доста бяха превъртали кръстатата отвертка! А приклада в предната му част имах чувството че беше млатен с чук (един такав назъбен...) Питах дали имат други бройки казаха ми че имат. Сега остава дилемата за мен (като кандидат бъдещ собственик) Сотис, където можеш да си избереш(ако има избор де) или МСА където тия праштат по куриер и се надяваш да е читав екземпяр?(за справка проверих в магазина казаха че имали на склад и я пращали с куриер) Моля помогнете в избора! И искам да попитам колегите които са получавали пратка от МСА, имали обция отвори и провери? Благодаря предварително!

И двете пушки които имат в магазина на сотис са така, превъртали болтове и наранени приклади. Да и с двете е гърмяно празни и нямат упътвания. Иначе и на лични ти писах от МСА я получих перфектна, без грам следа където и да е. Сори ама при спиди нямало опция отвори преди да платиш.
 

The_Incredible

Потребител
Леле не ми се мисли... А ти колега като си ги видял в Сотис пушките имат ли разлика прикладите и като цяло изработката сравнена с тази която си получил от МСА?
 

harry_cool

Потребител
А не се ли замисляте, че вносителят на всички китайки е един и партидата е една.
Защо когато Сотис нямат пушки и МСА нямат, а когато едните получат и другите веднага обявяват че имат налични? Партидата е една и пушките се разпределят по магазините.
 
A

Anonymous

Гост
harry_cool написа:
А не се ли замисляте, че вносителят на всички китайки е един и партидата е една.
Защо когато Сотис нямат пушки и МСА нямат, а когато едните получат и другите веднага обявяват че имат налични? Партидата е една и пушките се разпределят по магазините.

:) Напротив замисляме се, дори от едно място направо чух, че вносителя е само и единствено Сотис, а МСА са просто дистрибутори. Но факт е че от МСА получих много по читава на външен вид пушка от тия които бяха налични в магазина на Сотис. Пък в крайна сметка не ми дреме кой ги внася, интересува ме какво получавам и на каква цена, пък кой ще ми го продаде - боли ме ......
 

harry_cool

Потребител
При положение, че имаш възможност да огледаш пушката преди да я купиш е отлично, която е по-добра нея вземаш.
 

bor1968

Потребител
Ние също коментирахме, че вносителя е Сотис, а МСА са само търговци, но със сигурност и The_Incredible и TravelMate са прави.
Аз също съм се сблъсквал с арогантноста и бездарието в търговията на въпросните оръжейни пишман джамбази.
Нищо чудно господата от Сотис да са им останали 2бр. пушки от старата партида, които имат външни забележки и те да се опитат да пробутват тях, като казват, че с това разполагат :-X.
Аз още като видях поста на TravelMate написах едно запитване за резеврни части. Какви имат и на какви цени - за да си поръчам. Съобщението ми е прочетено от тях, но до ден днешен нямам отговор. Вчера ходихме до един местен оръжеен търговец, който търгува с тях да поръчаме частите чрез него. Човека каза, че до петък ще са в Монтана. Да-да ама не :crazy: - като се обадил до Офиса в София - му казали, че части има, но цените ще ги определят най рано в петък :eek:. Толкова са печени, че 10 дена едни цени не могат да определят. :-X
 
A

Anonymous

Гост
bor1968 написа:
Ние също коментирахме, че вносителя е Сотис, а МСА са само търговци, но със сигурност и The_Incredible и TravelMate са прави.
Аз също съм се сблъсквал с арогантноста и бездарието в търговията на въпросните оръжейни пишман джамбази.
Нищо чудно господата от Сотис да са им останали 2бр. пушки от старата партида, които имат външни забележки и те да се опитат да пробутват тях, като казват, че с това разполагат :-X.
Аз още като видях поста на TravelMate написах едно запитване за резеврни части. Какви имат и на какви цени - за да си поръчам. Съобщението ми е прочетено от тях, но до ден днешен нямам отговор. Вчера ходихме до един местен оръжеен търговец, който търгува с тях да поръчаме частите чрез него. Човека каза, че до петък ще са в Монтана. Да-да ама не :crazy: - като се обадил до Офиса в София - му казали, че части има, но цените ще ги определят най рано в петък :eek:. Толкова са печени, че 10 дена едни цени не могат да определят. :-X

Докато бях в магазина на 03.06.2009, уплътнението на цевта ми го показа налично - 5лв., бях настоятелен и за другите работи и звънна по телефона в склада и от там му казаха че са получили маншети и пружини за Б40, но още няма цени "сега ги разопаковаме" и до петък (предния) ще има.
 

bor1968

Потребител
Да - да ама не и у нас.
Иначе е хубаво да хванеш в ръка и да видиш това което искаш да купиш, но го има и варианта да ти показват една очукана пушка и да ги мързи да идат до склада да извадят друга, като ги помолиш. Или варианта, че знаят цените само на тези пушки дето са на рафта е направо безуме.
Представете си че държа да ида от Монтана до София - точно за да си подбера пушка от вносителя. На принципа - ,,око да види, ръка да пипне". И тия пишман търговци да ме гледат като извънземен и да ми сервират горните фрази :-X. Дори и от София някой да е отишъл със същото намерение, а тия да се еб.ват пак си е загуба на време и нерви :mad:.
Нашитне търговци не трябва да се чудят защо предпочитаме да пазаруваме от чужбина онлайн :yes:.


ПП- Тия сигурно са гледали филма ,,В петък няма проблеми" Сръбски с Лепа Брена. В този филм един обещаваше заплати в петък и като хората отиваха да им платят тоя чвор викаше ,,не тоя петък, а идния". Следващия петък нещата се повтаряха и петъците се редяха един след друг :(.
Та нещата са доста изтъркани и се повтарят, но защо тия ни мислят за чак такива шарани??? ???
 

harry_cool

Потребител
Във вторник звъннах в Сотис, за да поръчам резервни комплекти за В40, но според тях частите са на митницата и ще са налични в началото на следващата седмица.
 

bor1968

Потребител
Няма лошо да са на митницата. Лошото е че явно и те са се оплели и дават различни отговори. Веднъж са в склада ама не е определена цена, друг път са на митницата, а на мен дори не ми отговориха на запитването. Че кой съм аз та да ми отговарят - някакъв екземпляр, който е купил няколко пушки от тях, а сега е нахален та пита и за части :(.
Точно така се печелят клиенти. На това му се казва - хубава работа ама ................
 
A

Anonymous

Гост
...в сотис вече имат пружини + уплътнения в наличност.
Не запомних кое, колко беше, но цял комплект пружинка+уплътнение за цев+маншет = 28лв.

УРА!
 

bor1968

Потребител
Днес направих някои тестове с Б-40. Дойдоха резервните части и аз реших да проверя как стоят нещата когато пушката е с оригиналната пружина и с такава от Диана. За съжаление не бях заредил батериите за да измеря скорости, но го направих след като се прибрах. Стрелях с чашки прохънтър на дистанция около 30 метра. Групата с оригиналната пружина определено бе по-добра. Скороста макар и незнаъчително бе в полза на оригиналната пружина.Без шайба зад пружината ми даде 228 м/с. След като сложих шайба измерих 223 и 225 м/с. Интересно явление, но ще си оставя шайбата, защото без нея се наранява шайбата на водача.
Отката /субективно/ като че намаля, но и тук разликата е незначителна.
Извода е че Дианските пружини са добри, но с оригиналната пружина пушката се справя по-добре. Надявам се че като поулегне ще се подобрят още повече нещата ^-^. Всдичко това си обяснявам с факта, че пружината от Диана има малко по-голям диаметър и при вкарване в буталото влиза малко плътно и опира в сените му, което при изстрел най вероятно се отразява негативно.
 
A

Anonymous

Гост
Помощ проблем голем. :sos: Та снощи разглобявам б40-ката с идеята днес да я смажа и полирам цилиндъра. Днес на обяд почвам да полирам, водни шкурки 1500 и после 2000, дотук всичко добре цилиндъра стана огледало. Почистх пушката, смазах я с gamo oil, само това намерих по магазините и минах пружината с молибденова грес. Сглобих я, не останаха части и се почнаха проблемите: веднъж стреля, но адски слабо виждам чашката как излита, друг път зареждам натискам спусъка и .... направо се усеща как буталото неможе да изтика въздуха т.е. изтиква го много бавно и чашката си остава в цевта. Разглобих я на ново, пружина - здрава, уплътнения и маншет - здрави. Сглобих я пак, нов проблем, като монтирам приклада, немога да я заредя, като че ли 1-2мм не ми достигат. Ако махна приклада и я държа за края и за оптиката я заареждам, но след изстрел (без приклад) резултата е от 5 опита 4 като това дето го описах горе (направо се усеща как буталото неможе да изтика въздуха) а 1 от 20 см продъни кутийка от про магнум двустранно и се заби в пръста (правя опитите на двора). Засега я от*бах за утре утрото е по мъдро, но все пак се надявам някой да помогне със съвети и идеи.
btw. след полиране на цилиндъра, едва вкарвам буталото в него, имам чувството че маншета се е раздул или цилиндъра се е свил. Изглежда като че ли пружината неможе да преодолее точно това и изкарва въздуха на пресекулки.
ПОмагайте :sos:
 

st_beer

Редовен Потребител
@TravelMate
Проблема е точно в това трудно вървене на буталото в цилиндъра. Почисти отново всички смазки от цилиндъра ,буталото и пружината.Отново със сухо памучни парцалчета почисти идеално цилиндъра да не би да е останало абразивна кашичка от шкурките. По същия начин почисти работния ръб на маншета. Не ползвай молибденова грес. Трябва буталото да тръгне да върви в цилиндъра плавно и леко (мазно).Моите пружини пушки когато ги имах ги смазвах с една смазка за перфоратори на "бош" копувах я от фирмените им магазини.Ето я нагледно:

Буталото,маншета,пружината както и цилиндъра от външна страна ги прекарвам с мазна ръка не прекалявам със смазката.
Смятам че ако направиш тия неща проблема с изстрела ще изчезне.
Относно зареждането (закопчаването на буталото) Тук много не зная дали мога да те посъветвам точно понеже не зная какъв и е спусъка на тая пушка. На снимката която слагам е спусък от Б 21:

Ако спусъка е такъв при сглобяването има една пластмасова шайба с отвор през която минава осичката при затваряне. Тази шайба натиска една пружинка която пък е важна за зареждането.Ако се измести тая пружинка която пластмасовата шайба натиска и спира да зарежда.
Това което пиша се отнася за бам 21 и проблем с който съм се сблъсквал. За целта си бях направил една осичка по къса за да не може да се размества при разглобяване тая пластмасовата шайба през която минава оста която затваря цялата пушка.
Нека все пак и колегите които притежават Бам 40 да те посъветват. Желая ти успех.
 

bor1968

Потребител
Защо си полирал цилиндъра? Да не би пушката ти да е от новата партида и цилиндрите нещо да не са в ред?
Иначе като разглобяваш след това е най-добре да не мажеш с нищо нито пружината и още по-малко цилиндъра. Ако някъде има ръждичка смазваш, търкаш и след това подсушаваш.
За зареждането проблема най-вероятно е следния: Двете болтчета, които захващат ложата за един алуминиев детайл в предния край на пушката нямат подложки /шаиба или зегерка/. Така при по-силно затягане част от болта минава и се подава под този алумниев детайл. При зареждане лоста за зареждане бие в болтчето и се зарежда трудно или въобще не зарежда.
При мен също беше така и докато разбера от къде е проблема се зареждаше трудно и с усилие. Подложих под главите на болтовете по една пружинна зегерка, болтовете вече не се подават и всичко е наред.
За последния проблем ще разгробиш пушката и ще хванеш цилиндъра. Запушваш отвора в предния край и вкарваш на ръка буталото. Ако не иска да влезе и има съпротивление всичко е ок. Може и с вкарано до край бутало да запушиш отвора и да оопиташ да извадиш на ръка буталото. Ако прави вакуум значи е добре.
Ако при маншета всичко е наред виж уплътнението между цевта и цилиндъра. Ако изпуска от там можеш да отвиеш черния детайл който е завит на резба като чело на цилиндъра да подложиш едно о-пръстенче и пак да завиеш, но без да затягаш много. Така уплътнението ще се изтегли по напред и ще уплътнява по добре. Това е може би най вероятната причина за проблема ти. Ако при полирането е отвивано челото на цилиндъра и после е затегнато малко повече от колкото е било - няма да уплътнява добре, от там ще изпуска въздух.
 

harry_cool

Потребител
TravelMate написа:
и се почнаха проблемите: веднъж стреля, но адски слабо виждам чашката как излита, друг път зареждам натискам спусъка и .... направо се усеща как буталото неможе да изтика въздуха т.е. изтиква го много бавно и чашката си остава в цевта.

Колега, имах абсолютно същият проблем с първата ми Б40 на първата стрелба с нея. Това, което ще кажа ще прозвучи направо еретично за почти всички тук, но е проверено опитно. Проблемът е в прекалено полираният цилиндър. Когато цилиндърът не е перфектно полиран има много малки грапавини, където се задържа смазка, която осигурява плавното и безпроблемно движение на буталото в цилиндъра, но без да предизвиква дизел. И аз като теб полирах цилиндъра до огледало и пушката отказа да стреля, просто не можеше пружината да изтика буталото и въздухът излизаше много бавно след "изстрел".
Още на поляната разглобих пушката да видя къде е проблема, като извадих буталото с цилиндъра видях, че буталото се движи ужасно трудно в цилиндъра, т.е цилиндърът е твърде гладък и сух, а тогава маншета уплътнява зверски и пружината не може да преодолее триенето. Проблемът се лекува с една капка балистол или някаква друга смазка. Вкарваш буталото плътно до дъното на цилиндъра и капваш една капка смазка между тях, след това започваш да мърдаш буталото нагоре-надолу, за да се разнесе смазката. Сглобяваш и си пуцаш на воля. Ще имаш много лек дизел 10-ина изсрела и всичко ще е ОК.
 
Нагоре