Хронографи и софтуер за тях.

DANNY

Редовен Потребител
Пригодено осветление за тъмни или слабо советени помещения ;)

user2924_pic8074_1275845318.jpg


user2924_pic8076_1275845318.jpg


user2924_pic8079_1275845318.jpg


user2924_pic8078_1275845318.jpg


user2924_pic8077_1275845318.jpg


user2924_pic8073_1275845318.jpg


user2924_pic8072_1275845318.jpg
 

big_dragon

Редовен Потребител
Външно Ф25мм., вътрешно Ф16мм. Закрепването става перфекто щрез нахлузване, като предварително сте си направили необходимият диаметър на цевта с помощта на тиксо, или изолир-банд . Стига да не ти пречи мушката.

При мен се навива на мястото на надулника, но това те ограничава при промяна на оръжието.
 

jimmy_mln

Потребител
"PVC тръба за топла вода с разпробити 3мм отвори за датчиците. Да не е прекалено дебела, 3/4" най-много"

Има ли значение на какво растояние ще са двете двойки отвори една от друга?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега щом си го показал това осветление значи си го пробвал и работи :)Кажи от къде мога да си го купя.
Ако не е тайна разбира се :)
 

DANNY

Редовен Потребител
Свето диодни лампи за палатка.
Има ги в повечето нагазини за 1лв.
При нас в София ги има и в "Джъмбо"
Както и по китайските пазари.

Даже ги има и в по-специализираните магазини за осветителни тела като "Габровски"
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Има значение и то голямо.
Трябва да са на разстояние точно на 50 или 100 мм една от друга двойките отвори за датчиците.
Това рязстояни се мери между центрите на отворите за датчиците.
Така мисля аз или поне към това се стремих когато ги правих.
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
по принцип трябва да са 100мм
едната програма има опция за разстоянието а другата мисля че няма при нея е 100
така че прави ги на 100мм и ще работи и с двете без проблем
 

jimmy_mln

Потребител
Благодаря за отговора колеги. Тази седмица като намеря време ще отида да напазаря частите и ще го направя, любопитен съм и ще пробвам :crazy: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Разстоянието между датчиците (отворите) е най-важният фактор за точността на хронографа. Електрониката практически не може да сбърка. Може да се повреди, но изправна електронна част не внася грешка в измерването (всъщност внася, но пренебрежимо малка - десета, стотна или по-малко от процента).
Но ако пробиете отворите на 49 или на 51мм вместо на предвидените 50, ще имате 2% грешка.
Важи не само за самоделните. Ако по някаква причина се промени геометрията на един рогат хронограф, било то от някакво изкривяване или непълно разтваряне, забравете за точност. Грешка може да предизвика и измерване при изкуствено осветление, ако ползвате единичен близкоразположен източник на светлина.
 

jimmy_mln

Потребител
jimmy_mln написа:
Благодаря за отговора колеги. Тази седмица като намеря време ще отида да напазаря частите и ще го направя, любопитен съм и ще пробвам :crazy: :cheers:
За съжаление не успях да открия нужните елементи за хронографа в Пазаржик. Ще помоля някой колега, който е запознат с конкретните части, да ми помогне за поръчката им от comet.bg или някой друг онлайн магазин.
 

jimmy_mln

Потребител
Нормално е да доставят навсякъда в страната с куриер. Сайта на Комет е направен е за хора които са много на ти с електротехниката а има и огромен избор, моите познания в обаста не са достатъчни за да се справя сам с избора на необходимите елементи.
 
A

Anonymous

Гост
Влизаш в сайта. Регистрираш се http://www.comet.bg/shop/register.html и се логваш.
Предполагам, че си срещнал трудности с намирането на фототранзисторите и светодиодите. Другите елементи са най-обикновени и би трябвало да ги има във всеки магазин за електронни компоненти.
Отиваш на търсене http://www.comet.bg/shop/search.html и търсиш това:
фототранзистора - L-932P3C (подробна информация за елемента - http://www.comet.bg/shop/datasheet1.html?ID=25684 )
светодиода - L-934F3BT ( http://www.comet.bg/shop/datasheet1.html?ID=20907 )
Като намериш елемента, кликваш върху количката и посочваш исканото количество.
После се връщаш в търсенето, намираш следващия, добавяш го в количката, продължбаваш по менюто да потвърдиш поръчката и готово. След 2-3 дни е при теб.
 

jimmy_mln

Потребител
Благодаря, точно това за фототранзистора и светодиода ми трябваше
:cheers:
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
аз имам диодите и транзисторите в неделя мога да ти ги дам ако не ти е спешно
 
A

Anonymous

Гост
Последно кондензаторите обърнати ли са на картинката или са си както трябва ??? :)
 

big_dragon

Редовен Потребител
big_dragon написа:
big_dragon написа:
На подробната картинка на Dejmos ми се струва че е обърнат поляритета на транзисторите.

Dejmos написа:
Не смятам, че са обърнати.
Колеги,
Dejmos е прав.

Проблем е ако са обърнати: Схемата работи, но в някакъв капризен за настройка ключов режим. току що го проверих.

Ако питаш мене, Повтарям:Dejmos е прав. На неговата схема всичко е вярно.
 
Нагоре