ХФТ Тренировка 09.04.2011.г. гр. Велико Търново

Andy Iron

Потребител
Браво на стрелците! :bravo:
В днешния вятър не знам каква корекция сте правили.
А щом на тренировка раздавате грамоти, какви ли награди ще предвидите, ако организирате едно състезание? ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ето класирането и резултатите:

Диян Панайотов - dp1962bg - CZ200 S Hunter .177 + Leapers 3-9x40 JSB Heavy - 16J - 74т

Огнян Иванов - СаМуРаи - Hatsan AT44 .22 + Leupold 4-12x40 MK IV JSB Heavy - 43J - 66т

Пламен Иванов - Архитекта - GAMO CFX Royal .22 + Bushnell 3-9x32 AO Gamo ProHunter - ППП - 59т

Любомир Здравков - bernhard - Cometa 400 Premier .22+ Tasco 3-9x32 RWS Superfield - ППП - 57т

Джихан Руфат - djako - GAMO CFX .22 + Tasco 4-12x50 HN Baracuda - ППП - 55т

Слави Станчев - shstanchev - Hatsan AT-44 .177 + Leapers SWAT 8-32x56 JSB - 16J - 53т

Павлин Павлов - pavloff - Hämmerli AR 20 FT .177 + Leapers 4x32 JSB - 16J - 50т

Евгени Райков - didarai - Norica Marvic Gold .177 + leapers 3-9x40 AO HN Baracuda - ППП - 43т

Сабин Стефанов - Milo_Haze - Hatsan 135 .22 + Gamo 6х40 Gamo Hunter - ППП - 25т Само в 1[sup]-ви[/sup] кръг

Христо Цветанов - hristo - BAM 40 .22 + Tasco 4-32x50 RWS Superfield - ППП - 25т Само в 2[sup]-ри[/sup] кръг

Христо Христов 14г. - Hristosko - Hatsan AT-44 .177 + Leapers 8-32x56 JSB - 16J - 24т Само в 2[sup]-ри[/sup] кръг
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Andy Iron написа:
А щом на тренировка раздавате грамоти
Е, хубава работа - само грамоти :no:. Я хубаво виж на същите две снимки какво има на съдийската масичка - едно голямо пластмасово дето се търкаля и едно по-малко плоско, дето хич не се търкаля :yahoo: !

Поздравления за Вальо :cheers: - амбициозно и интригуващо аранжирано ХФТ трасе и здрава съдийска ръка по време на състезанието :bravo: !
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Беше супер ... въпреки вятъра и кравите ;)
Благодаря за жеста :exclaim:

Благодарности на Организатора и на всички колеги уважили мероприятието :cheers:
Живи и здрави :exclaim:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Поздравелиние към Вальо за организацията.
Поздравление и за Дидо за добрата стрелба.
Силен вятър наистина и когато свърши стрелбата, вятър утихна.
Хубав ден с приятели и съмишленици.
:cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Като гледам резултатите, бая жУвотни са избягали ;)
Поздравления за резултатите в този ветрилник.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
За този ветрилник дето беше резултатите са много добре. Ще видим и утре при вас колко животни ще избягат, ако е такъв ветрилник ;)

Пък най-добре ще се видим всички след седем дена във Варна :yahoo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българската академия на науките промени на код „оранжев” силата на вятъра в областите Плевен, Велико Търново и Русе, съобщи "Фокус".
В трите области силата на вятъра достигна до 40 метра в секунда.
40 m/s са 144 km/h :eek:
За утре го дават да е по-добре.

Балгодарности на всички за доброто изкарване, и на всички които уважиха мероприятието !!! Беше нещо което дълго ще си спомням.
 

didarai

Редовен Потребител
В първия кръг,вятъра беше от силен до ураганен,на мощни пориви по цялото трасе.94 кг съм ,а един от повеите който ми беше в гръб ме накара да направя крачка напред за да не падна.При стрелба прав(или без упора) такъв повей местеше пушката все едно някой до теб я бутнал с ръка и мишената изчезваше от оптиката.Изстрелите се отказваха по няколко пъти.В такова време имаше далечни мишени при които целта беше 1-та точка и не всеки път беше достижима.Отделно повечето мишени по трасето бяха с голяма денивелация.Имаше един плъх на малка дистанция(на 9 ли 7 ли метра беше ??? ,а 2-3 надолу) които не падаше и не падаше и след извън съзтезателни изстрели дори .Всичко това беше добре дошло за мен,щото смъкна резултатите на колегите почти до моето ниво ;) .Втория кръг обаче вятъра започна да се успокоява и по средата на трасето изчезна напълно и добрите стрелци дръпнаха напред , а аз повторих моите "добри" резултати които от вятър не се влияят :'( .
Поздрави за доброто представяне на колегите и за организацията на Вальо. :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
Добро състезание се получи, въпреки вятъра. Оспорвано! Като гледам класирането, от 3-о до 7-о място сме се събрали в 9 т разлика.
Да се надяваме, че вчерашното мероприятие ви е подготвило добре и ще заемете призовите места на състезанието във Варна. За стимул може би е необходимо наградата за 1-во място отново да е нетъркалящо се шише с кехлибарена течност вътре. Но този път от 3-и литра. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво колеги за резултатите, супер сте в този вятър :cheers: ама във Варна няма да ви е лесно надъхал съм се ;) ;) ;) че и другите яко тренират :rambo: поне ще бъде оспорвано и интересно и много забавно. Поздрави :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Искам да благодаря на всички колеги от Великотърновската група, от група Ловеч-Троян и гостите от София уважили мероприятието. На "Мускетарите" за бързото разгръщане и прибиране на трасето, за самоотвержената им борба с кравите ;) Радвам се че ви е харесало и сте доволни :cheers:. Това ме мотивира да аранжирам нови ХФТ И ФТ трасета и да се забавляваме заедно :rambo:.

Пацо разбр, че положението "легнал" е доста полезно за повишаване на резултатите ;) , а как го ненавиждаше ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Вальо, понеже на състезанието реално си упражнявахме и окомерните далекомери - ще бъде много полезно /когато имаш време, разбира се/ да постнеш дистанциите до мишените по номера :yes:.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
1.Мишена - 30м. - 40мм. inkline - (-5[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
2.-------- - 11м. - 15мм.------ - (-10[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
3.-------- - 15м. - 25мм.------ - (-1[sup]o[/sup]) плейта на корен(пън) от дърво свободна позиция
4.-------- - 31м. - 40мм.------ - (-3[sup]o[/sup]) плейта на корен(пън) от дърво свободна позиция
5.-------- - 8м. - 15мм.------ - (-40[sup]o[/sup]) легнал (трябваше да е на 7м, но обойната зона почти не се виждаше заради острия ъгъл.
6.-------- - 14м. - 25мм.------ - (-30[sup]o[/sup]) легнал
7.-------- - 17м. - 25мм.------ - (-30[sup]o[/sup]) от коляно
8.-------- - 12м. - 15мм.------ - (-15[sup]o[/sup]) от коляно
9.-------- - 9м. - 25мм.------ - (+5[sup]o[/sup]) прав
10.------- - 15м. - 40мм. ------ - (+10[sup]o[/sup]) прав
11.------- - 20м. - 40мм. ------ - (-35[sup]o[/sup])
12.------- - 11м. - 25мм. ------ - (-50[sup]o[/sup])
13.------- - 10м. - 25мм. ------ - (+50[sup]o[/sup])
14.------- - 15м. - 40мм. ------ - (+40[sup]o[/sup])
15.------- - 30м. - 40мм. ------ - (-25[sup]o[/sup])
16.------- - 20м. - 40мм. ------ - (-40[sup]o[/sup])
17.------- - 38м. - 40мм. ------ - (-15[sup]o[/sup]) плейта на дърво (което се клатеше от вятъра) свободна позиция
18.------- - 8м. - 25мм. ------- - (-45[sup]o[/sup]) плейта на дърво (което се клатеше от вятъра) свободна позиция
19.------- - 18м. - 40мм. ------- - (-20[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
20.------- - 23м. - 40мм. ------- - (-20[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
21.------- - 20м. - 25мм. -------- - (-20[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
22.------- - 35м. - 40мм. -------- - (-15[sup]o[/sup]) плейта на дърво свободна позиция
23.------- - 28м. - 40мм. -------- - (-15[sup]o[/sup])
24.------- - 41м. - 40мм. -------- - (-10[sup]o[/sup])

Ъглите са преценени на око от местоположението на плейта до нивото на мишената.

Неупоменатите позиции са от поляната, гола земя без естествени подпори.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Вальо, дай малко опит, ъглите с какво ги измервахте ???

ПП Опсссс, извинете, сега прочетох поста ти до края.....
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
И аз искам да из кажа благодарност на Вальо, че се ангажира и направи това интересно трасе с гарги, зайци и крави. Не мога да дам оценка за нивото на сложност на трасето, но метеорологичните условия го категоризираха сами. Получиха се доста добри според мен резултати като сбор точки на участниците, което говори че момчетата, които учавстваха са доста добри практически стрелци. Единственият, който загуби от това, че не учавства е Вальо инче сега той щеше да пие наградния фонд. Между другото днес при идентичен вятър опитах какво се получава на 42м. На моменти чашката отиваше на 3.5 дота в страни. Благодаря и аз на всички участници за приятното изживяване.
 
Нагоре