"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

lynx

Редовен Потребител
Хамстерче ;)
95f20f492315b2ab2f8e49c002729a4b.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Ето един хамстер на "средна възрас".
Много удобен и добре сложен ;)

...добре ти седи на коляното!
P1050481.jpg




...добре ти седи в ръката!
P1050487.jpg



...абе, добре седи!
P1050480.jpg







Аз за хамстера си мисля!
А вие!?
:sex:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ето как се монтира хамстер на пушка. :D

227319_170937672964607_100001451267335_417285_2995_n.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Един семпъл и синпатичен Хамстер.
Но определено ще се върти.
Трябвало му е още един болт към спусковата скоба.
Аз поне така съм го направил.

279345926.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
akraba1 написа:
Един семпъл и синпатичен Хамстер.
Но определено ще се върти.
Трябвало му е още един болт към спусковата скоба.
Аз поне така съм го направил.

Екстра е. Даже по-добре да се върти. Може да се регулира. Ще се пробвам на БАМ-чето да спретна такъв.
 

DANNY

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Екстра е. Даже по-добре да се върти. Може да се регулира. Ще се пробвам на БАМ-чето да спретна такъв.

При ААса ако се завърти ще отхлаби приклада от пушката.
ААса се държи само на този болт на който е сложен Хамстера.
Просто е подменен оригиналния болт с друг.
Аз също в самото начали бях сложил само един болт но почна да се саморазхлабва от връткането.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
akraba1 написа:
Един семпъл и синпатичен Хамстер.
Но определено ще се върти.
Трябвало му е още един болт към спусковата скоба.
Аз поне така съм го направил.

Екстра е. Даже по-добре да се върти. Може да се регулира. Ще се пробвам на БАМ-чето да спретна такъв.
Самураи ако ще слагаш на Бама трябва да е твърдо фиксиран без да шава и малко, да те подсетя това е пружинка и има откат точността ще ти изчезне най-вероятно и ще се чудиш какво става (това е само предположение върху което да помислиш ;) ). Ама тоз Бам какво си изживя с преработки и проби не е истина вече ;) ;) ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То на каквато и пушка да е не трябва да шава. На мястото на болта слагам изработен такъв с вътрешна резба на главата и с 2-ри болта закрепвам към него . Нагаждам както ми е удобно и стягам. Това е. :cheers: Между другото на тоя БАМ няма избиване на цевта. Май ще се отказвам от проекта 4,5 ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
точността ще ти изчезне най-вероятно и ще се чудиш какво става (това е само предположение върху което да помислиш.
При теб предположение, при мен - потвърден факт :yes:. Откатните пружинки си искат класическата ФТ стрелба от лакът. Вярно е, че по снимките от международните състезания се виждат класни пружинки с хамстери, но ... при мен не се получи и то след няколкомесечни упорити тестове с хамстер при различен маниер на хвата. Категорично не :-\.
 

lynx

Редовен Потребител
От предоставен линк на Акраба1 ми допадна много тази идея за хамстер. :)
Вижда ми се сложно за изработка, но е наистина идейно.
Хамстера може да "порасне" до 13см.
 

Attachments

  • Hamster1.jpg
    Hamster1.jpg
    169.7 KB · Прегледи: 461
  • Hamster2.jpg
    Hamster2.jpg
    73.1 KB · Прегледи: 378

lynx

Редовен Потребител
Ето още една хитра идея за хамстер, предназначен за пушки с релса за аксесоари.
Предимствата са, че се монтира/демонтира за секунди, височината се регулира в огромен диапазон бързо и лесно.
Може за всяка отделна мишена да се наглася хамстера според позицията за стрелба.
Доста сложен ми се вижда за изработка, но идеята има потенциал.
 

Attachments

  • casdakneeriser1.jpg
    casdakneeriser1.jpg
    52.1 KB · Прегледи: 343
  • fxftextreme.jpg
    fxftextreme.jpg
    43.3 KB · Прегледи: 360

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
При стрелба по високо поставени мишени определено се получава недостиг от височина на хамстера. Тестово установих, че дори и при скромен ъгъл от 10-12 градуса ми трябват още 4см повдигане на пушката, за да ми е удобно както при хоризонтална стрелба. Затова се замислих за доработване на хамстера ми до бързо регулируем по височина по време на стрелба. Достигнах до два варианта:
Вариант 1:

Вариант 2 - на принципа на публикувания от Рачо хамстер в горния пост:

Каквото и да се прави по този въпрос най-важното е хамстерът да не загуби стабилност в основното си положение за стрелба/без да е повдигнат/. И при двата варианта за тази стабилност разчитам на двата конусовидни щифта отдолу, които сработват при прибиране на ръкохватката. Вторият вариант дава значително по-голяма амплитуда на повдигане. Докато първият предполага по-голяма стабилност както в отворено, така и в затворено положение. Другото му качество е, че допълнителните плъзгачи почти не променят сегашната му естетика, докато лостовете на втората версия определено ще присъстват във визията на комплекта ???.
 

DANNY

Редовен Потребител
Един сгъваем хамстер, който може да променя и фиксира много бързо своята височина.
Този тип хамстери се използват предимно от американците.
Подобен вариант е монтиран и на MAC-1 USFT пушка.
Разликата е в начина на фиксиране.
Според мен този е по-добър и надежден в сравнение с този на МАС-1.
Цената на този е $250
Предполагам, че тук в българия може да се направи за далеч по ниска цена.

d90cfc8c.jpg


6bba195d.jpg


Повече подробности могат да се видят тук:
http://rapidairweapons.com/knee%20riser.html
 

DANNY

Редовен Потребител
Част от португалските ни колеги този уикенд са посетили едно френско състезание.
https://plus.google.com/photos/103807100254784267239/albums/5880507215466645473
Направи ми впечатлени, че французите също се ориентират към големи ъгли на стрелба и използването на невероятни хамстери.








Има различни варианти но този регулируем хамстер ми хареса
в нормално положение


вдигнат


това е механизмът му


 

lynx

Редовен Потребител
Такааааааааа...... ^-^ :D
Навън настана стуууууууд и отново се захващаме с "Фийлд таргет-Пернишки тунинги" ;)
Отдавна се каня да си спретна някакъв механизъм за регулиране по височина на хамстера.
Това на клипа по-долу е една недовършена Бета версия на машинарията, която сътворих.
Все още не е в окончателно завършен вид, но идеята е ясна и най-вероятно ще върши работа.
Засега основен недостатък е теглото, което се надявам да вкарам в граници след някои корекции.
Заради мераците ми да е максимално здраво се престарах, като доста от детайлите направих от неръждавейка.
И може да се каже, че се пре*бах, повечето неща може да се направят от дурал и като здравина ще е същото.
Долната част от механизма може да се вкопае в хамстера, има и още вариянти но това ще го мисля по натам.
Ето го творението:

http://youtu.be/4fCfln3iGt8
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ей, с Панайот ме вкарахте в голям размисъл с тия хамстери ... Много добре е станал. :bravo:
 
Нагоре