"ХАМСТЕРИ" -изработка и закрепване

lynx

Редовен Потребител
При ФТ-то няма засега.
По-късно може да постна няколко снимки от Световното, да видиш какви високи хамстери са си направили хората :eek:
Имаше доста фрапиращи случаи, ама и там трасето е било "Троянско" с огромни ъгли.
Разбрах, че е имало доста мишени с над 30 градуса наклон и стреляш от долу нагоре :eek: ;)

P.S. Eто няколко гигантски хамстери :confused:
 

Attachments

  • 7a.jpg
    7a.jpg
    89.4 KB · Прегледи: 182
  • 8a.JPG
    8a.JPG
    278.3 KB · Прегледи: 183
  • 4a.JPG
    4a.JPG
    217.8 KB · Прегледи: 189
  • 6a.JPG
    6a.JPG
    241.7 KB · Прегледи: 175
  • 1a.jpg
    1a.jpg
    255.7 KB · Прегледи: 175
  • 2a.jpg
    2a.jpg
    270.3 KB · Прегледи: 168
  • 5a.jpg
    5a.jpg
    253.8 KB · Прегледи: 176
  • 3a.jpg
    3a.jpg
    169.4 KB · Прегледи: 208

TeXHo

Потребител
Рачо, страхотна механика си направил, но се опасявам, че ще имаш ядове с надлъжната стабилност на пушката. При тази конструкция е все едно да поставиш пушката върху кутия, на която липсват две срещуположни стени. Дано греша, но ако съм прав, ще трябва нещо много по-масивно от този прототип (който изглежда прекрасно и изпитвам желание да го имам, само защото е невероятно готин).
 

Dominus

Редовен Потребител
Доживях да видя и клапан от ДВГ монтиран на пушка ;)
 

Attachments

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    255.7 KB · Прегледи: 184

st_beer

Редовен Потребител
Нищо не може ме учуди. Всичко е въпрос на въображение. Вчера се разхождахме в нашия парк и видях сложили скулптори разни. Много ми се хареса замисъла и изпълнението. Като се вгледа човек са си направени от отпадъчни материали ама аплодисменти за тоя който го е измислил и му е дошло на ума. За опашка са ползвали тръба,за тяло резервоар от ИЖ ,за глава пак някакъв резервоар от мотор и за очи две немски каски. Ето я и самата скулптора и се извинявам за спама:
 

lynx

Редовен Потребител
TeXHo написа:
Рачо, страхотна механика си направил, но се опасявам, че ще имаш ядове с надлъжната стабилност на пушката. При тази конструкция е все едно да поставиш пушката върху кутия, на която липсват две срещуположни стени.

С надлъжната, предполагам че визираш напред/назад по посоката на стрелба?
Ако е така, това ще е по-приемливия луфт за мен, понеже при стрелба несъзнателно "бутам" силно наочника с глава напред. ;)
При многобройните разглобявания на машинарията и проби с различни луфтообиращи втулки, бях достигнал до нулеви луфтове във всички посоки, механизма се вкорави яко, но се изискваше много по-сериозно усилие за да въртя винта.
А и трябваше да наплескам здраво със смазка, за да върви по-мазно, а тази идея нещо не ми се понрави :mad:
Най-вероятно с минималните луфтове, които са налични към момента ще се окажат мнооого по-осезаеми когато кача пробно механиката на пушката.
Все пак 6 кила върху джаджата не може да не окажат влияние върху всичко.
Трябва да се пробва в бойни условия и веднага ще си проличи къде са минусите и дали са лесно отстраними :yes:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Това е Хамстер тип "Мегазорд".
Много пъти такива "нововъведения" са ме подтиквали да се откажа от приключението ФТ. :mad:
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
Регулируем хамстер за Air Arms S400.

032733922.jpg


Още снимки: http://milenm.snimka.bg/hobby/rabotilnica.806240.32680584
 

andi

Редовен Потребител
:bravo: :bravo: :bravo:

Много красиво се е получило .
Интересен фладер и страхотна обработка ! Ти ли го прави ?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някой да е срещал такъв хамстер да се продава в Европата. В прикачения файл
Намирам го само в САЩ.
 

Attachments

  • Doc1.doc
    344 KB · Прегледи: 51

lynx

Редовен Потребител
Преди време го гледах в някакъв европейски сайт и цената беше почти двойна на Хамериканската.
Като имам време ще го потърся.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен това в по голямата си част може да се направи на 3d принтер. Но в бг все още цените са високи
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Страшно много ми прилича на част от една настолна лампа, която имах преди в Чехия на бюрото. Поразгледай някой голям магазин, може и да излезе подходяща.
 

Dominus

Редовен Потребител
Предполагам че трябва да се получи подобен механизъм
Ще пробвам да си направя.
 
Нагоре