Фотоапарати, камери, мобилни телефони.

FreeMan

Редовен Потребител
Това може да се постигне и с почти всеки DSLR, но при условия на много светлина и точно натискане на спусъка.
Иначе ще трябват повечко плодове, чашки и опити докато се получи желаният резултат.
 

big_dragon

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Това може да се постигне и с почти всеки DSLR, но при условия на много светлина и точно натискане на спусъка.
Иначе ще трябват повечко плодове, чашки и опити докато се получи желаният резултат.
Броя на чашките ще е минимален, ако спусъка на камерата се прекара през един от фотодатчиците на хроното...
 

barbaron

Редовен Потребител
big_dragon написа:
Броя на чашките ще е минимален, ако спусъка на камерата се прекара през един от фотодатчиците на хроното...

Вярно е, но след малко повечко изчисления и донастройки на времето на спусъка на апарата... Все пак става дума за скорост, път и време... макар и доста невероятно да бъде изчислено всичко чак до такава степен, че да бъде засечена съчмата в кадър...
Но държа да отбележа, че нито съм добър фотограф, нито пък разбирам от оръжия толкова много, за да умувам...

Успех на всички и весело посрещане на новата година!
 

barbaron

Редовен Потребител
Да му се не знае и късмета... Счупи ми се фотото...

http://www.dpreview.com/news/2006/9/13/pentaxt20

До сега вече почти 5 години си работеше безгрешно, но.... при последното му пускане (не е изпускан или друга недуракоустойчива интервенция)- екрана светна в бяло и толкова... Пробвах да рестартирам, вади батерия слагах, но уви... Екрана бял и това е!... Пробвах да стрелям с него и се оказа, че работи (запаметява), но без дисплея. Дори и копчетата работят, но... без дисплей...на сляпо...без грам настройки... Не знам какво да правя... не ми се ще да отписвам машинката, въпреки че чакам всеки момент да ми доставят DLSR... Сапунчето си е супер когато бачка....

Дайте някакви идеи какво може да се направи - ще съм благодарен дори и на нестандартни идеи :strecher:
 

barbaron

Редовен Потребител
fatalen написа:

Благодаря за инфо... не бях се замислял над този вариант и да си призная не ми се вярваше да има подобен артикул... Да си призная... :( не бих рискувал с това което е на сайта защото е различно от моя дисплей (играх си вчера да поразглобя сапунерчето)...При мен мониторчето е тъч-скриин и на всичко отгоре е с 2 лентови кабела ...

Реално погледнато аз нямам друг вариант освен да търся дисплей... (най логичното е да му се е скапало управлението, което е непоправимо)...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По скоро се е прецакал единия от лентовите кабели. Мисля че ако си намериш само лентови кабели и човек който да ги монтира, нещата ще се оправят. Първо обаче виж да не се е измъкнал някой от старите и затова да ти прави такива проблеми...
 

barbaron

Редовен Потребител
Да минеш от сапунерка на DLSR е все и едно да минеш от прашка на PCP. ;) ;) ;) Но въпреки всичко сапунерчето си е задължителен атрибут!!!
Можете да ме поздравите за нова придобивка :
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00254.html
както и за първите изстрели с нея...снимките са доста големи за качване ... ;) ;) ;)
 

belyatamax1

Потребител
В някои случаи е за предпочитане компактните апарати.Имам опит с мъкненето на обективи с обемисти раници.Виждаш нещо и докато си харесаш обектив,докато смениш ...две ръце не стигат... ;) Ако не се занимаваш професионално с това не е наложително.Това са снимки от неделя.Обсерваторията в Рожен заснета от Снежанка оптично 35х и една на върха
http://www.canon.bg/For_Home/Product_Fi ... /tour.aspx
 

Attachments

  • 068.jpg
    068.jpg
    115.2 KB · Прегледи: 62
  • 101.jpg
    101.jpg
    76 KB · Прегледи: 64

njatanasow

Редовен Потребител
Да минеш от сапунерка на DLSR е все и едно да минеш от прашка на PCP. Но въпреки всичко сапунерчето си е задължителен атрибут!!!
Можете да ме поздравите за нова придобивка :
Поздравления колега.Може и да не е нужно да се дават много пари за "играчки" но си е препорачително ако ги имаш ;)
Да си го ползваш с удоволствие :bravo: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Разбиращите от фотография не могат да ти кажат много за този фотоапарат понеже не снимат с такива.
Виж ако има някой такъв и има база за сравнение с други и знае как да го направи...

По скоро трябва да го проучиш от няколко места.
Едно от задължителните поне за мен е http://www.dpreview.com/products/canon/ ... on_sx130is
Обикновено има тестове, сравнения, мнения, превю, ...
Факта че не му е обърнато особено внимание може да говори само по себе си.

Много зависи какво търсиш. Има някои с с по-добро видео, или такива които снимат по-добре от другите на тъмно, или по-компактни...
Не е зле ако можеш да отидеш до магазин с голям избор и да пробваш 3-4 камери които каресваш с твоя SD карта и след това в къщи да си решиш след като прегледаш внимателно тестовите образци.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
A

Anonymous

Гост
Не знам какво исках. Исках нещо по-добро от моя. Бях на един купон през седмицата направих малко снимки и нклк клипчета. Въпреки ниската резолюция на фотоапарата (PhotoClip 3,4 МР от първата серия, ако някой изобщо знае какво е това), снимките стават доста добре. Ама клиповете бяха просто отчайващи. Имаше много добри моменти, които ме е яд да ги гледам в този вид.
И вчера отидох в магазина, гледах, чудих се, пробвах 3-4 фотоапарата и накрая купих този. Наблегнах повече на видеото, защото още бях ядосан заради моето видео. А и снимки всички правят.
Въпросът ми се получи малко след дъжд качулка, ама какво да се прави. Надявах се някой да каже "Не си се прецакал" :D Ама и да не го каже никой, няма да ме е яд. На фона на стария е направо извънземен, а е почти наполовина по-евтин (Фотоклипа струваше 400 кинта, с лизинга надхвърли 500, а 128 мегабайтовата му карта я взех за 80, с 50% предплащане и чакане една седмица да я доставят :eek: ).
 
Нагоре