Филтър за компресор

Kameno Karp

Редовен Потребител
В другата тема бях писал,че 100 и кусур лева за едно парче желязо няма да дам и по тоя повод да споделя какво сътворих. Тръбата е алуминий 20Х40. Заготовките за капачките са транспортни тапи за бутилки. Тоя съм го направил за колега,като ми остане време и за себе си ще направя. Теоретично всичко трябва да е наред. На практика,като пусна компресора ще стане ясно.
IMG_20230408_32936.jpg
IMG_20230408_2289.jpg
IMG_20230408_9200.jpg
IMG_20230408_58509.jpg
IMG_20230408_29536.jpg
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Намирисва ми на форумна поръчка :)
Възможно е,но при друг производител. Аз си имам работа от която се издържам. Стругарството ми е като хоби. Не е като да няма стругари и колеги,които да врътнат това елементарно нещо. За това и изделието е освободено от авторски права.;) А това ми е стругчето дето си чеша крастата.
IMG_20230408_27769.jpg
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ще тестваме, на мен ми изглежда по
-качествен от оригиналните филтри, на които цената им е х10.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В другата тема бях писал,че 100 и кусур лева за едно парче желязо няма да дам и по тоя повод да споделя какво сътворих. Тръбата е алуминий 20Х40. Заготовките за капачките са транспортни тапи за бутилки. Тоя съм го направил за колега,като ми остане време и за себе си ще направя. Теоретично всичко трябва да е наред. На практика,като пусна компресора ще стане ясно.
View attachment 107082
View attachment 107083
View attachment 107084
View attachment 107085
View attachment 107086
И на практика работи. Неколкократно го надух на 310 бара. От никъде нищо не издиша.
IMG_20230409_40219.jpg
 
В другата тема бях писал,че 100 и кусур лева за едно парче желязо няма да дам и по тоя повод да споделя какво сътворих. Тръбата е алуминий 20Х40. Заготовките за капачките са транспортни тапи за бутилки. Тоя съм го направил за колега,като ми остане време и за себе си ще направя. Теоретично всичко трябва да е наред. На практика,като пусна компресора ще стане ясно.
View attachment 107082
View attachment 107083
View attachment 107084
View attachment 107085
View attachment 107086
А вътре какво слагаш за конденза
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Никаква идея, но за да изхабиш 1 кг при положение че филтъра сигурно ще събира 30г, едва ли има значение.Ти с какъв компресор си?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз още не съм купувал. Нали чакам бързи връзки и маркучи от Китай. В Базара и ОЛХ има такъв оцветен. Пък за лечението и аз четох. Във фурна на около 100 градуса ставало. Даже пишат,че се ползвал 90% обикновен и 10% оцветен да се проследява овлажняването,че оцветения е по-скъп.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител

Kameno Karp

Редовен Потребител
Силикагел индикиран на гранули 4-8 мм - Силикагела след като поеме влага се подменя.
Мулеколярното сито - може да се суши и използва многократно
В Алиекспрес във всички магазини дето продават силикагел пише,че се суши. Като овлажня първия ще го претегля и ще го пъхна във фурната. Ако изгуби 20—30% от теглото си,значи се суши. Ако след повторно овлажняване пак вдигне теглото си,значи продължава да работи. Така мисля аз и така смятам да процедирам.
 

dberov

Редовен Потребител
В Алиекспрес във всички магазини дето продават силикагел пише,че се суши. Като овлажня първия ще го претегля и ще го пъхна във фурната. Ако изгуби 20—30% от теглото си,значи се суши. Ако след повторно овлажняване пак вдигне теглото си,значи продължава да работи. Така мисля аз и така смятам да процедирам.
Аз пък четох че се сменя.
Възможно е да има различни типове, за еднократка и многократна употреба.
На тия поне пише на етикетите че при нагряване загуба е 2%, сиреч са за еднократна употреба.

2023-04-11_220748.png
 
Нагоре