Тема за домашните любимци

st_beer

Редовен Потребител
Dimitrov написа:
Името го измислихме-Хера. Ама ха сега давайте идеи как да я отуча да ака вътре (тя е още малка де на 45-50 дни но все пак),че ще и сменям името на лайнушка ;)
За да го научиш да свикне да ходи навън иска голямо дебнене. Най важното правило е събуди ли се от сън веднага го извеждай да се изпишка. Така си свиква животинката постепенно. Другото важно нещо като те няма го ограничаваш да е само е коридор и да има достъп единствено до банята. Направило ли е беля когато се прибереш хубава кавга може и малко пошляпване (това е руския метод). Другия метод с лакомства не върши работа за изпълняване на команди той е за да го научиш да прави циркаджалъци. За изпълняване на команди само строгост и пошляпване. Може да ти се вижда груб метода ама върши работа и няма грешка.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз имах три папагала Кралски Жако. Специалисти са изчислили че интелекта му се равнява на седем годишно дете. Запаметява до 1000 думи които после сам подрежда и произнася в изречения, нещо уникално е но ги дадох на приятел който сега ги развъжда.

За да придобиете представа за възможностите пускам едно интересно клипче. :cheers:

Видео споделяне / VBOX7
 

Йордан

Потребител
Аз имам 2 хайванчета и женското така ми повръщаше до скоро. Проблема им е във вестебуларния апарат вие им се свят при дондуркането в колата и за това повръщат. Аз я карам да легне и така не повръща другия вариант е в багажника , колата ми е хечбек и там права не може и автоматично си ляга.
 

qtex

Потребител
Те някои тровят случайните помияри в парковете (тези случаи мога да ги разбера), но някой да ти метне през оградата нещо значи е комшия или някой, който то има зъб за нещо. Всички подобни мизерии се правят от хора живеещи в непосредствена близост. Дано се оправи животинката.
 

lynx

Редовен Потребител
Давай му мляко, то неутрализира голяма част от токсините.
Ще оцапа двора, но шансовете му да прескочи трапа ще се увеличат.
Това че има апетит е добре, не съм специалист но умиращо куче не яде като за последно, точно обратното е.
 

hloros

Новодошъл
Лошо е като погинат любимците....! :angel: Все едно човек си е отишъл :angel:
 

Йордан

Потребител
Имам чувството, че ще боли повече от това да загубиш човек, поради простата причина, че то хайванчето е винаги до теб без значение прав ли си крив ли си и никога не те предава!
 

Termina4

Потребител
много тъжно :'( Съжалявам за загубата на Хера
иначе те приветствам за идеята да се вземе ново куче :yes:
виж в нета може да намериш много обяви и с няколко телефона да откриеш твоето мъниче
 

Вячеслав

Потребител
Като гледам кога си писал за първи път кога се е случило всичко направо ми се сви всичко.Ето няколко снимки на моя хубавец внук на Vegas du Haut Mansard и син на Tino von Panhaus.Дядото е двукратен световен шампион.Ако колегата е заинтересован мога да го свържа с човека, който ги развъжда.

7137203R.jpg

7137234k.jpg

7137238f.jpg
 

qtex

Потребител
Моля Ви дайте спешно съвети как да процедирам. Преди 2 часа ми донесоха кученце - кокерче на 37-38 дни. При майката вече са яли различни попари и бульони освен суканото мляко. Няколко вечери ще го прибираме на терасата в апартамента заради различни нощни животни които могат да му навредят на двора /иначе сме му заделили място, къщичка чисто нова сковахме по модел/. Сега се е заврял, горкия, до един леген на тересата и не мърда. Сипал съм му в две купички вода и попара с половин препечена филийка и прясно мляко, но не бутва нито едното нито другото /само е успял да разсипе половината попара/. Ще се ориентира ли или аз трябва да предприема действия? ??? Да не се дехидратира нещо от първия ден да го уморим както не сме гледали такова животинче :rolleyes:
 

Emp

Редовен Потребител
qtex написа:
Моля Ви дайте спешно съвети как да процедирам. Преди 2 часа ми донесоха кученце - кокерче на 37-38 дни. При майката вече са яли различни попари и бульони освен суканото мляко. Няколко вечери ще го прибираме на терасата в апартамента заради различни нощни животни които могат да му навредят на двора /иначе сме му заделили място, къщичка чисто нова сковахме по модел/. Сега се е заврял, горкия, до един леген на тересата и не мърда. Сипал съм му в две купички вода и попара с половин препечена филийка и прясно мляко, но не бутва нито едното нито другото /само е успял да разсипе половината попара/. Ще се ориентира ли или аз трябва да предприема действия? ??? Да не се дехидратира нещо от първия ден да го уморим както не сме гледали такова животинче :rolleyes:
Колега аз не съм по кучетата , но от личен опит знам че всяко животинче е така в началото докато се успокои и свикне с новата обстановка , до два дена ще се отпусне , няма страшно , няма да умре нито ще се дехидратира , те не са толкова беззащитни колкото изглеждат . Трябва да се консултираш със ветеринар и да му направиш паспорт , в който се отбелязват датите на поставяне на годишна ваксина и обезпаразитяването ,то си е като дневник. :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Имах куче преди около 25-30 години, което бях взел на 30тия ден.
По малко пастет с пръста и го намазваш по небцето... то си го изблизва.
Мляко с беберон също... другото вече съм го забравил.
Успех.
 

lynx

Редовен Потребител
Кокерът наистина ли ще живее навън?
Май дакела ще изкара повече зимни дни навън, преди да стане на статуя :confused:
 

qtex

Потребител
lynx написа:
Кокерът наистина ли ще живее навън?
Май дакела ще изкара повече зимни дни навън, преди да стане на статуя :confused:

Една комшийка преди години гледаше такъв предимно навън, дори през повечето време без колибка. Ще проучим въпроса, но ако трябва ще намерим изход от ситуацията. Стига да не го "счупим" преди това няма да го оставим зорлем от студ да умре. Имаме други по-малки сгради на двора и сервизни помещения. Преди да дойде най-лютата зима предполагам, че няма да има проблем. Колибката е доста масивна, с в 2 реда дъски и изолация между тях.
 
Нагоре