Тема за домашните любимци

bgbul

Редовен Потребител
Моля Ви дайте спешно съвети как да процедирам. Преди 2 часа ми донесоха кученце - кокерче на 37-38 дни. При майката вече са яли различни попари и бульони освен суканото мляко. Няколко вечери ще го прибираме на терасата в апартамента заради различни нощни животни които могат да му навредят на двора /иначе сме му заделили място, къщичка чисто нова сковахме по модел/. Сега се е заврял, горкия, до един леген на тересата и не мърда. Сипал съм му в две купички вода и попара с половин препечена филийка и прясно мляко, но не бутва нито едното нито другото /само е успял да разсипе половината попара/. Ще се ориентира ли или аз трябва да предприема действия? ??? Да не се дехидратира нещо от първия ден да го уморим както не сме гледали такова животинче :rolleyes:
Споко!
Промяна на обстановката и стопаните си е шок дори за хората.
1. Не му оставяй храната постоянно при него. Само вода да има.
2. Вземи му суха храна гранули ( големина АДУЛТ- за подраставащи). Тя е обогатена с витамини и минерали. 3 кг ще са достатъчни за цял месец. Накисвай по 15-20 гр във вода или прясно мляко и го храни така.
Храни го по 4-5 пъти на ден. По този начин ще регулираш не само броя изхождания, но и консистенцията на "акото" (ще се втвърди).
3. Преди да му поднесеш храната му говори нещо с хубав и весел тон. Погали го и го похвали с интонация.
4. За играчка след храната му дай един голям кокал да си чеше зъбките ( не пилешки).
Това ще е достатъчно за начало. Ако сработи ( а няма как да не сработи) може да ти кажа и други интересни неща.
Кучетата и особено кокерите са хора в животински вид. Всичко разбират и са най-верните приятели.
Успех !
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
"ADULT" е храна за ВЪЗРАСТНИ животни. За подрастващи е "JUNIOR". Не съм голям специалист, но от това което съм чел, пише че не е добре да се накисват гранулите. Също така да не се дават кокали за гризане, докато не израстнат постоянните зъби. За млякото пише да е кисело, а не прясно.
И непременно обезпаразитяване (вътрешно и външно) и след това ваксинации по график от ветеринаря.
И да не забравя - да ти е живо и здраво............
 

cdman

Администратор
"ADULT" е храна за ВЪЗРАСТНИ животни. За подрастващи е "JUNIOR". Не съм голям специалист, но от това което съм чел, пише че не е добре да се накисват гранулите. Също така да не се дават кокали за гризане, докато не израстнат постоянните зъби. За млякото пише да е кисело, а не прясно.
И непременно обезпаразитяване (вътрешно и външно) и след това ваксинации по график от ветеринаря.
И да не забравя - да ти е живо и здраво............

Много точно казано, ние имаме дакелче - вече 7 годишно. Точно така проучихме в началото. Храна за Junior - гранулките са по малки за хрупкане, Кокали докато са малки не е добре - има гумени играчки по магазинте за домашни любимци , а даже виждам и по супермаркетите.

Обикновено на пакета с храна пише точно по колко грама да се дават според теглото/възрастта на кучето. Важно е да не преяде с гранули - защото като пийне и водичка те се разширяват - с две думи е опасно да оставите храната на лесно място и кучето да я намери и подкара яко :)

Иначе това е като цяло - ветеринар задължително , ваксини и обезпаразитяване.
 

qtex

Потребител
Благодаря Ви за съветите!
Взехме гранули за малки кученца от зоо-магазина както и Pedigree Junior пакети, които даваме на 2-3 пъти. Относно накисването - установихме, че не харесва накиснати с каквото и да било мляко. Четох, че е полезно и ориз да яде и му давахме 1-2 пъти пълнеж от чушки, но по-малко, за да спазим правилото за по-често хранене. Гранулите по-малко /много малка шепа, сигурно са не повече от 40 гранулки/ Дабавяме и половин твърдо сварено яйце понякога. Като цяло гледаме през деня да са разнообразни храненията, а не цял ден на гранули или на Pedigree. За 1 седмица почти се климатизира вече при нас, последни 1-2 дни почти не скимти.
В края на тази седмица - ваксина и обезпаразитяване - около 50тия ден.

Някой ден ще пусна и снимки стига да успея да направя такива, защото в момента единственото време, в което не мърда е когато спи. :D
 

bgbul

Редовен Потребител
Благодаря Ви за съветите!
Взехме гранули за малки кученца от зоо-магазина както и Pedigree Junior пакети,
Някой ден ще пусна и снимки стига да успея да направя такива, защото в момента единственото време, в което не мърда е когато спи. :D
Извинявай, за объркването. ..........Junior естествено.
Едно мисля, друго пиша. А за кокала- кученцето не го чупи и яде, когато е голям. То само си чеше зъбките, както в природата.
Там гумени играчки няма. Не е важно. Да е живо и здраво паленцето!
 

puxli

Потребител
Много отдавна, един Русенец беше измислил изключително ефективно средство за борба с хлебарките. Средството се състоеше от леген пълен с вода, поставен под мивката в кухнята, и в него една жаба, която ползва легена за естествените си потребности. От легена жабата излизала на оперативен простор нощно време, като първоначано "замръзвала" при появата на светлина и човек в помещението, но постепенно привикнала и не се стряскала. Резултатът бил впечатляващ!Все пак домашни любимци.
 

Б.Богданов

Потребител
Моят котарак:
порода - персийска котка, цвят по документи - опушен карамел, възраст - 9 години.
. . .
опушен карамел - не знам, какво означава това...
PIC-Inti-02_zps3xn86nxx.jpg

PIC-Inti-01_zpsgc3ihlqx.jpg
 
Последна промяна:

Б.Богданов

Потребител
А това е моя котарак
Цветът му е сходен с моя котарак.

Направи ми впечатление, че доста хора от форума гледат котки. Добре е, че фирмите за котешки храни не четат форуми за ВО, в противен случай биха ни залели със рекламен спам.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ей го и моя човек. Всичко може, освен да говори, макар че се опитва да ми мрънка когато го накарам нещо дето не го иска...

331a686892e9d60ddeafeb145546d1b2.jpg


А това е Хера. Най доброто ми другарче за разходките в гората.

137c13624b2d37550cd14fad5ef9020f.jpg

e0618e791cf03fbfc74dd32140aa06bf.jpg


А това е поздрав за всички които имат мъркащи приятели у дома.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLagyxbJHFyL11iTef4c6ALIDsD--nXkel

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Последна промяна:
Нагоре