Тема за домашните любимци

Niki

Редовен Потребител
Не би трябвало,вторите са уникална гад.Унищожават безчег гнезда,яйца и малки.Доказано е че сивата врана е един от малкото животински видове ,който убива за удоволствие.Тук в Софийският регион ,аз им отделям почти всеки ден внимание.За скорците е ясно ,че правят страшни бедствия на редица насаждения,летят на големи ята и са като скакалците в Египет едно време,но за косовете грешиш.
 

rifle

Потребител
:(:(:(Тъжно.....Открих тази тема преди 8 години и причината беше нашият домашен любимец. Но днес той се пресели във вечните ловни полета.....Почивай в мир Коки !!!
 

Attachments

  • image-0-02-04-d3af347e132e8f51f269e245a23a03746848a256e4b7481c0ef744bf0b341da6-V.jpg
    image-0-02-04-d3af347e132e8f51f269e245a23a03746848a256e4b7481c0ef744bf0b341da6-V.jpg
    226.9 KB · Прегледи: 52
  • Снимка0318.jpg
    Снимка0318.jpg
    250 KB · Прегледи: 50
  • received_241276283095897.jpeg
    received_241276283095897.jpeg
    245.3 KB · Прегледи: 51
  • IMG_6013.JPG
    IMG_6013.JPG
    361.4 KB · Прегледи: 49

Hidden

Редовен Потребител
Харесах в знак на съчувствие към друг коткар :(
И защото е бил сладур...
Какво му се случи- болест ли го покоси?
 

Niki

Редовен Потребител
Добермана е много красив, ама защо си го навлякал с тази амуниция, доста гротесктно изглежда??
Ники/Райфел/, жалко за котето, лошото е че котките и кучетата живеят малко.
 

Марин Илиев

Потребител
Добермана е много красив, ама защо си го навлякал с тази амуниция, доста гротесктно изглежда??
Ники/Райфел/, жалко за котето, лошото е че котките и кучетата живеят малко.
това са аксесоари коги се гиржем

IMG_20181002_192755.jpg IMG_20180925_155707.jpg IMG_20181002_192755.jpg
 
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги ще трябва да си взема инструмент за вадене на кърлежи за любимеца,но гледам че са много видове,нещо да препоръчате!
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз нямам вече домашен любимец от доста време. Последно време обаче се занимавам с едни гугутки. С постоянство и настояване успях дори да науча едната да идва веднага щом се покажа на прозореца и дори се престраши да се храни вече от ръката ми. Така ,че вече си е моя домашен любимец на свобода. Вчера докато го хранех моята жена ни засне двамата.
 

batnan

Редовен Потребител
Не знам какъв ти е любимеца обаче има едни капсули които продават в ветиринарните аптеки дето се капват на врата на любимеца и всичко заминава, има и едни каишки против такива гадини.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Джак Ръсел,преди седмица е обезпаразитен с някаква ампула,но днес му намерих кърлеж,та си е нужно и такова инструментче!
 

rivan

Редовен Потребител
Фронтлайн комбо, само че, действа след като кърлежът се насмуче. Аз ползвам пинцета, на която предварително съм навил ластиче, така, че натискът на човките да е слаб, но все пак да задържа гадината. Та хващам кърлежа с този инструмент и го въртя в посока, обратно на часовниковата стрелка. Нямам скъсан. Даже и на жената вадих. А в Пирогов и взеха 25 лв за същата процедура и 3 часа чакане. После пи една седмица широкоспектърен антибиотик и край. Това го научих от един професор-паразитолог.
 

st_beer

Редовен Потребител
Относно ваденето на кърлеж имам малък опит ама върху себе си ,а не на домашни любимци .
Вади се по следния начин:
Намазва се ( покрива се ) кърлежа с някакъв мазен мехлем. След около 5 мин почиствате мехлема и с пластмасовата предпазна капачка на медицинска игла започвате да масажирате с кръгови движения обратно на часовника много близо около кърлежа без да го докосвате дори. Не след дълго кърлежа се пуска и излиза сам. После е добре една инжекция да си сложи човек.
Метода е изпитан и работи безупречно.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Аз нямам вече домашен любимец от доста време. Последно време обаче се занимавам с едни гугутки. С постоянство и настояване успях дори да науча едната да идва веднага щом се покажа на прозореца и дори се престраши да се храни вече от ръката ми. Така ,че вече си е моя домашен любимец на свобода. Вчера докато го хранех моята жена ни засне двамата.

Миро,ако не бях го видял,нямаше да ти повярвам! :lol::cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
В интерес на истината гугутката е една от най-плашливите птици и направа е невероятно, че си й спечелил доверието да яде от ръка. Адмирации!
 
Нагоре