Тема за домашните любимци

st_beer

Редовен Потребител
Миро,ако не бях го видял,нямаше да ти повярвам! :lol::cheers:
Оооооо аз имам много извадени такива гадини по тоя начин. Преди като ходих на риболов от брега редовно търкалях с предпазителя на иглата да си ги вадя. Като е на място където не мога сам научил съм и жената.
Ама от както съм с каяците за риба не съм се срещал с такива гадинки.
П.п
За каква инжекция става въпрос?
Мисля,че слагат за тетаност и препоръчват да си мериш температурата. В интерес на истината съм си бил само веднъж.
Мързи ме да се занимавам и поемам риска.
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Оооооо аз имам много извадени такива гадини по тоя начин. Преди като ходих на риболов от брега редовно търкалях с предпазителя на иглата да си ги вадя. Като е на място където не мога сам научил съм и жената.
Ама от както съм с каяците за риба не съм се срещал с такива гадинки.

Как се променят хората.....за добро де!:)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Фронтлайн не е панацея и го имайте предвид. А що се отнася до каишките те са само за превенция и то не сигурна на 100%.
След капване на доза Фронтлайн и нова противопаразитна каишка на Bayer, кучето на дъщеря ми е лепвало кърлеж. Не казвам, че са безполезни, но от опит казвам, че не са гаранция за липса на паразити.
 

rivan

Редовен Потребител
Мисля,че слагат за тетаност и препоръчват да си мериш температурата. В интерес на истината съм си бил само веднъж.
Мързи ме да се занимавам и поемам риска.
Да, за тетанус е ясно. А широкоспектърния антибиотик е превенция срещу лаймската болест и другите болести, предавани от кърлежите. В противен случай чакаш да се появят симптоми и понякога е късно.
В случай, че на кучето трябва да се вадят 20-тина и повече кърлежа, мазането и масажирането на всеки поотделно е трудна работа, затова ги вадя с пинцетата. Важното е да се извади ЦЯЛ, без да му су скъса главата. За целта гледам всеки под лупа. Или го снимам с тел и го увеличавам.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Преди години си купих от Лидъл един комплект за вадене на кърлежи. Вътре имаше пинцета като тази от приложената снимка. Всичките ми опити бяха успешни включително ваденето от мен самия и от кучето. Препоръчвам я, като вече ползвал я ефективно.
Предполагам, че с настъпването на пролетта ще пуснат отново в Лидъл и ще е достъпен комплекта за закупуване.
res_6f78c55e3f7aa26031aa0f010e189638_full.jpg

hqdefault.jpg
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Има една миниатюрна "щангичка", като кози крак е и мисля, че е по-ефективна от пинсетата!

Пробвал съм и с "кози крак". Пинцетата ми допада повече на мен.
Всъщност посочената от мен пинцета от другата страна е със захвата на въпросния "кози крак". Така че е 2в1.
 

rifle

Потребител
Фронтлайн не е панацея и го имайте предвид. А що се отнася до каишките те са само за превенция и то не сигурна на 100%.
След капване на доза Фронтлайн и нова противопаразитна каишка на Bayer, кучето на дъщеря ми е лепвало кърлеж. Не казвам, че са безполезни, но от опит казвам, че не са гаранция за липса на паразити.
Фронтлайн и всички други ваксини НЕ предпазват от кърлежи. Идеята на тази ваксина е след като кърлежът ухапе кучето или котката след това да умре, а не да остане жив и да продължи да смуче кръв!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Фронтлайн и всички други ваксини НЕ предпазват от кърлежи. Идеята на тази ваксина е след като кърлежът ухапе кучето или котката след това да умре, а не да остане жив и да продължи да смуче кръв!

Не съм ветеринар и не знаех, че има ваксина Фронтлайн. Аз визирав капките, които обичайно се слагат в тилната част на врата, за да не може животното да се ближе по третираната повърхност.
 

rifle

Потребител
Абе и аз не съм ветеринар....Принципно всички ВЪНШНИ ваксини (защото другият тип са вътрешни) се слагат на врата отгоре (между ушите и началото на гръбнака) точно с идеята животното да не може да се ближе там! Но по-важното, както казах е, че ваксината Не предпазва от ухапване а трябва да убие кърлежа след като вече е ухапал нашият любимец !!!
 

apapazov

Редовен Потребител
Капките който слагат на врата са Ципермитрин. С него пръскаме и нивите и е ефективен
 

rivan

Редовен Потребител
А за поляната(градината) става ли и колко струва?
 

bgbul

Редовен Потребител
Ако позволите ще споделя:
Всички течни препарати са краткотрайни, АКО кучето се къпе често или плува по реки и водоеми. А каишките/нашиимиците трябва да се свалят при мокрене на любимеца.
Има едни хапчета, но са скъпи.
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/...-s-teglo-ot-20-do-40-kg-1-broj-tabletka-48494
Те предпазват любимеца и от онази болест на сърцето, дето се заразява от комар/кърлеж. Дават се веднъж на 6 месеца, т.е стигат за цялото лято, за целия сезон. Ако се взимат големи разфасовки едно хапче стига за 2-3 кучета (то е на килограм живо тегло).
Нито един кърлеж не се закача, няма ограничения при къпане и .. а бе по-добро не сме ползвали до сега.
Та, ако не ви е скъпо - това е добро решение. Имам 3 кучета ЕЖЕДНЕВНО в гората. Пробвал съм какви ли не течни, вкл. най-рекламираните.
Откакто открихме това хапче.. друго не гледам.
 

bgbul

Редовен Потребител
На един излет до Стара загора в борова гора. Явно той за първи път се опита да излети, но неуспешно и се приземи в гъсти, ниски храсталаци.
Ясно беше, че щом от висок клон не успя нямаше да успее и от гъсталака. Там щеше да стане лесна плячка. Отидох и го хванах. Лесно беше.
Или е умно животно, или усещаше, че не му мисля лошото. Нито се опита да ме клъвне, нито да ме стисне с нокти. Просто го усетих като приятелски настроено.
Малко снимки, един-два клипа и на открито го подхвърлих нависоко. Литна и ...повече не го видях....
Много ме съблазняваше да го взема за домашен любимец, но ме досрамя и .. останах само с прекрасните спомени от допира с този красавец.
Благодаря за въпроса! Хубави спомени.
 

Niki

Редовен Потребител
На един излет до Стара загора в борова гора. Явно той за първи път се опита да излети, но неуспешно и се приземи в гъсти, ниски храсталаци.
Ясно беше, че щом от висок клон не успя нямаше да успее и от гъсталака. Там щеше да стане лесна плячка. Отидох и го хванах. Лесно беше.
Или е умно животно, или усещаше, че не му мисля лошото. Нито се опита да ме клъвне, нито да ме стисне с нокти. Просто го усетих като приятелски настроено.
Малко снимки, един-два клипа и на открито го подхвърлих нависоко. Литна и ...повече не го видях....
Много ме съблазняваше да го взема за домашен любимец, но ме досрамя и .. останах само с прекрасните спомени от допира с този красавец.
Благодаря за въпроса! Хубави спомени.
Чудесна история,благодаря че я разказа!Грабливите птици ,било то нощни или дневни са изключително кросиви и полезни,а са и защитени от закона!
 
Нагоре