Тактически фенери и лазерни прицели

alpopkochev

Потребител
Колеги,
Някой монтирал ли е на китайските фенери с които сме се сдобили в изобилие филтър (червен, зелен). Интересува ме колко спада видимостта приблизително, както и дали е възможен монтажа разбира се?
 

Иван Димов

Потребител
Да ми препоръчате модел бързомер,този : http://www.pushka.eu/product/%D0%9E%D0% ... OS-1x22x33
или този:http://www.pushka.eu/product/%D0%9E%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80_%D0%91%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%86-Leapers-SCP--RD40CDQ-Compact-4''
Кой е по-удобен за ползване?Предполагам,че с рамката е по-неудобен от кръглия.Виждал съм ги само на снимка.Нямам никаква практическа представа.
Предпочитам да е с червена-зелена точка.
Питането ми е само за удобството на формата.Не визирам само тия двата.
Благодаря!
 

ilian

Потребител
Гледай да е с колкото се може по малка точка ,иначе и двата стават като модели въпрос на вкус ;)
 
A

Anonymous

Гост
За стрелба с лазер, монтиран на пушката съм демонстрирал на националната среща на "Узана".Сваляне на мишена /катерици/ на 50 метра от бедро без никакъв проблем.Недостатък-стойноста на лазера-трябва да е мощен и повишеното тегло.Оптиката не можеш да я махнеш.През деня се стреля на оптика.
Сега събира прах в кутииката си в щкафа.
 

Иван Димов

Потребител
За ограниченото им приложение е ясно.Че,вършат работа когато се налага също. ;)
Питането ми е,дали тоя с прозоречния рефлектор е удобен?Защото стърчи един такъв и дали не създава проблеми да се закача,удря,повреди от това.Нещо такова... ??? Ако някой е ползвал такъв,може да сподели. :yes:
 

ilian

Потребител
Иван Димов написа:
За ограниченото им приложение е ясно.Че,вършат работа когато се налага също. ;)
Питането ми е,дали тоя с прозоречния рефлектор е удобен?Защото стърчи един такъв и дали не създава проблеми да се закача,удря,повреди от това.Нещо такова... ??? Ако някой е ползвал такъв,може да сподели. :yes:
Каквото и да сложиш на пушката все ще се закача някъде(в момента съм с оптика на ловния ми полуавтомат и в драките е голям екшън :crazy:).Този открития по лесно се стреля с него а е и по лек,но при валеж не е удобен(особено при сняг),може би тубусния е по-добър вариант с капачки и си готов.
Аз много се колебаех между бързомер и оптика ,но ползвам пушката и за нощна варда за хищници а там с бързомера не става,та затова взех оптика с подсветка само на кръста където са милдот точките(не целия кръст)1.5-6х42 и на 1.5 я ползвам като бързомер ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Аз имам от ТОЗИ от тези които си посочил. Единствено монтажа е с 2 болта вместо с един.
Точката в началото ме дразнеше, но стрелям на първа степен и е по-добре. Толкова е ярка че дори и в слънчев ден стрелям на 1.
Забравял съм го 2-3 дни и си свети без грешка. Зависи и от батериите де. Забравих реддота за 2 дни с тези китайските от и-бей на килограм и после мъждукаше за през деня.

Иначе не съм и преполагал че с ред дот може да е такава точността. Със Зораки черно белите мишени ги сваля дори на 35-38м.
Препоръювам ти да погледнеш през нея преди да я купиш.
На мен лично ми върши страхотна работа за зоракито.
Успех.
 

DANNY

Редовен Потребител
Дядо Коледа ми донесе този фенер. http://dx.com/p/ultrafire-t-11-cree-xm- ... 650-176331
Не е най-подходящия за нашите цели заради двете си батерии и масата си но аз търсех малко по-голяма сила и по-концентриран лъч, както и икономичност.
Честно казано съм доволен :yes: Пробвах го и в/у пушката. Ще мога да стрелям.
В DE пишат, че масата му е 207г. Но в действителност заедно с двете батерии е 270г.
Ползвайки зума, мощността му е голяма и прави страхотна точка на разстояние може би над 200м Не мога сега да преценя точно колко е реалната мощност. Смятам да го сравня с някой брандиран фенер.
Всички подробности и технически данни могат да се видят на линка от DealExtreme.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
ЦЦЦ, конкретно в този модел - с 2 батерии и само 950(китайски)лумена, едва ли. На блока му дават само 1200mA, но това е по-скоро плюс - ще изкара по-дълго преди да "умре".
Плюсовете идват и от зуума и по-дългото светене, а минусите Дани сам ги е видял.
 

DANNY

Редовен Потребител
Не знам, какво имаш предвид, като недостатъци НО според мен, като съотношение цена/качество е перфектен! :yes:
35лв с 2бр. протектирани батерии + зарядно, калъф и сиджимка, за какви недостатъци говорим ???
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не казвам недостатъци - само минуси.
Главния минус при 3+ режима е липсата на памет. И строба и СОС ще разбереш бързо че са ти излишни(те са втория минус). Ако искаш винаги да е в готовност, трябва да го "подготвяш" при изключване с минаване през ненужните режими и спиране на предходния.
Ако го взимаш само за пушката - теглото и размера(заради 2-те батерии) са пак в -.
Едва ли ще ти се наложи да го ползваш няколко часа непрекъснато, за да се усети + от издръжливостта.
По-вероятно е да почнеш да го ползваш навсякъде и за всичко - тогава се ядва.
Но пък за парите си - бива!
 

DANNY

Редовен Потребител
Не го взех за пушка, но става и за там. :) въпреки, че е прекалено мощен за НФТ.
Просто исках да имам един силен икономичен фенер. Специално ме насочиха към него. Тепърва ще го видя, колко е силен и колко е икономичен спрямо другите.
Аз съм от хората, които преди да купят искат да видят, пипнат и пробват на живо. :)
Цената от 35лв в България е повече от задоволителна! В Deal Extreme излиза двойно по-скъп.
 

DANNY

Редовен Потребител
DANNY написа:
Дядо Коледа ми донесе този фенер. http://dx.com/p/ultrafire-t-11-cree-xm- ... 650-176331
Не е най-подходящия за нашите цели заради двете си батерии и масата си но аз търсех малко по-голяма сила и по-концентриран лъч, както и икономичност.
Честно казано съм доволен :yes: Пробвах го и в/у пушката. Ще мога да стрелям.
В DE пишат, че масата му е 207г. Но в действителност заедно с двете батерии е 270г.
Ползвайки зума, мощността му е голяма и прави страхотна точка на разстояние може би над 200м Не мога сега да преценя точно колко е реалната мощност. Смятам да го сравня с някой брандиран фенер.
Всички подробности и технически данни могат да се видят на линка от DealExtreme.


Фенера спря да работи :eek:
Е все пак е Китайски и не бе чак толкова неочаквано ;)
Наложи се разглобяване.
Оказа се, че китайците правят страни спойки. Не и слагат припой :wall:
Побългарих китайската техника и тя пак заработи ^-^
 

Attachments

  • DSC03063.jpg
    DSC03063.jpg
    161.4 KB · Прегледи: 169
  • DSC03065.jpg
    DSC03065.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 185

DANNY

Редовен Потребител
Това е челник, който ми го препоръчаха, като челник с прилично, над Китайско качество :), не зависимо че е Китайски :). На прилична цена е.

http://dx.com/p/sunree-youdo2-outdoor-122lm-4-mode-3-cree-xp-e-led-white-light-fishing-lamp-white-grey-orange-201500

Срещал съм го и на по-добра цена но човек като си плати доставката излиза двойно по-скъп.
Затова вчера си го поръчах от Дийл Екстрийм.
Като пристигне ще напиша няколко реда повече.

Ето страницата на производителя, има интересни неща:
http://www.sunreegear.com/english/products_list.asp?tid=22
 

Attachments

  • 20121016140967.jpg
    20121016140967.jpg
    35.4 KB · Прегледи: 66

alpopkochev

Потребител
Миналата седмица ми пристигна ето това фенерче:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MODEL-DEBEN-TRACER-LEDRAY-300-AIR-RIFLE-LAMPING-LAMP-KIT-/130855475431?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160
В понеделник го изпробвах на терен, представи се отлично. :sniper:
Изработката на фенерът в сравнение с другите "китайчета", които имам е на много по-високо ниво нищо, че и този е произведен там. Развиването и завиването върви "стегнато" и същевременно "мазно", пристигна с два резервни "о" пръстена , две батерии 123А (е аз мислех, че ще са презареждащи, но не са. Нищо ще ги сменя с една 18650 презареждаща когато се изхарчат), монтажи за 25 и 30 мм тубус на оптика, тактически спусък. Монтира се и се демонтира много бързо на оптиката. Осветяването на терена мисля, че е по данните на производителя. Тактическите данни можете да ги видите и на техният сайт не искам да ги преписвам, а ако пиша наизуст мога да дописна някаква грешка. Аз съм много доволен. :yahoo:

П.П. Преди време мислех за фенер с цветен филтър, после с цветен диод, но практиката ми показва, че и бЕлата светлина върши работа, а и осветява по-добре.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
alpopkochev написа:
... две батерии 123А (е аз мислех, че ще са презареждащи, но не са. Нищо ще ги сменя с една 18650 презареждаща когато се изхарчат)...

Мисля, че се бъркаш!
Няма да стане, както си го замислил!
123А е 3 волтова батерия, а 18650 е 3,7 волтова. Възможно е и фенера да поддържа двата варианта (6V и 3,7V), но едва ли.
 

alpopkochev

Потребител
Мисля, че се бъркаш!
Няма да стане, както си го замислил!
123А е 3 волтова батерия, а 18650 е 3,7 волтова. Възможно е и фенера да поддържа двата варианта (6V и 3,7V), но едва ли.
[/quote]
@fatalen,
Благодаря за съвета, не се бях замислил, но понеже някои фенери ги дават, че може да работят и с двата типа батерии реших, че и този е такъв. Сложих му за проба една 18650 да видя дали ще работи - е свети, но май ще по прочета малко инструкциите за употреба дали може да работи безпроблемно.
 
Нагоре