Състезание по ФТ международен клас (до 16 джаула) ПЦП.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Всех казак на конях а Иванушка - на кобилу..
Миша требва ли в Core Rules да пише :
  1. Any form of sighting system may be used with the exception of laser sights.
  2. No built-in or separate laser range finding device may be used.
  3. No device of Mikhail Abramov
 

Dominus

Редовен Потребител
И понеже и аз съм достатъчно изобретателен и в игрите ще ти предложа една игра. Стреляме двамата в двойка, аз си меря дистанцията и без да виждам ти разрешавам да ми въртиш тумблера и да въвеждаш дистанцията и то за да е по-интересно ще е +-2м. Демек 4м обща грешка. Ще ти изработя капачка която да слагаш преди да стрелям за да не виждам какво си въвел. Ще виждам какво си въвел като корекция след изстрела и пак ще гледаш странно.
И ще ти дам един жокер къде можеш да ме хванеш на тясно. Единствено на малките метри около 9 до 11.
 

братушка

Редовен Потребител
Нека са 45м да не казвам 50м, грешка от 2м са вятър работа. Който ти е казал че с пдобна грешка стреляш извън УЗ те е излъгал или няма хал хабер.
Каза ми го ЧеирГан.
Може да го попиташ и ти: на тези дистанции разликата по височина идва средно по 2см на метър... (при 16Дж, де)



@Dominus
Не ми предлагай подобни експерименти. Аз вече стрелям само в клас "наставник". Предложи го на някой млад, с амбиции. Таман по-чист експеримент ще излезе...
 

Dominus

Редовен Потребител
Ами вярвай му, но не забравяй че той казва това, което му въведеш.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Миша,
Не си първия който се е сетил, че може да се вгради (ще го нарека уред за измерване) в оптиката. Сигурно няма и да си последния.
Сигурно даже някой го е направил. Не говоря за специализираните с вградени далекомери и инклинометри които са забранени при нас.
Аз предпочитам да стрелям и измервам само с оптика. Другото в тази полемика отива към хитруване, а то не ми е присърце.
И все пак ако тръгнеш по този път х9 е малко за 50м. Може, ама е малко. Хубаво е да имаш поне х 12,5.
 

братушка

Редовен Потребител
No device of Mikhail Abramov
Оги - и без мен все ще се намери някой....

Не си първия който се е сетил, че може да се вгради (ще го нарека уред за измерване) в оптиката. Сигурно няма и да си последния.
Сигурно даже някой го е направил.
И може би точно затова регламента при тях вече е променен?
Просто никой не му обърна внимание, по инерция...
 

Dominus

Редовен Потребител
IMG_20181114_210113.jpg
Ей го мойто чеиргун кви ги разправя. Аз виждам 12-13мм разлика, а реално ще е по-малко щото оптиката е с 1/4 клик и реално ще се явят 2 клика в тези тъй страшни метри.
По-добре заложи на повечко стрелба щото и с далекомер няма да ти се получат нещата.
 

братушка

Редовен Потребител
Аз предпочитам да стрелям и измервам само с оптика. Другото в тази полемика отива към хитруване
Това, че ти предпочиташ така не означава задължително някакво хитруване...
Без увъртания, открито - с вграден аналогов далекомер...

Ей го мойто чеиргун кви ги разправя. Аз виждам 12-13мм разлика.
Много зависи от височината на мерника.
Но дори така - 24мм на 2м грешка: вече се целиш извън убойната зона.




ПС: ето и преди всички бяха контра....
Но защо ли аналогови ветромери, ъгломери... са разрешени, а аналогови далекомери предизвикват такова неприятие?
Да се продават суперскъпи оптики?
 

Dominus

Редовен Потребител
Божкеееее, ти си решил да ме самоубиеш нали?:D Само щото ти писах +-2м или 4м обща грешка?
Ама а сега се сети като ти кажа че е 48м ти колко можеш да въведеш? От 46 до 50 нали? Предполагам че накрая ще искаш да ми врътнеш и тумблера че раз геле да се съглася с железните ти доводи.
Признавам, отказа ме от тази тема.
 

братушка

Редовен Потребител
ще искаш да ми врътнеш и тумблера
Нищо не искам да ти въртя :)

Искам да се четат регламенти: текстове, които имат тежест. И съответно да се спазват така, както са написани.
Или тези текстове да се адаптират да няма неразбории...
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Миша цял свят стреля по тези правила. Приеми ги или не се знаимавай. Написани са както вече казах и не се тълкуват така като ни изнася. Пределно ясни са. Прави си каквото ти хареса по пушката, но на рейтингоео състезсние или се съобразявашс правилата или не стррляш
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миша да го бе
Искам да се четат регламенти: текстове, които имат тежест. И съответно да се спазват така, както са написани.
Или тези текстове да се адаптират да няма неразбории...

Миша да го беше написал като пояснение в първия пост. Ти толкова отдалеко почна, че чак взехме че наистина искаш да го приложиш това .... как да го нарека.. творение :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Нищо не искам да ти въртя :)

Искам да се четат регламенти: текстове, които имат тежест. И съответно да се спазват така, както са написани.
Или тези текстове да се адаптират да няма неразбории...
E хйде тогава да ти го прочета аз, че толкова хора ти го сочат тоя текст и файда нямаше.
"Не може да се използва вградено или отделно лазерно устройство за откриване на разстояния."
Ще го повторя и ми кажи как да се чете. "за ОТКРИВАНЕ"
finding - намиране, откриване
Ти май това искаш да правиш? Това правим и ние със скъпарските оптики. Не МЕРИМ
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Това, че нещо не забранено изрично не означава, че е разрешено. Не е нужно всичко да се описва защото правилника ще стане по-дебел от
трудовете на Тома Аквински, а тогава и зимата няма да ти стигне да ги прочетеш и спазиш. И пак нещо ще е пропуснато. Дадена е насоката. Другото е хитруване.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Вече знам какво ще ти отговори. Ще наблегне на думата "лазерно".
Нашите оптики мерят "механично"
Неговото ще е някакво подобно... Но няма да е "Лазерно"
Миша хайде светни ни за тоя дивайс, а ние ще те светнем защо няма да стане ..
:lol::lol::lol::lol:
 

братушка

Редовен Потребител
Прави си каквото ти хареса по пушката, но на рейтингоео състезсние или се съобразявашс правилата или не стррляш
И аз точно това искам. С едно уточнение: когато казват на някой, че еди какво си е забранено - искам тази забрана да може да се прочете в регламента в явен вид. Иначе си е чисто заяждане.

Досега не съм казал и дума, че съм против мерене на дистанция САМО с мерника: просто казвам тогава да оправите текста.
Но ако не искате да оправите този текст - нямате право да се възмущавате за други подходи към въпроса...
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
ние неможем да го оправим този текст. тези правила с аписани от световната федерация не от нас.
 
Нагоре