Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колко бара е на редуктора? И каква пружина ползваш? Моя Вулканчо в 5.5 е на 170 бара на редуктора и със сменена пружина. 36 грейна максимално стреля с 300м/с.
Намали регулатор на 150 бара, може да вдигне до 310 м/сек евентуално. ;)
 

nikolaym

Потребител
Колко бара е на редуктора? И каква пружина ползваш? Моя Вулканчо в 5.5 е на 170 бара на редуктора и със сменена пружина. 36 грейна максимално стреля с 300м/с.
175бара
Пружината ми я сложи Павел като я купих незнам каква е точно
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Хайде преди да гласуваме да постреляме.
Дистанция 300 м.
Слъг 32 грейна Engin Sak Turkey.
Скорост 297 - 298 м/сек.
Вертикална корекция 64 МОА.
Изстрели 18, попадения 14.
Оптиката вече е изцяло измерена за стрелба на кликове, остава изработка на лейбъла.
Успешен ден на всички. :)
Screenshot_20231029_103020_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20231029_103012_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20231029_102955_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20231029_102941_com.android.gallery3d.jpg
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Супер си.
Но на кое казваш "лейбъл".
Че с тези английски термини, дето напоследък навлязоха, трябва да ползвам Гугъл преводач (пауър пленуми, супресори и т.н.).
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Супер си.
Но на кое казваш "лейбъл".
Че с тези английски термини, дето напоследък навлязоха, трябва да ползвам Гугъл преводач (пауър пленуми, супресори и т.н.).
Това е лепенката която се залепя на турета за вертикална корекция, на нея са нанесени дистанция в метри.
 

kokodjambo

Потребител
Това е лепенката която се залепя на турета за вертикална корекция, на нея са нанесени дистанция в метри.
В сайта на Danube airguns ,има такива лепенки за турет за 20тина лева в зелен и оранжъв цвят иначе и аз мислех за вариант за принтиране.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
В сайта на Danube airguns ,има такива лепенки за турет за 20тина лева в зелен и оранжъв цвят иначе и аз мислех за вариант за принтиране.
Знам ги лепенките при Павката, страхотни са, но за жалост не могат да ми свършат работа в моя случай. Искам разграфяване 50-250 метра, понеже толкова ми покрива корекция вертикално, 7 оборота на 360 градуса и 55 МОА. Та така :)
 

du6ata

Редовен Потребител
Знам ги лепенките при Павката, страхотни са, но за жалост не могат да ми свършат работа в моя случай. Искам разграфяване 50-250 метра, понеже толкова ми покрива корекция вертикално, 7 оборота на 360 градуса и 55 МОА. Та така :)
Chair gun за компютър има за лента да си принтираш става супер 3 оборота имам на хеликс а до 275 м
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Chair gun за компютър има за лента да си принтираш става супер 3 оборота имам на хеликс а до 275 м
Супер Саше, явно хеликса ти е с по-голяма корекция на клик. Доволен съм от резултата на моя Ohhunt 7.25-40x50.
 

du6ata

Редовен Потребител
Просто е ако е висок турета ще можеш да направиш лентичката с повече обороти и ще се виждат цифрите иначе ако е примерно като хеликс а макс три реда на лентата
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да, по - висок турет, по-големи цифри на разграфяването. Но обороти турет са си фиксирани и конкретни, те не се влияят от височина на турета. В първия момент се стреснах като каза че височината променя броя на завъртане.
 

du6ata

Редовен Потребител
Да, по - висок турет, по-големи цифри на разграфяването. Но обороти турет са си фиксирани и конкретни, те не се влияят от височина на турета. В първия момент се стреснах като каза че височината променя броя на завъртане.
Естествено че са фиксирани при мене 60 клика на оборот просто ако е нисък турета няма да можеш да събереш повече от три реда демек три оборота на лентичката
 

du6ata

Редовен Потребител
Естествено че са фиксирани при мене 60 клика на оборот просто ако е нисък турета няма да можеш да събереш повече от три реда демек три оборота на лентичката
Ето визуално как е при мен
 

Attachments

  • IMG_9711.jpg
    IMG_9711.jpg
    33.7 KB · Прегледи: 65

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Страхотно изглежда, на моя турет ще му слагам турет отгоре на 3д принтер правен, с помощта на приятел от Русе (Danube airguns) ;) и ще имам 7 реда за цифрите.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Програмката ( благодарности на Душата,че ме светна за нея) позволява и цветно отпечатване. Много по-дизайнерски изглеждат лентичките.
Screenshot_2023-10-30-09-35-04-570_com.miui.gallery.jpg
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Нагоре