Софийската група

Vladimirchik

Потребител
Да в мол е вариант . Въпросче каква е мин. дистанзия която би вършила работа? Има ли такава дизциплина в НСА или пък стрелбищи за състезатели там или хък другаде където най верояТно вечер късно може да е свободно . Има и много места които могат да се ползват ще помисля и ще дам предложения а и всеки може да поразпита . Кажете метри
 

Vladimirchik

Потребител
Ок ще помисля гаража на шефа ми под блока е 80 метра значи не е непостижимо да се намери дълъг .
 

ECTOMORPH

Потребител
80 метра на закрито... аз смятам, че е повече от задоволително.
Колега Владимирчик, кога казвате ще постреляме? :D
 

Vladimirchik

Потребител
Малко е тегаво там много хора щъкат а и камира има в влок на бившето БОДК Ено ще намеря и друг варянт
 

FreeMan

Редовен Потребител
Има толкова много халета в и около София и възможности, просто не сме попаднали на такива. Гаражите се използват и не са удобни. По-скоро стари складове, халета, зали, предприятия, коридори... които не се използват.
Не е задължително да е чисто, но да няма течения. Ако се намери такова, ще го пазим, чистим и стопанисваме :)
 

Vladimirchik

Потребител
Ще мисля и оглеждам и ще намеря . Сега се сещам бившия сервиз Изток го опразниха уж да го бутат и строят но си седи пустеещ днес ще мина да огледам и по късно ще разк.ажа
 

lynx

Редовен Потребител
Не мисля, че е добра идея в рамките на града да се набутаме тайно в чужд имот и да пукаме там с въздухарките.
После всички ще ни гледат по телевизията, а някой полицейски шеф гордо ще раздава интервюта за заловените "въоръжени" снайперисти :D
 

Vladimirchik

Потребител
Преди малко ходих да го огледам и мисля че става охрана си има и той ме разведе до видя тои е почти готов да ни пусне но го помолих да си пита началниците и евентуално след разрешение ще го ползваме. Утре каза да мина да ми каже . Не съм оптимист но има надежда
 

Loki

Потребител
Пичове, не забравяйте че квото и да се вземе, било то и дървена барака, трябва да се договориш със собственика и задължително да се уведомят ченгетата, иначе голем уй ще се яде.... няма да се играе боулинг все пак...
 

FreeMan

Редовен Потребител
Точно пък в имоти като този никой не може и копче да ти каже. Ако собственика е ок и щом е безопасно и си в имот - най-много ако се чува да дойдат, да погледнат, да питат, да си поговорим и да си отидат по живо по здраво.
Който го е страх да не ходи.
А и ние сме тихи (поне аз) и няма да безпокоим никой.
Имам и чашкоуловител, ако трябва ще купим още и няма да има и помен че сме стъпвали там.
Влади - чакаме развръзка.
100м и нагоре са лукс който си струва тичането!
Казвай ако мога да помогна с нещо.
 

ECTOMORPH

Потребител
Фрийман е прав. Ако се намираме в частен имот, с разрешение от собственика и проектилите не напускат рамките на имота, не извършваме никакво нарушение. Ако ще и в идеалния център да е имота.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абре, в закона не пишеше ли на минимум 200 метра извън населеното място или на лицензирано стрелбище. Никъде не пише под или над земята... Да няма после строй се преброй се.... Най лошия сценарий е да ви конфискуват пушките и после да ги видите след 2 години...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това с 200-те м е дъвкано и преди. Няма го никъде в закона. Просто е забранено в населени места, освен в предназначените за стрелба места.
 

Vladimirchik

Потребител
Бившия сервиз е частна собственос и ако получим и усно разрешение затворени в хале не мисля че е проблем но тук се натъкнах на много юристи така че ако получим разрешение очаквам вещити в закона да уведомят или поискат нужните разрешения . Гледам че тук всчки се оправят поединично та реших да помогна да опражним хобито си и да понауча това онова от вас . И аз като вас имам вариянт да се чешам сам та ако не стане пак ще се върнем към "самозадоволяването
 

ECTOMORPH

Потребител
По-важното е какво не пише в закона. Ето какво се забранява:


Чл. 60. (1) Забраняват се:
1. откритото носене на оръжие на обществени места, освен при осъществяване на охранителна дейност;
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта или в барабана;
3. носенето и употребата на оръжие и боеприпаси:
а) (доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) на политически, синдикални и културни мероприятия, освен ако е необходимо за културното мероприятие;
б) на спортни мероприятия, освен ако е необходимо за самото мероприятие;
в) в обществени заведения за хранене и увеселение;
г) в молитвени домове, храмове и манастири;
д) в здравни и лечебни заведения, в учебни заведения и в социални домове;
е) при и след употреба на алкохол, наркотични или упойващи вещества;
3а. (нова - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) употребата на:
а) огнестрелни оръжия с цел, различна от целта, за която са придобити, с изключение на случаите по чл. 95, ал. 1;
б) неогнестрелни оръжия на обществени места;
4. придобиването, съхранението, носенето и употребата на заглушители за оръжия;
5. използването за други цели на огнестрелни оръжия или боеприпаси за тях, когато те са придобити за културни цели;
6. употребата на пиротехнически изделия в превозни средства, с изключение на пиротехническите изделия за превозни средства, в близост до леснозапалими материали, както и в районите на здравни и лечебни заведения, учебни заведения, социални домове, молитвени домове, храмове и манастири и употребата на пиротехнически изделия, с изключение на фойерверки от категория 1, в закрити помещения.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Забраната по ал. 1, т. 3, букви "а" - "д" и т. 3а, буква "б" не се отнася за лица, изпълняващи служебни задължения по охрана.
(3) Забраната по ал. 1, т. 6 не се отнася за лица, притежаващи необходимата квалификация и правоспособност за безопасност на труда при взривни работи, при употреба на пиротехнически изделия за политически, спортни, религиозни, културни мероприятия и заснемане на филмови продукции, след уведомяване на съответното РУ на МВР по мястото на употребата им.
 

ECTOMORPH

Потребител
Та нашите неогнестрелни оръжия не можем да ги ползваме на ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА.
Частния имот не е обществено място.
Дори да дойдат по някакъв сигнал, собственика има право да не ги допуска вътре, освен ако имат заповед за обиск.
 

lynx

Редовен Потребител
Какви уведомявания на полиция, юристи и чудесии?
Това е частен имот, затворено помещение.
Ако собственика няма нищо против и не се пречи на околните, какъв е проблема?
Аз като си стрелям в мазето на къщата трябва ли да уведомявам полицията?
 
Нагоре