Re: Световно първенство по бенчрест лятото на 2013 г. в гр.
Rimfire LV 25m Medals
World Cup
1st, 2nd, 3rd
Manfredo Candia, Atyeni Giovanni, Carl Boswell
World Cup Teams
Uit Italia A, Uit Italia B, CZ Team B
Euro Championships
1st, 2nd, 3rd
Carl Boswell, Petr Efenberger,Lan Fotk
CZ Team B, German A, Br Italia A
Event now running smoothlY, shooters seem to be having a great time.
HV 25m Medals
Euro Champs. 1st , 2nd, 3rd
Ulla Murisoja, Tomi Taaveetti Korpi, Carl Boswell
Euro Teams
Br Italia, GB-A, Netherlands
Junior
Jake HealeY
World Cup 1st, 2nd, 3rd
Guispeepe Messoraca, Rebecca Richards, Ulla Murisoja
World Teams
UIT - A, Phillipines, GB-A
Junior
Mario Coetser
Medals
50m International Sporter
Euro Champs. 1st , 2nd, 3rd
Uli Kroll, Manfred Ribman, Carl Boswell
Euro Teams
Finland A, Br Italia A, GB A
Junior
Simon Feldman
World Cup 1st, 2nd, 3rd
Pieter Grundlingh, Givanni Atyeni, Annette Rowe
World Teams
Uit Italia B, Phillipines A, Finland A
Junior
Simon Feldman
IS 25-50 AGGREGATE
EC Uli Kroll
WC Pino Leone
MEDALS LV 50m
50m LV
Euro Champs. 1st , 2nd, 3rd
Luca Antonello, Carl Boswell, Ricardo Danieli
Euro Teams
Br Italia A, UK A, GermanY A
Junior
Acille Boswell
World Cup 1st, 2nd, 3rd
Carl Boswell, Glenn Seaman, Manfred Risman
World Teams
Australia A, UIT Italia A, UK A
Junior
Mario CoetZer
LV 25-50 AGGREGATE
EC Luca Antonello
WC Carl Boswell
Final event
50m HV
Euro Champs. 1st , 2nd, 3rd
Risto Murisola, Carl Boswell, Eija Murisoja
Euro Teams
Finland A, Finland B, BR Italia A
Junior
Thea BradleY
World Cup 1st, 2nd, 3rd
Guiseppe Mesoraca, Atyeni Giovanni, Risto Murisoja
World Teams
Finland A, Uit Italia Australia B
Junior
Thea BradleY
HV 25-50 AGGREGATE
EC Carl Boswell
WC Carl Boswell
Air Rifle
25LV
1st Ron Harding - UK
2nd Pietro D'Amico - ITL
3rd Luca Antonello - ITL
25HV
1st Andi Ponomarov UKR
2nd Evgenily Ermilov - RUS
3rd Giovanni Atzeni - ITL
Rimfire
IS 25m
1st Gerhard Baier - GER
2nd Pino Leone - ITL
3rd Lutwin Franzen - GER
LV25m
1st Manfredo Candia - ITL
2nd Giovanni Atzeni - ITL
3rd Carl Boswell - UK
HV25m
1st Giuseppe Messoraca - ITL
2nd Rebecca Richards - AUS
3rd Ulla Murisoja - FIN
IS 50m
1st Pieter Johanes - SA
2nd Giovanni Atzeni - ITL
3rd Annette Rowe - AUS
LV 50m
1st Luca Antonello - ITL
2nd Carl Boswell - UK
3rd Ricardo Danieli -ITL