Самоделни PCP-та

Loki

Потребител
Абе не е баш така.. Предполагам като си тръгнал да разбираш от коли е имало автомобил до теб, така е и с пцп-то - вземи нещо евтино за да навлезеш практически в същността, направи един тунинг, и после ще ти е мн по ясно как да направиш дивайса ;)

Темата да се премести при самоделните пцп-та, тука не и е мястото...
 

anibis

Редовен Потребител
Прав е колегата Loki. Аз първо си взех един /талон/ нямах си и ни най малка престава какво е ПЦП. А пък да не говорим какво е това клапан ударник и т.н ;) Докато не си взех един Хатсан АТ-44 и се почна едни тунинг по него,бая нерви и време ми отне но благодарение на колегите вече си имам представа какво е ПЦП. :yes:
 

vanko

Редовен Потребител
thunder4 написа:
До сега не съм се занимавал с ПЦП-та ,но никога не е късно все пак.Искам да си направя самоделно ПЦП,

animationcx.gif


2012-05-17_181310_34889_29514289.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Ясно ми стана вече,благодаря за точната схема и анимация!Амии...щом ще се уча на нещо и ще си правя експерименти докато науча практически нещата,предпочитам да е някаква по-ефтина пушка ама такива найн!Гледам някакви цени по 400-700 и нагоре и не ми е ясно точно какво търся,бих бил доволен ако си намеря такава за 170-200 лв. втора ръка,ама и такива найн!Само с противната чупеща цев (единствената причина да се насоча към ПЦП),ако може някой да ми прати 1-2 линкчета от някой е-магазин(на лс за да не спамя повече по смислената темичка),за да се насоча какво да търся в раздел продава тук или просто на някакви по-ефтини нови,защото не ми се експериментира с нещо скъпо,пък после ще видим! :) Извинявам се за спама!
 

chopara

Потребител
Купи си някой резервоар от хасан с клапан, продават се такива втора ръка ефтино във форума. Така ти остава да си направиш само ударната група и монтажа на цевта със зареждащия механизъм.
 

big_dragon

Редовен Потребител
batnan написа:
Малко в кръга на шегата ама от това може ли да стане пушка http://www.hilti.bg/fstore/holbg/LinkFi ... 120_ME.pdf
дават му 100 джаула една цев му трябва :) е не само ама ?

Ще стане, ама няма да е за тази тема, няма да е РСР....

ПП Сега го разгледах по-подробно и вероятно ще РСР. Подведох се по една стара система на Хилти, където се използваше пиропатрон, подобен на Флоберовия.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-скоро ще е от рода на СО[sub]2[/sub]. Използва се газ, но не е опоменат какъв точно. За да дават 750 удара(забивания) с едно зареждане, значи ще е с високо налягане. Електронно дозиране, ел. спусък - може и да се използват някои чаркалъци за самоделка, но зависи от цената на уреда.
 

batnan

Редовен Потребител
700-800 долара,просто питах в кръгът на вероятностите дали става а и би било интересно ПЦП ХИЛТИ с реклама “заkови го“ ;) ;) ;)
 

azzaro

Потребител
Ако не се лъжа,тези машини работят с пропанбутан и май се доближават повече до огнестрелките.
 

luis vu

Потребител
в момента правя чертежите за пушка със самоотварящ се клапан . някой да е виждал такова изпълнение?
 

dilom08

Редовен Потребител
Зависи какво влагаш в думата самоотварящ се. Все пак трябва да има нещо което го кара да се отвори в определения момент, когато стрелеца иска да се отвори. иначе повечето предпазни клапани са самоотварящи се.
Пусни една схема за да стане ясно какво имаш предвид.
 

luis vu

Потребител
бойният клапан натиска на отваряне , спусъка го задържа.
 

Attachments

  • DSCF1104.JPG
    DSCF1104.JPG
    1,011.6 KB · Прегледи: 348
A

Anonymous

Гост
Какво поражда силата F1? Аз лично виждам две сили:
- F3 - силата на пружината;
- F2 - силата, която налягането оказва върху корпуса на БК (върху тази му част, която не се намира в цевта).

А какво ще върне БК в предно положение? Предполагам, изчерпването на въздуха в задредукторния обем (намаляване на налягането под определена стойност) и намаляването на F2? Т.е. редукторът трябва да е с малък дебит, за да не може да компенсира това налягане по време на изстрел. Ако редукторът дефектира и остане отворен, целия резервоар ще излезе с един изстрел?

Струва ми се, че е необходима промяна на проходния отвор:
- да го няма стеснението след О-пръстена на БК. Той може да се движи в самия проходен отвор, а не в собствено легло. Така, както е сега, не само ще е по-трудно за изработка, но и ще създава аеродинамично съпротивление и ще забавя изтичащия въздух;
- буталото за притискане е много хитра идея, но през него ще губиш доста въздух. Трябва му или О-пръстен, или преработка на частта, влизаща в проходния отвор. Може в проходния отвор да има разширение за задната част на конфузора. Или пък самия проходен отвор да е изработен като тънкостенна втулка, зад която да се движи конфузора.
Буталото има сравнително голяма площ - налягането на въздуха, преминал покрай конфузора, ще го притиска с удар в барабана.

ЕДИТ///

В темата за ЕДГЪН има нещо, което може да ти е от полза: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 77#p129477
Както го описват, изглежда като клапана на пневмапатрон. Те се отварят по подобен начин, но този явно е модифициран за многократно действие. Някъде из форума имаше схеми на такъв клапан, може с лека промяна да ти свършат работа.

ЕДИТ2///

Намерих го:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 125#p50125 и
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 137#p50137
Дори няма нужда от модифициране. А и ще си имаш задредукторен обем.
 

luis vu

Потребител
f1 се поражда о налягането,тогава когато бк е затворен.при отворен клапан ,наистина я няма. о пръстена на буталото съм пропуснал ,както и други конструктивни подробности . пр челните о пръстени от двете страни на барабана . за леглото на пръстена на бк си прав , излишно е . Конфузора искам да е сменяем . от него много зависи. мерси за линковете,но това е т.н.пиф паф . съвсем друг прицип на действие .
 
A

Anonymous

Гост
Ето аз как виждам силите (силно схематично, без пружини и О-пръстени):
20ccff511aef.jpg

Горе затворен БК, светло-синьото е атмосферно налягане, тъмното - високо. Долу отворен БК, светло-синьото е атмосферно налягане, малко по-тъмното е намаляващото налягане по време на изстрел.
При затворен БК - атмосферното налягане не упражнява сила върху тясната му част (която е в цевта), високото налягане упражнява сила F2 върху останалата част от челото му, пружината оказва сила F3. При отворен БК - намаляващото налягане оказва сила F2a върху цялото чело (площта е по-голяма, но налягането намалява, в първия момент силата F2a е по-голяма от началната F2, но рязко намалява), силата F3a на свитата пружина е по-голяма от F3 на отпусната пружина преди изстрел.
Според мен F2 трябва да е много по-голяма от F3a.
 

lynx

Редовен Потребител
anibis написа:
Струва ми се че е на базата на Кросман 2240 :yes:

Няма общо с Кросмана, калибъра е 8мм-9,3грама проектили и е направена за стрелба на 200+ метра, Хамериканска им работа ;)
 

Attachments

  • Julio's_32_SWAT_Style.jpg
    Julio's_32_SWAT_Style.jpg
    20.2 KB · Прегледи: 405
  • a_Hawk_Pistolgrip.jpg
    a_Hawk_Pistolgrip.jpg
    51 KB · Прегледи: 292
  • a_HawkBreech.jpg
    a_HawkBreech.jpg
    66.7 KB · Прегледи: 1,679
  • a_PrairieHawkAnodizing.jpg
    a_PrairieHawkAnodizing.jpg
    79.9 KB · Прегледи: 264
  • a_WolfAnodizing.jpg
    a_WolfAnodizing.jpg
    51.5 KB · Прегледи: 249
Нагоре