Самоделни PCP-та

Вячеслав

Потребител
soundmax написа:
Приклада и Спусковия механизъм май също са запазени :)

Тапата за предпазителя също е запазена.
имам такива потрошени в къщи и са ми до болка познати. Явно се е заиграл колегата. Като му гледах предишната изработка с малкия резевоар направо се старае. Браво. но май това си е за темата от нищо та ПЦП :D
 

TeXHo

Потребител
Някой хора много широк смисъл влагат в понятието Газова пружина. ;) Браво, харесва ми :cheers:
 

chopara

Потребител
Как се отнася закона със собствениците на такива оръжия, възможна ли е регистрация, подсъдимо ли е притежанието на такава самоделка ?
 

vanko

Редовен Потребител
chopara написа:
Как се отнася закона със собствениците на такива оръжия, възможна ли е регистрация, подсъдимо ли е притежанието на такава самоделка ?

Самоделка се регистрира в КОС без проблем! Не е подсъдимо ;) Набиваш номера на цевната кутия и си готов (поне при нас е така)
 

anibis

Редовен Потребител
chopara написа:
Как се отнася закона със собствениците на такива оръжия, възможна ли е регистрация, подсъдимо ли е притежанието на такава самоделка ?
Не се притеснявай,моята самоделка нямаше номер и е вписаха в КОС.Записаха какъв калибър е и дължината на цевта.
 

chopara

Потребител
Разполагам със следната тръба, стената от 2мм прекалено тънка ли е за налягането на CO2 от 12гр балончета в ролята си на клапан. Материалът е стомана но незнам каква.
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    29.9 KB · Прегледи: 194

big_dragon

Редовен Потребител
chopara написа:
Разполагам със следната тръба, стената от 2мм прекалено тънка ли е за налягането на CO2 от 12гр балончета в ролята си на клапан. Материалът е стомана но незнам каква.
Якостно ще издържи, стига да не отслабиш сечението по конструктивни причини.
 

5ko

Потребител
Ето и по-голямата сестра на пищова. 4,5мм около 18 Джаула, не е дизайнерски модел, стреля тихо и дълго. Резервоара е пак около 130 кубика, изтрелите са повечко от на пищова и с по-голяма мощност, заради цевта. Тежи 1830грама, а пистолета премерен днес теци 1248гр. Цевта на пушката е 38см, напрегната. Изключително леко е и удобно за стреляне. Мислех си да слагам голям прицел, но не му отива - това таско е ветеран и е по-добре от сегашните. На 50метра 2 см група от ръка.
 

Attachments

  • Image236.jpg
    Image236.jpg
    734.6 KB · Прегледи: 1,446

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Чудесни ТТ данни.. Пробвал ли си да оксидираш ? Като че ли черното ще го отваря повече.. :cheers:
 

5ko

Потребител
Оксидацията е само за черни метали . Нямам пътека за анодиране .пък и сам няма да се справя'Иначе нямя да е зле. Сега имам нова идея за малка компактна пушка.Ще избягна някои несъвършенства и мисля да изполвам повече машини.Т.Т данни 250 с 0.68 50 бр 2.5 кг с прицела.
 

lynx

Редовен Потребител
5ко , куикфилите за зареждане от Бам ли са /пейтболски/ ?
 

5ko

Потребител
Да от БАМ оригинални. На помпата ми е такъв и много съм доволен ,ползвам го 4 години.
П.С. Не на стрелям на вятъра , не сея съчми.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
5ko написа:
Ето и по-голямата сестра на пищова. 4,5мм около 18 Джаула, не е дизайнерски модел, стреля тихо и дълго. Резервоара е пак около 130 кубика, изтрелите са повечко от на пищова и с по-голяма мощност, заради цевта. Тежи 1830грама, а пистолета премерен днес теци 1248гр. Цевта на пушката е 38см, напрегната. Изключително леко е и удобно за стреляне. Мислех си да слагам голям прицел, но не му отива - това таско е ветеран и е по-добре от сегашните. На 50метра 2 см група от ръка.

Добра работа.много е красиво. :bravo:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Е добре това възможно ли е?14 бара работно налягане на тръба с дебелина на стената 3.3мм.Според мен или програмата се еб....ва или аз бъркам някъде.Това говоря за pipe програмката.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    33 KB · Прегледи: 165

Loki

Потребител
Дава ти няква грешка, но нз къде.. ???
 

Attachments

  • 23.4.2012 г.  ч.jpg
    23.4.2012 г. ч.jpg
    186.1 KB · Прегледи: 160

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Странно на програмата в къщи ми дава някакви измислени резултати.На лаптопа всичко е ОК.
 
A

Anonymous

Гост
Първо , здравейте на всички!До сега не съм се занимавал с ПЦП-та ,но никога не е късно все пак.Искам да си направя самоделно ПЦП,четох из темата за самоделни ПЦП-та,но май май има неща който само вие си ги разбирате и искам да попитам :D Целта ми не е да се сдобия с ПЦП на по-ниска цена от готово такова,а просто да направя нещо с двете си ръце.(Само ще помоля да не започвате с неща от рода на "къде си тръгнал да се занимаваш,нищо не разбираш" и тем подобни,ясно ми е че нищо не разбирам,аз преди няколко години и от коли нищо не разбирах ама...сега не е точно така) Та искам да попитам,какви части и откъде трябва да си набавя,имам идея за някой който могат да се намерят в повечето оръжейни магазини,или магазини за изделия свързани с пневматиката-клапани,манометри и тн. Значи какво друго освен:цилиндър,цев,манометър,бутилка,саунд модератор,спусък,естествено приклад с там спускова скоба и тн. както си пише по книгите,за оптики лазери и тн. е ясно.Та въпроса ми е какво пропускам,защото съм почти 100% сигурен,че съм изпуснал поне 10 части който ще ми трябват.Също искам да попитам какъв клапан да си търся.Калибърът ще е .22 .
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колега почети още малко из форума и ще добиеш представа за какво става въпрос.Клапаните се правят елементарно не се купуват по магазините.Клапана е просто цилиндрично парче полиамид в него се навива калибрована стомана 3мм примерно и това ти е клапана след това следва клапанното тяло което в общия случай се изработва от дурал.Потърси из темата на БАМ имаше едни схемички за тунинга му там имаше клапан,ударник,преходни отвори.Като цяло ти трябва първо да разбереш на 100% как работи ПЦП-то после всичко е елементарно стига да имаш машини струг фреза.
 
Нагоре