СПОРТ!

dinkata

Редовен Потребител
И какво като е турчин ? Сигурно не се раздава повече от теа пешлигарчета Тони Кроос и другите такива разни като него ли ? Не можете да ме съгласите ! Българите като са чисти българи и нямаме много други етноси в отбора (националния) какво ? :stop: :stop:
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Динка не пишех по тая тема тук ама рано или късно.
Мислиш ли че на тея всички припознати Германци им пука за националния тим като звучи химна гледат в земята те са там само за пари и слава нали се сещаш че повиквателната само за там е 25000 евро
За мен националният тим на дадена страна трябва да се състезават само такива който се определят като националност към съответният отбор никакви такива натуризации и глупости
Иначе какво му е на нашия национален отбор добре си е за нашите стандарти толкова ако питаш мен предпочитам само Българи да играят в него никакви знайни и незнайни чуждистранни
герой нямат право да обличат екипа нали за това е НАЦИОНАЛЕН и си е наш слаб не слаб аз се гордея с него и го гледам и подкрепям винаги
и да не ме разбереш грешно тука въпроса е не дали могат да играят а дали имат трябва да играят за Германия в случая
 

dinkata

Редовен Потребител
Разбирам ти логиката и до някъде съм съгласен, но футболисти като Йозил и Марио Гомес са най - добрите на постовете си просто няма Германци, които да ги заменят, а до колко играят в момента за слава пак не съм съгласен на 100%, защото всеки професионален футболист от тяхната класа иска да спечели всичко във Футбола включително и отличия с националните си отбори и именно поради тази причина до някъде не съм съгласен с вас !
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да попитам аз хипотетично, ако нямаше германските легионери, дали сега щяха да играята "германците" на четвъртфинал?
 

bor1968

Потребител
Едва ли има отбор в който да няма такива играчи.
Вярно в някои са повече, в други по-малко. Марио Балотели като го гледам е 100% Сицилианец :D.
Ами Англия? Това че носят френски или английски имена не ги прави кореняк Европейци. От кога негрите са коренни жители на Европа?
Даже и чехите си имат представител от черната раса.
Ами в българия как е? Дойде някой сърбин, негър или какъвто и да е и ако рита добре топката още преди да е научил езика го правят Българин.
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не е задължително да е чистокръвен Германец, Французин, Българин...... за да играе добре в националните отбори, най-близкия пример който ми идва в главата е Зинедин Зидан дане обяснявам какъв е .... Отделно колко Българи макар и не по футбол най-вече във вдигането на тежести избягаха и се състезаваха добре под чужди флагове ;) Примери съм сигурен че много могат да се дадат, но ако не играе добре някой нямаше и да е в нацинолния дълго време.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Явно, че това е вече световна тенденция и е навлязла яко в спорта.
Но съгласете, че е едно ако от 11 основни играча, примерно двама или трима са легионери и от 11 играча един е етнически германец. Има малка разлика нали.
Аз пък ще ви дам друг пример - Атлетик Билбао - всеки занае кой може да играе там и кой може да бъде треньор на отбора.
Вярно, е че изпадаха мисля във втора испанска девизия, но тази година бяха на ниво.
Всички отбори в Испания се съобразяват с тях като излезат на терена.
Така, че крайности има и двете посоки.
Нека се търси златната среда.
Прехвалената германска машина нека се нарича интернационална машинария ще е по-справедливо.
:cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Павка, защо да са прехвалени бе ? Единствения отбор без загубена точка на Европейското ? :-\
 

Termina4

Потребител
Навремето един мой приятел замина да живее в Испания при родителите си (бяхме 15-16 годишни) той беше много талантлив с топката и беше така да се каже млада звезда в един Пловдивски club. Доколкото си спомням в Испания продължи да тренира в една от 6колите на Барселона. Неуспя да устиска за да се занимава професионално, макар че имаше много възможности. Казвам всичко това за да се разбере че футбола или го можеш или не и че той няма цвят и националност! В България има много талантливи деца, но са дискриминирани още от малки, защото бащите им не са бив6и спортисти или майките им нямат излишни пари. Бил съм свидетел как пускат за нападател дете, което си е платило за титулярно място и как другите 3-4, които не си плащат свеждат глави и разбират че просто няма смисъл! Ако лео меси, фабрегас и иниеста бяха деца от България сега и тримата щяха да са или берачи на ягоди в UK или продавачи на мандарини в Гърция.
Създаването на таланти се крие в това че талантите са различни от останалите и им се дава възможност да не се срамуват от различието, а да го ползват за +! В България ако си различен или не си удобен или си смотаняк в техните очи!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Динка фактите немога да отричам. Така е.
Просто ми идва в повече комерсиалното във спорта и във футбола.
Пет съдии на терена, а не виждат или по- точно не исакат да видят дали топката е влязла във въртата. Знаеш за какво говоря.
Видяха го цял свят, само те петимата не го видяха.
Още преди да започне европейското почти се знаеше, че Германия и Испания са на финал. От самото подреждане в групите се усещаше, и ще видиш, че така ще стане. Изненада, ако може така да се нарече, беше класирането на Гърция след групите, отпаданато на Холандия и Русия и донякъде победата на Италия над Англия. Иначе всичко беше ясно и на малко дете.
Липсва ми футбола от 70-80 години, и тогава е имало комерсиална страна но някъкси беше по-малка, играчите излизат и защитаваха цветовете на СВОЯТА държава.
Само като си спомня - Сократес, Бруно Конти, Пауло Роси, Марко Тардели,Йохан Кройф, Зико, Паул Брайтнер, Ули Щилике, Руминиге, Валдерама, Арконада, Джегош Лато, Герд Мюлер, Хорст Хрубеш, Бекенбауер, Игор Беланов, Йохан Неескенс, Хан Кранкъл, Джони Реп, Ален Жирес, Мишел Платини, Жан Тигана и много други. Вече съм ги забрави.
Струвами се, че тогава имаша футбола за публиката и беше супер интресно, пленително и хипнотизиращо. Просто няма нишо общо с днешния футбол, тактики, схеми, лежане по терена и симулации.
Сигурно остарявам вече, но след 10- 15 години световното по футбол ще изглежда като компютърна игра вероятно.
 

lynx

Редовен Потребител
Изпуснете парата :)
Утре най-вероятно ще е най-красивия и интересен мач от Европейското.
Чакам го с нетърпение :cheers:
 

Termina4

Потребител
Аз ще подкрепям Португалия, главно заради Пауло Бенто
За мен желания финал ще е Италия-Португалия (Чезаре Прандели)-(Пауло Бенто) и двамата знаят как да спечелят финала-имат подходящите футболисти и невероятен щаб
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Баси и мача сега дузпи ще гледам :( а уж щеше да е велик мач, и аз очаквах да е много по интересен ама уви дано другия мач да е по-хубав !
 

dinkata

Редовен Потребител
Най - добрия на турнира отпадна с отбора си :) Утре и Италия като им кажем довиждане и логиката ще надделее :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
dinkata написа:
...... :) Утре и Италия като им кажем довиждане и логиката ще надделее :cheers:

Така е Динка, само пак да не се стигне до дуспи довечера, че отново нервите и късмета ще решават кой да продължи напред :yes:
Писна ми да гледам дуспи, това не показва кой отбор е бил по-добрия в мача /мое мнение!/ :-\

Мен ако питаш Германците са късметлии, че Българските лъвове не се класираха за това Европейско ;)
Това е в рамките на майтапа, разбира се! Ние винаги сме били най-най-зле на Европейските първенства :'(
Досега от 14 Европейски само 2 пъти сме участвали и какво сме постигнали?
- 1 победа и 1 равен, всичко останало е загуби и як срам ;)

Очаквам хубав мач довечера! ^-^
Яд ме е, че Европейското свършва скоро :'(
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Германската машина стигна до Варшава.
Киев ще го видят през крив макарон.
;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

pavkata_1234

Потребител
С тази странна дузпа.......Нещо намирисва тука......Някой "важен" е играл за резултат :-\
 

qtex

Потребител
pavkata_1234 написа:
С тази странна дузпа.......Нещо намирисва тука......Някой "важен" е играл за резултат :-\

Немската машина потъна като торпилирана подводница и се опитаха да я вдигнат ама много късно се отдаде възможност... :D
 
Нагоре