Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 28 март 2009 г.

cdman

Администратор
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Да тези мишени бяха по 2мм - и издържаха на 16J - освен това 3 от тях са продадени вече :) , аз си оставих само 1 , новата серия която почнах още не е завършена ...
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

juliganchovski написа:
@Sir John - Пламка, не ми е жал за теб, но как можа този Щаер да го сложиш под дъжда :exclaim:

:) :) :)Исках да проверя надеждността й, а и анонса на производителя - "The STEYR LG 110 HP is perfect for Field-Target-competitions, but its main domain is still the rough ground". Оказа се че спортвафенци си държат на думата ;).
Удоволствието от точния изстрел при тези екстремни условия се удвоява, а когато постигнеш и 70-75% успеваемост и то в 16 Дж. по цялото трасе оргазма ти е гарантиран ;) ;). STEYR FOREVER
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Надявам се да си прав, макар че нямам самочувствието на много добър стрелец.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

...,,Надявам се да си прав, макар че нямам самочувствието на много добър стрелец."...

Тогава остава пушката сама да се прицелва :D, или да си си купил самонасочващи се проектили ;) ;).
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

братушка написа:
Е, щом сме тръгнали с пожелания, да кажа и аз...
Следващия път трябва да се изкарат на полето всички налични мишени. 22 бройки са малко. И при условие, че имаше и още мишени, не виждам защо да не ги използваме.
CDMAN, нещо не видях и твоите мишени:
misheni1.jpg

Мисля, че имаме възможност спокойно да ги докараме до 30бр, че и малко повече.

Понеже чуствам, че това е насочено към мен, се чувствам длъжен да обясня, защо не подкрепих поставянето на трасето на мишени, които не са фабрично изработени.
Причината е, че ефективността на тези мишени (падане при всяко добро попадение, и непадане при всички останали) не е проверена, и на практика трябваше да разчитам само на уверенията на собственика, което за мен не е достатъчно. Ако искахме да ги ползваме, трябваше една по една да тестваме всяка!!! на максималната за тях дистанция, с 16 джаула, поне по пет изстрела в убойната зона, и още толкова нарочно извън нея, за да се убедим дали работят както трябва. За такова нещо въобще нямаше време, и се съмнявам дали по принцип ще има. Освен това се опасявам, че ще има претенции от страна на състезатели относно работата на мишените. Бих направил компромис, ако мишените бяха изработени по образеца на гамо (както е с тези на cdman), но случаят не беше такъв.

Освен това 22 мишени не са малко (повече е от всички досегашни състезания) и при наличието на втори етап на състезанието, мисля, че времето няма да ни стигне за повече.
На състезанията в чужбина наистина стрелят по 50 мишени на ден, но нямат втори етап на състезанието.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Милене, за тез мишени питай тези, дето идваха в Бункера (Варненско):
008725831.jpg

Аз само им изчуках ламаринките.
Освен това помолих и Митака да тестват онези двете, дето бяха сложени в полето. Нека да каже...

Милене, това не е заяждане или упрек. Просто е добре да се движим напред, нали? Досега стреляхме само по 20 мишени от бедност. И на запад спрелят по 50 мишени на ден, ама колко участника имат?
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Дали да има състезание по БР на 21.03 както бях предложил?
След интензивни консултации с БРАТУШКА и след преценка на възможностите мисля,че има известни шансове това да се случи.Но за това ще е необходимо:
1.Моля в срок до 20.02 да ми съобщите на ЛС,емейла или скайп кой смята да участвува и дали има турестическа масичка и столче;
2.Дали ще се намерят двама трима колеги,които да поемат част от подготовката;
Аз ще осигуря (направя) поне 10 стойки за мишени формат А3 по дадения но БРАТУШКА модел.
Имам един стар мокет,от който могат да се получат поне 10 килимчета,ако някой ми помогне да го нарежа.Ще закупя 10 торбички от сезал,които да напълним с пясък.Междувременно съм обявил,че търся стари скъсъни джинси,от които да отрежем крачолите и да направим чувалчета.
БРАТУШКА обеща,че може да разпечата мишени и протоколи.
Евентуално за по-голяма експедитивност и като първи опит стрелбите могат да се проведат в една серия от по 7х5 зачетни изстрела.
Моля за вашите мнения.Нека да разнообразим малко срещите.
Ако сега не стане,ще имаме някакъв инвентар за бъдещи срещи.
 

Attachments

  • 004127561-big.jpg
    004127561-big.jpg
    254.8 KB · Прегледи: 47

cdman

Администратор
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Според мен състезание по Бенчрест в същата дата не е добра идея , имам спомен от минали срещи и стигнах до следните изводи:

1. Изключително е трудно за хората които искат да участват и на двете места - времето не стига дори и за едното а да участваш в БР и ФТ е напрактика невъзможно...
2. Става голяма лудница и полето за Прострелка просто изчезва , става така че няма място къде да провериш нещо по пушката си защото трасето е за БР
3. Хубаво е да изчистваме организацията със всяка следваща среща и да подобряваме нещата които не ни харесват - а с обединяване на две такива дисциплини според мен ще става по трудно.

Ако срещата е в рамките на 2-3 дни тогава е добре защото може единият ден да е ФТ а другият БР ....
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Хмм,Светлине,може би си прав.Трябва да помислим.
Нека чуем и други мнения.
Все пак аз ще почна да правя такъми - все някога щи потрябват,нека поне нещо има готово.А ще трябват много неща,които полека-лека ще направим.
 

mitaka101

Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Освен това помолих и Митака да тестват онези двете, дето бяха сложени в полето. Нека да каже...
Казвам - падат.
Ама моя Хацан сега е с 236-240 м/с с Гамо пор Хънтър. Не ми се смята, ама е повече от 16 джаула.
Въпросът е дали падат от тези пушкала и то на крайна дистанция?

Според мен състезание по Бенчрест в същата дата не е добра идея
А ако се направи на следващия ден (неделя)?
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

mitaka101 написа:
Освен това помолих и Митака да тестват онези двете, дето бяха сложени в полето. Нека да каже...
Казвам - падат.
Ама моя Хацан сега е с 236-240 м/с с Гамо пор Хънтър. Не ми се смята, ама е повече от 16 джаула.
Въпросът е дали падат от тези пушкала и то на крайна дистанция?

Според мен състезание по Бенчрест в същата дата не е добра идея
А ако се направи на следващия ден (неделя)?

И тогава тея които не са от София да идват пак ли ? Най - добре всичко в един ден....
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Мишените ми имат убойната зона Ф25, значи пределната им дистанция е 25м. Затова и въженцата им сложих само по 30м. В Бункера издържаха на 50-60Дж от Кондори и Суматри. Аз за тренировка стрелям по тях с CFXа (205-210 с ПроХънтър). Не бих ги предложил наравно с заводските, ако имах някакви съмнения.

Аз идвам до София отдалеч, пристигам сравнително късно. Като правя сметка да участвам в 2 класа ФТ, просто не бих успял да участвам и в БР. Обаче инвентар за него няма да е излишен, най-малкото ще ви свърши работа при подготовката за Национални Срещи и Ботево.
Както обещах на ininia аз ще отпечатя протоколи и мишени за БР с оглед 1 серия 7х5. Пък народа да решава да го има или не. Кой знае, може и да се намерят желаещи...
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

братушка написа:
Както обещах на ininia аз ще отпечатя протоколи и мишени за БР с оглед 1 серия 7х5. Пък народа да решава да го има или не. Кой знае, може и да се намерят желаещи...

Върху каква хартия ги печатате мишените за БР? Ако е в/у обикновена принтерска и аз мога да разпечатам малко мишени.
Питам понеже при БР е важно точното попадение и за да се избегнат споровете е по-добре да са в/у картон та да личат по-добре следите, без да се накъсва хартията. До колкото знам там се предпочита и стрелбата с мачови чашки точно с тази цел. Мачовите чашки "изрязват" добра дупка без разкъсвания или поне са минимални.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Хартията е обикновена, принтерна, формат А3. На самата стойка под хартията се слага някакъв картон от някакви стари кашони. Така дупките в хартията не се разкъсват и се получават доста акуратни, а картонът се сменя след няколко серии според "износване". Изтествано е с пистолетите и на предишните БР на Националните срещи.

Огнестрелния БР да не би с матчеви куршуми се стреля? :)
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Понеже cdman доста ме разколеба за БР на 21.03,много държа да чуя и други мненея - особено на Милен,Fatalen и Akraba (според мен това са хората с голям организационен опит).
Все пак смятам до края средата на Март да имам готови 10 стойки за мишени,10 чувалчета (или дунапренови възглавнички) и 10 килимчета.Материалите почти съм събрал.Ако и някой друг помогне - чудесно.За сега сър Джон изяви желание.
Поне такъмите ще се използуват в Ботево и по-нататък.
Телефоните ми са - 946-31-49 и 0886-13-63-12. Иван Стоев
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Някой знае ли магазин в който да се продават подложки "заешки уши"?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

По отношение на хартиените мишени - за състезаниет с пистолет определено ще е по-добре да е отпечатана на картон и само по пет изстрела. Гледах мишените от националната среща - на някои от тях може само да се гадае за резултата.

За бенчреста, аз вече си казах мнението - лошо няма, стига някой да се ангажира с организацията. Аз няма да мога. По принцип не разбирам от тази дисциплина, и досега дори не съм участвал. Факт е, обаче, че мястото на Бонсови поляни (където бяхме) може и да не стигне и за това.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Регионална среща/състезание по ФТ в град София - 21 март 2009 г.

Колко отчетливо се виждат дупките зависи само от чашките.
Ето ви пример (принтерна хартия върху картон):

Познайте сега кои чашки са с плоски глави? :)

Но няма лошо и на картон да ги отпечатите. Само дето ще излезе по-скъпо, а резултатът ще е същия...

Обаче няма как да задължим хората да стрелят само с матчеви чашки нито при пистолетите, нито при БР. По-точно не е правилно да задължаваме. Всеки стреля с това, което намира за най-добро, най-точно за него си. Важен е резултата и ако някой постига по-добри точки с FTT с обла глава (например), как да му кажем, че не може?
 
Нагоре